POPRAWKA: Galeria fotografii systemu Windows nie działa w systemie Windows 10

Galeria fotografii systemu Windows nie uruchomi [3 rozwiązania]

 1. Pobierz Media Feature Pack na Windows 10
 2. Pobierz Windows 10 z wbudowanym Media Player
 3. Użyj innej przeglądarki zdjęć

Wiele osób przechowuje swoje zdjęcia na swoich komputerach, a jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows 10, prawdopodobnie używasz Galerii fotografii usługi Windows Live do przeglądania zdjęć. Istnieją jednak doniesienia, że ​​Galeria fotografii usługi Windows Live nie działa w systemie Windows 10, więc sprawdźmy, czy możemy to naprawić.

Użytkownicy zgłosili, że nie można uruchomić Galerii fotografii usługi Windows Live i są powitani „Galeria fotografii napotkała błąd podczas ładowania WLXPhotoLibraryMain.dll i nie można uruchomić. Kod błędu 0x8007007e”Wiadomość.

Według raportów wydaje się, że Galeria fotografii Windows Live używa plików MF.dll i MFplat.dll, a jeśli tych plików brakuje na komputerze, prawdopodobnie nie będziesz mógł uruchomić tej aplikacji.

Jeśli chodzi o te dwa pliki, są one również używane przez Media Player, a jeśli nie masz zainstalowanego Media Player, prawdopodobnie również brakuje ci tych dwóch plików.

Być może nie wiesz, ale jest wersja N systemu Windows 10, która nie jest dostarczana z Media Player, i możesz przypadkowo zainstalować tę wersję, ale nie martw się, nie trzeba niczego instalować ponownie.

ROZWIĄZANE: Galeria fotografii systemu Windows nie otwiera się

Rozwiązanie 1 — Pobierz Media Feature Pack na Windows 10

 1. Przejdź do witryny firmy Microsoft i wyszukaj pakiet Media Feature Pack dla wersji N i KN systemu Windows 10.
 2. Pobierz plik i zainstaluj go, a powinien zainstalować wszystkie pliki potrzebne do Media Player, aw naszym przypadku do Windows Live Photo Gallery.
 3. Po zakończeniu instalacji Galeria fotografii usługi Windows Live powinna działać normalnie.
 • Rozwiązanie 2 — Pobierz Windows 10 z wbudowanym Media Player

  Jest to bardziej drastyczne rozwiązanie, ale możesz pobrać system Windows 10 z preinstalowanym programem Media Player i będziesz mieć wszystkie pliki potrzebne do uruchomienia Galerii fotografii Windows Live. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zatrudnij kogoś, kto zrobi to za Ciebie.

  Rozwiązanie 3 — Użyj innej przeglądarki zdjęć

  Jest to jedno z najprostszych rozwiązań, jeśli masz dość próbowania naprawy narzędzia Windows Live Photo Gallery. Istnieje wiele narzędzi do przeglądania zdjęć, które pozwalają importować, przeglądać, filtrować zdjęcia i wiele więcej. Wystarczy pobrać taki, który odpowiada Twoim potrzebom i to wszystko.

  Jest to mały, ale irytujący problem, ale jak widać, rozwiązanie jest proste i mamy nadzieję, że zadziała.

  Jeśli masz jakiekolwiek inne problemy związane z systemem Windows 10, możesz sprawdzić rozwiązanie w sekcji Poprawka systemu Windows 10.

Link do głównej publikacji