POPRAWKA: Emulator Androida nie łączy się z Internetem w systemie Windows 10

Emulator Androida jest istotną częścią pakietu Android Studio. Masa końcowych testów odbywa się tutaj, a dla większości projektów wymaga połączenia z Internetem. Jeśli chcesz przynajmniej w pełni przetestować aplikację. Wydaje się jednak, że problem polega na tym, że użytkownicy mieli trudności z połączeniem się z Internetem z poziomu emulatora Androida.

Problemy z internetowym emulatorem Androida w systemie Windows 10

 1. Sprawdź ogólne problemy z połączeniem
 2. Ponownie zainstaluj Android Studio
 3. Wyłącz nieużywaną kartę sieciową
 4. Sprawdź uprawnienia do Internetu

1: Sprawdź ogólne problemy z połączeniem

Zacznijmy od ogólnych kroków rozwiązywania problemów. Zanim zaczniemy zajmować się wewnętrznymi problemami w Android Studio, powinieneś sprawdzić, czy połączenie działa na całym komputerze. Jeśli problem występuje wyłącznie w emulatorze Androida, zalecamy przejście do drugiego kroku poniżej.

Z drugiej strony, jeśli występują ogólne problemy z siecią, zalecamy wykonanie opisanych czynności:

 • Uruchom ponownie router i modem.
 • W miarę możliwości przełączaj się między LAN i Wi-Fi.
 • Opróżnij DNS.
 • Wyłącz tymczasowe oprogramowanie antywirusowe innych firm.
 • Wyłącz serwer proxy lub VPN.

2: Sprawdź zaporę

Innym realnym rozwiązaniem jest sprawdzenie pliku konfiguracyjnego i potwierdzenie, że pozwolenie internetowe zostało udzielone emulatorowi Androida. Ponadto należy sprawdzić Zaporę systemu Windows i potwierdzić, że emulator Androida może się swobodnie komunikować. Następnie powinieneś być w stanie rozwiązać dany problem.

 • Oto jak zezwolić Android Studio na swobodne komunikowanie się przez Zaporę:

  1. Na pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz Zezwalaj na aplikację i otwórz Zezwalaj na aplikację za pośrednictwem Zapory systemu Windows.
  2. Kliknij „Zmień ustawienia”.
  3. Pozwól Android Studio na pracę w sieci prywatnej i potwierdź zmiany.

  3: Wyłącz nieużywaną kartę sieciową

  Najważniejsze rozwiązanie, jakie udało nam się znaleźć, dotyczy wyłączenia karty sieciowej. Mianowicie wydaje się, że Android Emulator próbuje połączyć się przez nie ustanowiony, nieaktywny adapter. To oczywiście prowadzi do wewnętrznego błędu sieci i użytkownicy nie mają dostępu do treści online.

  • Oto, co musisz zrobić, aby tego uniknąć:

   1. Otwórz ustawienia sieci.
   2. Wybierz prawym przyciskiem myszy adapter, który chcesz wyłączyć, i wyłącz go.
   3. Sprawdź, czy problem został rozwiązany.

   4: Zainstaluj ponownie program Android Studio

   I wreszcie, jeśli żaden z poprzednich kroków nie okazał się rozstrzygający, jedyne, co możemy zasugerować, to pełna ponowna instalacja Androida Studio. To może pomóc, ale nie możemy tego stwierdzić z całą pewnością. Jest to ostateczność, więc jeśli istnieje sposób na znalezienie alternatywnego rozwiązania bez konieczności ponownej instalacji, skorzystaj z tego. Możesz także wypróbować alternatywny emulator.

   To powinno to zrobić. Jeśli masz dodatkowe pytania lub sugestie, opublikuj je w sekcji komentarzy poniżej. Oczekujemy na kontakt zwrotny.

Link do głównej publikacji