Poprawka: Eksplorator plików nie wykryje urządzeń sieciowych w systemie Windows 10

Firma Microsoft potwierdziła, że ​​w aktualizacji systemu Windows 10 kwietnia 2018 r. Występują pewne błędy. I chociaż potwierdzili, że rozwiązują szereg problemów, niektórzy użytkownicy muszą je naprawić samodzielnie, zanim zrobi to Microsoft.

Wielu użytkowników napotkało błąd, który uniemożliwia Eksploratorowi plików znalezienie urządzeń sieciowych lub nawet udostępnienie plików innym komputerom. Microsoft bada problem, ale istnieje sposób, aby zezwolić użytkownikom na przywrócenie funkcjonalności, dopóki firma nie rozwiąże tego błędu.

Na forach społeczności agent Microsoft opisuje błąd, który niektóre osoby mogą uzyskać po aktualizacji systemu Windows 10 kwietnia 2018 (wersja 1803):

Eksplorator plików nie może połączyć się z innymi urządzeniami z uruchomioną wersją 1803. Po kliknięciu karty Sieć w Eksploratorze plików inne urządzenia w sieci domowej z uruchomioną wersją 1803 nie pojawiają się, a zatem nie mogę udostępniać plików ani uzyskiwać dostępu do plików na innych urządzeniach w mojej sieci domowej.

Jak naprawić błąd Eksploratora plików

Aby naprawić błąd, musisz zmienić domyślną konfigurację niektórych usług Windows 10. Najpierw musisz zalogować się na konto administratora.

 1. Naciśnij „Win key + R” -> wpisz services.msc w oknie dialogowym Uruchom. Naciśnij enter. Zobaczysz listę z usługami dostępnymi w systemie Windows.
 2. Musisz zmienić ustawienia niektórych usług (patrz lista poniżej). Kliknij dwukrotnie każdą usługę i przejdź do sekcji „Typ uruchomienia” -> wybierz Automatycznie (opóźnione uruchomienie) -> zastosuj. Wykonaj tę czynność dla tej samej usługi. Oto usługi, które należy dostosować:
  • Przeglądarka komputerowa (przeglądarka)
  • Host Discovery Provider Host (FDPHost)
  • Publikacja zasobów odnajdywania funkcji (FDResPub)
  • Połączenia sieciowe (NetMan)
  • Host urządzenia UPnP (UPnPHost)
  • Peer Name Resolution Protocol (PNRPSvc)
  • Grupowanie w sieci równorzędnej (P2PSvc)
  • Menedżer tożsamości w sieci równorzędnej (P2PIMSvc)
 3. Uruchom ponownie komputer, a błąd powinien zostać naprawiony.

Jeśli funkcja udostępniania sieci nie została naprawiona, wykonaj te same czynności i wróć do pierwotnych ustawień powyższych usług. Jeśli poprawka zadziałała, kontynuuj nowe ustawienia, aż pojawi się oficjalna poprawka firmy Microsoft.

Link do głównej publikacji