Poprawka: FIFA 17 nie łączy się z serwerami EA

Być może najbardziej popularną funkcją każdej nowej gry FIFA, w tym FIFA 17, jest rozgrywka wieloosobowa. Tworzenie drużyny w Ultimate Team, granie przeciwko znajomym i innym, to świetna rozrywka dla graczy z całego świata.

Ale nie wszystko działa tak płynnie w trybie online FIFA, ponieważ mogą wystąpić różne błędy połączenia. Problemy, które uniemożliwiają ci połączenie się z serwerami EA, są zdecydowanie najbardziej denerwującą rzeczą, z którą może się zmierzyć przeciętny gracz FIFA.

Jeśli masz również ten problem, przygotowaliśmy kilka rozwiązań, które ułatwią Ci życie. Wszystkie są oczywiście związane z twoim połączeniem internetowym, więc przygotuj się na kilka drobnych poprawek.

Jak rozwiązać problemy z łącznością w FIFA 17

Upewnij się, że serwery EA są uruchomione

Jeśli serwery EA nie działają lub przechodzą konserwację, nic nie możesz na to poradzić. W rzeczywistości wszystko, co możesz zrobić, to czekać na powrót serwerów do trybu online. Gra zazwyczaj informuje, czy serwery są w trybie offline, więc będziesz wiedzieć. Dodatkowo możesz sprawdzić Down Detector, aby zawsze mieć wgląd w zachowanie serwerów.

Jeśli ustaliłeś, że serwery są online i działają, przejdź do rozwiązań wymienionych poniżej.

Uruchom ponownie połączenie

Teraz zacznijmy rozwiązywać niektóre problemy. Zaczniemy od początku, od najprostszego rozwiązania — ponownego uruchomienia routera. Ponowne uruchomienie routera całkowicie zresetuje połączenie internetowe oraz potencjalne problemy z połączeniem.

Oto jak zresetować połączenie internetowe:

 1. Wyłącz router całkowicie na 60 sekund, a następnie włącz go ponownie.
 2. Uruchom ponownie urządzenie.
 3. Po ponownym uruchomieniu spróbuj połączyć się z grą.

Jeśli ponowne uruchomienie połączenia internetowego nie rozwiązało problemu z połączeniem, czytaj dalej.

Sprawdź połączenie przewodowe lub bezprzewodowe

Wiele osób powie Ci, że połączenie bezprzewodowe nie jest tak praktyczne w grze online i mają rację. Różne problemy mogą wystąpić, gdy masz połączenie tylko z siecią bezprzewodową. Czasami możesz stracić połączenie lub sygnał może być słaby. Podsumowując, te wady mogą uszkodzić twoje wrażenia z gry online.

Jeśli więc próbujesz połączyć się za pomocą połączenia bezprzewodowego, spróbuj przełączyć się na połączenie przewodowe.

Sprawdź zaporę i program antywirusowy

Konflikt zapory ogniowej jest również częstą przyczyną problemów z połączeniem, nie tylko w FIFA 17, ale w każdej grze wieloosobowej. W takim przypadku upewnij się, że zapora zezwala na uruchomienie gry FIFA 17. Jeśli to nie pomoże, spróbuj wyłączyć zaporę (choć nie jest to zalecane).

Aby wyłączyć zaporę, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do Panelu sterowania.
 2. Wybierz System i bezpieczeństwo.
 3. Kliknij Zaporę systemu Windows.
 4. Wybierz Włącz lub wyłącz Zaporę systemu Windows.
 5. Do interakcji potrzebujesz uprawnień administratora.
 6. Wyłącz to.

To samo dotyczy programów antywirusowych innych firm. Upewnij się, że zarówno FIFA 17, jak i Origin znajdują się na liście antywirusowej na białej liście, aby zapobiec konfliktom. W niektórych przypadkach musisz także całkowicie odinstalować program antywirusowy lub zatrzymać go podczas gry w FIFA. Rozważ więc przejście na Windows Defender.

Włącz UPnP

Sprawdź ustawienia routera, aby sprawdzić, czy UPnP jest włączony. Jeśli nie jest włączony, należy go włączyć, aby połączenie internetowe w FIFA działało. Oto jak włączyć UPnP:

 1. Otwórz Panel sterowania.
 2. Kliknij Centrum sieci i udostępniania.
 3. Po lewej stronie kliknij Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania.
 4. W obszarze Wykrywanie sieci wybierz opcję Włącz wykrywanie sieci i kliknij przycisk Zapisz.
 5. Uruchom ponownie komputer, aby zastosować zmiany.

Jeśli nie znasz tego terminu, UPnP (Universal Plug and Play) to funkcja, która pozwala routerowi automatycznie zarządzać wszystkimi urządzeniami podłączonymi do sieci. Tak więc, jak tylko podłączysz nowe urządzenie do sieci, UPnP automatycznie przypisze mu adres IP. Ta funkcja jest niezbędna w grach Peer-to-Peer i dlatego należy ją włączyć, aby grać w grę wieloosobową FIFA 17.

Sprawdź swoją wersję protokołu internetowego (IPv)

Jeśli często występują rozłączenia podczas grania w gry peer-to-peer, w tym FIFA 17, wersja protokołu może być ustawiona na IPv6. Ponieważ IPv4 jest typem standardowym i nie działa dobrze z IPv6, co może powodować problemy z połączeniem.

W takim przypadku powinieneś przełączyć się na IPv4, a oto jak to zrobić:

 1. Otwórz Panel sterowania i wyszukaj adapter.
 2. W wynikach wyszukiwania w obszarze Centrum sieci i udostępniania kliknij opcję Wyświetl połączenia sieciowe.
 3. Kliknij aktywne połączenie sieciowe prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości.
 4. We właściwościach powinny być widoczne pola wyboru zarówno dla protokołu internetowego w wersji 4 (TCP / IPv4), jak i protokołu internetowego w wersji 6 (TCP / IPv6).
 5. Jeśli IPv6 jest zaznaczone, odznacz je i zaznacz IPv4
 6. Zapisz zmiany

To wszystko, mamy nadzieję, że przynajmniej niektóre z tych rozwiązań pomogły ci rozwiązać problemy z połączeniem w FIFA 17. Jeśli nie, zapoznaj się z naszym artykułem na temat problemów z połączeniem internetowym w systemie Windows 10, aby uzyskać więcej szczegółów i rozwiązań.

Jeśli masz jakieś pytania, komentarze lub sugestie, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji