POPRAWKA: Brak błędu VLC libvlc.dll w systemie Windows 10

Dla wszystkich miłośników multimediów VLC Media Player to najwyżej oceniane oprogramowanie. Jego darmowy charakter open source, intuicyjny design i wszechstronność to tylko niektóre cechy. Co więcej, nie ma prawie żadnych powtarzających się problemów. Jeden typowy błąd dotyczy brakującego pliku DLL o nazwie libvlc.dll. Pojawia się po uruchomieniu VLC lub podobnego oprogramowania.

ROZWIĄZANE: W VLC brakuje pliku Libvlc.dll

Ponowna instalacja VLC naprawi ten problem. Chodzi o to, że niektórzy użytkownicy próbowali to zrobić, ale problem nadal występował, a komunikat o błędzie pojawiał się nadal. Dlatego czysta ponowna instalacja jest jedynym realnym rozwiązaniem. Chodzi o usunięcie wszystkich pozostałych powiązanych plików i zainstalowanie czystej wersji odtwarzacza multimedialnego VLC. Nie powtarzamy, nie pobieramy pliku DLL z jakiegoś depozytu online, ponieważ mogą one uszkodzić system.

 • Ponadto niektóre pozostałe procesy mogą nadal znajdować się w progu systemowym, dlatego musisz je zakończyć przed rozpoczęciem nowej instalacji. Wyjaśniliśmy cały proces poniżej, więc dokładnie wykonaj kroki.

  Jak odinstalować VLC

  1. Blisko VLC.
  2. Kliknij pasek zadań prawym przyciskiem myszy i otwórz Menadżer zadań.
  3. Wybierać Uruchomienie i zapobiec wszystkim programom od uruchomienia z systemem.
  4. Uruchom ponownie komputer.
  5. Rodzaj msconfig w pasku wyszukiwania i otwórz Konfiguracja systemu.
  6. Na karcie Usługi zaznacz „Ukryj wszystkie usługi Microsoft”I wyłącz wszystkie pozostałe usługi.
  7. Na pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz Kontrola i otwórz Panel sterowania.
  8. Wybierać Odinstaluj program.
  9. Usuń VLC i inne aplikacje związane z VLC (kodeki lub rozszerzenia).
  10. Nawigować do Pliki programów i usuń VideoLAN teczka.
  11. Zrób to samo dla AppData> Roaming> vlc.
  12. Nie restartuj systemu.

  Możesz również uruchomić jeden z zewnętrznych programów czyszczących lub deinstalujących, aby to zrobić za Ciebie. W ten sposób wyczyścisz wszystkie pozostałe dane rejestru.

  Zainstaluj VLC

  1. Pobierz najnowszą wersję Vlc media player, tutaj. Wybierz wersję 32-bitową i 64-bitową w zależności od architektury systemu.
  2. Zainstaluj wszystko, czego zwykle potrzebujesz.
  3. Uruchom ponownie komputer.

  Dzięki temu błąd „brak biblioteki libvlc.dll” powinien zniknąć na dobre. Jeśli tak nie jest, napisz do nas w sekcji komentarzy.

Link do głównej publikacji