POPRAWKA: Głośnik Bluetooth nie został wykryty w systemie Windows 10

Wiele osób woli używać urządzeń Bluetooth, takich jak na przykład głośniki Bluetooth, ponieważ są one kompaktowe i nie trzeba zajmować się przewodami. Jednak pomimo wszystkich zalet głośników Bluetooth niektórzy użytkownicy zgłaszają, że ich głośnik Bluetooth nie jest wykrywany przez system Windows 10.

Głośnik Bluetooth nie wykrywa się w systemie Windows 10

Szukasz najlepszego głośnika Bluetooth? Oto najlepsze opcje.

Co zrobić, jeśli system Windows 10 nie może wykryć głośników Bluetooth

Głośniki Bluetooth są idealne, jeśli używasz laptopa lub podobnego urządzenia mobilnego, ale czasami Twój głośnik Bluetooth może nie zostać wykryty przez system Windows 10, więc oto kilka rozwiązań, które możesz wypróbować.

Rozwiązanie 1 — Uruchom ponownie usługę pomocy technicznej Bluetooth

Sprawdź, czy usługa pomocy technicznej Bluetooth jest uruchomiona, aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

  1. Naciśnij klawisz Windows + R i wpisz services.msc.
  2. Po otwarciu okna Usługi wyszukaj usługę wsparcia Bluetooth, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz Uruchom ponownie. usługa wsparcia blutetooth
  3. Ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy Obsługa pomocy technicznej Bluetooth i tym razem wybierz Właściwości z listy.
  4. Gdy otworzy się okno Właściwości usługi wsparcia Bluetooth, ustaw Typ uruchomienia na Automatyczny. typ uruchomienia usługi wsparcia blutetooth
  5. Kliknij Zastosuj, a następnie OK, aby zapisać ustawienia.

Rozwiązanie 2 — Włącz usługę audio Bluetooth

  1. Naciśnij klawisz Windows + X i wybierz Panel sterowania z listy.
  2. W Panelu sterowania wybierz Urządzenia i drukarki.
  3. Następnie zlokalizuj urządzenie głośnikowe Bluetooth i kliknij urządzenie prawym przyciskiem myszy. Wybierz Właściwości.
  4. Po otwarciu okna Właściwości przejdź do zakładki Usługi.
  5. Upewnij się, że zlew audio, telefon głośnomówiący i pilot są zaznaczone, a następnie kliknij Zastosuj.

Rozwiązanie 3 — Zaktualizuj sterowniki Bluetooth

Możesz to zrobić na dwa sposoby. Możesz przejść do strony producenta adaptera Bluetooth i sprawdzić, czy jest dostępny sterownik dla systemu Windows 10. Jeśli nie jest dostępny żaden sterownik dla systemu Windows 10, możesz po prostu pobrać najnowszy sterownik.

Ręczne pobieranie sterowników to proces, który niesie ryzyko zainstalowania niewłaściwego sterownika, co może prowadzić do poważnych awarii.

Sprawdź ten szczegółowy przewodnik, aby zaktualizować sterowniki jak prawdziwy technik!

Bezpieczniejszym i łatwiejszym sposobem aktualizacji sterowników na komputerze z systemem Windows jest użycie automatycznego narzędzia, takiego jak TweakBit Driver Updater.

To narzędzie przeskanuje wszystkie urządzenia i wyświetli wyczerpującą listę wszystkich sterowników.

Korzystając z obszernej bazy danych, zaktualizuje je do najnowszej wersji, jeśli chcesz, ale pozwala również wybrać sterownik do aktualizacji.

Zrzeczenie się: niektóre funkcje tego narzędzia nie są darmowe.

To wszystko, mam nadzieję, że przynajmniej jedno z tych rozwiązań było pomocne, jeśli masz jakieś uwagi lub pytania, po prostu sięgnij do sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji