Poprawka: instalacja systemu Windows nie powiodła się błąd aktualizacji systemu Windows 10

Pomysł Microsoftu, aby płynnie zachęcać użytkowników do przejścia z Windows 7 na Windows 10, cofnął się w czasie pojawienia się błędów. Wygląda na to, że przejście nie było wtedy tak płynne i nadal nie jest. Mianowicie, wielu użytkowników, po pozornie ukończeniu instalacji, otrzymało polecenie „Instalacja systemu Windows nie powiodła sięBłąd ”. Musieli zacząć od nowa, ale wyniki były takie same.

Aby rozwiązać ten problem, przygotowaliśmy listę możliwych rozwiązań, które mogą się przydać. Jeśli nadal masz problem z błędem instalacji lub podobnymi odmianami, sprawdź poniższe kroki.

Jak naprawić błąd „Instalacja systemu Windows nie powiodła się” podczas instalacji systemu Windows 10

 1. Upewnij się, że spełniasz wymagania
 2. Odinstaluj pakiet językowy
 3. Odłącz wszystkie urządzenia peryferyjne
 4. Odinstaluj program antywirusowy innej firmy
 5. Wybierz, aby zachować tylko pliki, gdy zostaniesz o to poproszony
 6. Odbuduj BCD
 7. Uaktualnij za pomocą nośnika instalacyjnego
 8. Wykonaj czystą instalację

1: Upewnij się, że spełniasz wymagania

Najpierw rzeczy pierwsze. Ponieważ ten błąd, w większości odnotowanych przypadków, nęka użytkowników, którzy aktualizują system z Windows 7 do Windows 10, musimy przypomnieć o wymaganiach. Teraz Windows 10 domyślnie nie różni się tak bardzo od Windows 8, a nawet Windows 7.

 • Oto lista minimalnych wymagań, które musisz spełnić, aby płynnie przejść na system Windows 10:

  • RAM: 1 GB na 32 bity i 2 GB na 64 bity
  • Miejsce na dysku twardym: 16 GB na 32 bity i 20 GB na 64 bity
  • PROCESOR: 1 GHz lub szybszy
  • Rozdzielczość ekranu: 800 x 600
  • Grafika: Microsoft DirectX 9 lub nowszy ze sterownikiem WDDM 1.0
  • dostęp do Internetu

  Jednak pomimo tego, że Twoja konfiguracja na papierze zaznacza każde pole, nadal zalecamy korzystanie z Windows 10 Update Assistant. Oprócz radzenia sobie z aktualizacją, to narzędzie potwierdza, czy twoja konfiguracja jest kompatybilna czy nie. Możesz pobrać go z oficjalnej strony tutaj.

  2: Odinstaluj pakiet językowy

  Wielu użytkowników, którzy wielokrotnie napotkali ten błąd, znalazło rzadkie rozwiązanie. Mianowicie, sedno problemu znajdowało się w pakiecie językowym. Wyjaśnijmy. Jeśli poprzednia wersja systemu Windows zawierała pakiet językowy, który nie jest taki sam jak lokalizacja, często występuje „instalacja nie powiodła się”.

  • Aby to naprawić, najlepszym rozwiązaniem jest utworzenie dysku rozruchowego i zainstalowanie takiego systemu Windows (więcej na ten temat później). Z drugiej strony możesz spróbować zmienić region i odinstalować pakiet językowy. Następnie możesz ponownie uruchomić proces aktualizacji i poszukać rozwiązania.

   Oto jak odinstalować dodany pakiet językowy w systemie Windows 7:

   1. Na pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz zmień język wyświetlania i otwórz Zmień wyświetlany język.
   2. Wybierz Angielski (amerykański) i zastosuj zmiany.
   3. Teraz w tym samym polu wyszukiwania wpisz Odinstaluj język wyświetlania i otwórz Zainstaluj lub odinstaluj języki wyświetlania.
   4. Kliknij Odinstaluj język wyświetlania.
   5. Usuń swój alternatywny język i uruchom ponownie komputer.

   3: Odłącz wszystkie urządzenia peryferyjne

   Kolejną kwestią dotyczącą problemów z aktualizacją są sterowniki. Dla niektórych użytkowników przejście było jak najbardziej płynne. Z drugiej strony inni mieli naprawdę ciężkie problemy ze sterownikami, szczególnie w przypadku starszych urządzeń. Teraz możesz tylko tyle zrobić przed aktualizacją i podczas niej. Jedyne, co przychodzi nam na myśl, to usunięcie wszystkich urządzeń peryferyjnych i trzymanie się tylko podstawowych rzeczy.

   • Po zakończeniu aktualizacji możesz podłączyć je z powrotem, a zostaną one automatycznie zainstalowane. Jeśli coś pójdzie nie tak, możesz je przynajmniej odinstalować i przejść do odpowiednich stron pomocy technicznej i uzyskać odpowiednie sterowniki. Ogólne sterowniki mogą działać na większości urządzeń, ale nadal jesteśmy skłonni do ręcznej aktualizacji przynajmniej sterowników GPU i sterowników sieciowych. Również starsze drukarki i podobne urządzenia peryferyjne mogą powodować BSOD ze standardowymi sterownikami, więc miej to również na uwadze.

    4: Odinstaluj program antywirusowy innej firmy

    Uaktualnienie z systemu Windows 7 lub Windows 8 do systemu Windows 10 można wykonać bez utraty żadnego programu. I to działa przez większość czasu z większością aplikacji win32 właśnie przesłanych do systemu Windows 10. Wydaje się jednak, że nie jest tak w przypadku rozwiązań antywirusowych innych firm. Przynajmniej dla niektórych z nich.

    Rozwiązaniami antywirusowymi, które są dość często zgłaszane jako główni inicjatorzy, są Norton i McAfee. Jeśli więc korzystałeś z nich w poprzedniej wersji Windows, zalecamy odinstalowanie ich przed uaktualnieniem do systemu Windows 10.

    5: Wybierz, aby zachować tylko pliki, gdy zostaniesz o to poproszony

    Zamiast obejmować tylko pojedyncze aplikacje, które mogą powodować błędy aktualizacji, możesz się ich pozbyć. Wiemy, że nie jest to preferowany scenariusz, ale nadal preferujemy czystą ponowną instalację. Mianowicie, gdy pojawi się pytanie, czy zachować zarówno pliki, jak i programy, czy tylko pliki, zalecamy wybranie tego drugiego.

    • W ten sposób unikniemy możliwej niezgodności aplikacji innych firm z nową platformą. Głównym celem jest odciążenie komputera od zainstalowanych fabrycznie aplikacji dostarczanych przez producentów OEM.

     6: Przebuduj BCD

     Dzięki temu rozwiązaniu doszliśmy do poważniejszego rozwiązywania problemów. Mimo że BCD (dane konfiguracji rozruchu) rzadko ma to wpływ, nadal może ulec uszkodzeniu. Istnieje wiele przyczyn tego zdarzenia. Jeśli często instalujesz różne systemy operacyjne, może to być niekompletne, a system nie będzie mógł się uruchomić. Z drugiej strony nie jest to reguła i zdarzają się wypadki.

     • Aby to naprawić, musisz odbudować BCD / MBR. Oto jak to zrobić:

      1. Włóż Windows 10 nośnik startowy (Pamięć USB lub DVD) i uruchom ponownie komputer.
      2. Ustaw USB / DVD jako podstawowe urządzenie rozruchowe. Albo wchodząc do menu Boot (F10, F11 lub F12) lub z ustawień BIOS.
      3. Proces ładowania pliku instalacyjnego powinien się rozpocząć.
      4. Wybierz język, czas / format i wprowadzanie z klawiatury z wyboru i kliknij przycisk „Dalej”.
      5. Wybierać «Napraw swój komputer» z lewego dolnego rogu.
      6. Otworzyć Rozwiązywanie problemów opcja.instalacja systemu Windows nie powiodła się Windows 10
      7. Wybierz Zaawansowane opcje.
      8. otwarty Wiersz polecenia. Wybierz swoje konto i wprowadź hasło, jeśli zostaniesz o to poproszony.
      9. Skopiuj i wklej następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
       • bootrec / FixMbr
       • bootrec / FixBoot
       • bootrec / ScanOs
       • bootrec / RebuildBcd
      10. To powinno zakończyć procedurę naprawy i powinieneś być w stanie rozpocząć instalację systemu Windows 10 zgodnie z przeznaczeniem.

      7: Uaktualnij za pomocą nośnika instalacyjnego

      Standardowy sposób aktualizacji systemu obejmuje aktualizację bezprzewodową z interfejsu systemu. Nie jest to jednak tak wiarygodne, jak można by się spodziewać. Na szczęście istnieją różne alternatywy, w tym narzędzie Update Assistant i Media Creation Tool. Ten pierwszy, oprócz aktualizacji, da ci znać, czy możesz uaktualnić w pierwszej kolejności. Ten ostatni jest świetny do tworzenia dysku rozruchowego, który w tym przypadku może być najlepszym sposobem na uaktualnienie do systemu Windows 10.

      • Masz wybór, aby utworzyć plik ISO i nagrać go na DVD lub utworzyć rozruchowy dysk USB. USB musi mieć co najmniej 6 koncertów i lepiej jest być 2.0 zamiast 3.0 lub 3.1.

       Wspominaliśmy już o Asystencie aktualizacji, więc oto jak uaktualnić system do Windows 10 za pomocą narzędzia Media Creation.

       1. Pobierz tutaj narzędzie do tworzenia multimediów.
       2. Podłącz Pamięć flash USB z co najmniej 4 GB.
       3. Biegać Narzędzie do tworzenia multimediów i zaakceptuj Warunki licencyjne.instalacja systemu Windows nie powiodła się Windows 10
       4. Wybierz „Utwórz nośnik instalacyjny (dysk flash USB, dysk DVD lub plik ISO) dla innego komputera” opcja.instalacja systemu Windows nie powiodła się Windows 10
       5. Wybierz preferowany język, architektura i edycja i kliknij Kolejny.
       6. Wybierać Pamięć flash USB a następnie kliknij Kolejny.instalacja systemu Windows nie powiodła się Windows 10
       7. Narzędzie Media Creation Tool pobierze plik instalacyjny i skopiuje pliki instalacyjne na dysk flash USB.
       8.  Wreszcie, ruruchom komputer.
       9. Podłącz USB i rozpocznij instalację.

       8: Wykonaj czystą instalację

       Wreszcie, jeśli żadne z poprzednich rozwiązań nie pomogło ci przejść przez omawiany błąd, czysta instalacja to jedyny krok, jaki przychodzi na myśl. Oczywiście powinieneś wykonać kopię zapasową wszystkiego, co możesz, z partycji systemowej. Możesz po prostu przenieść go na partycję dodatkową lub użyć dysku zewnętrznego lub dysku w chmurze.

       • Następnie wykonaj następujące kroki, a po nie więcej niż 2 godzinach system Windows 10 będzie gotowy do użycia.

        Że należy to zrobić. Jeśli masz dodatkowe pytania lub sugestie dotyczące błędu instalacji „Instalacja systemu Windows nie powiodła się”, powiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji