Poprawka: dźwięk gry przestaje działać w systemie Windows 10

Audio jest główną częścią wrażeń multimedialnych, szczególnie w grach wideo. Dźwięk tworzy atmosferę w grze wideo lub filmie, ale niestety użytkownicy zgłosili, że dźwięk gry przestaje dla nich działać w systemie Windows 10.

W przeszłości omawialiśmy już problemy z dźwiękiem w systemie Windows 10, a jeśli masz problemy z VIA HD Audio lub jeśli dźwięk Conexant HD nie działa, możesz sprawdzić niektóre z naszych starszych artykułów. Problemy z dźwiękiem w systemie Windows 10 mogą być kłopotliwe, a czasem psują wrażenia multimedialne, zwłaszcza jeśli chodzi o gry wideo, więc sprawdźmy, czy możemy to naprawić.

Dźwięk z gry przestaje działać, jak to naprawić?

Spis treści:

 1. Zaktualizuj sterowniki
 2. Wyłącz i włącz głośniki
 3. Dostosuj bufor audio
 4. Użyj narzędzia do rozwiązywania problemów z dźwiękiem
 5. Sprawdź ustawienia dźwięku w grze
 6. Zainstaluj ponownie grę
 7. Zainstaluj ponownie sterownik audio
 8. Upewnij się, że usługa audio jest włączona

Poprawka — dźwięk gry nie działa w systemie Windows 10

Rozwiązanie 1 — Zaktualizuj sterowniki

W większości przypadków problemy z dźwiękiem są spowodowane nieaktualnymi sterownikami audio, ale można to łatwo naprawić, aktualizując je. Aby zaktualizować sterowniki audio, wystarczy odwiedzić witrynę producenta płyty głównej, zlokalizować płytę główną i pobrać najnowsze sterowniki dźwięku. Jeśli używasz dedykowanej karty dźwiękowej lub laptopa, pobierz sterowniki audio od producenta karty dźwiękowej / laptopa.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Jeśli nie chcesz samodzielnie szukać sterowników, możesz użyć narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Oczywiście, ponieważ w tej chwili nie możesz połączyć się z Internetem, to narzędzie nie będzie przydatne. Jednak po przejściu do trybu online pomożesz wszystkim kierowcom być na bieżąco, więc nie będziesz już w takiej sytuacji.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 2 — Wyłącz i włącz głośniki

Niewielu użytkowników sugeruje, że problemy z dźwiękiem w grze można rozwiązać, wyłączając i włączając głośniki. Aby to zrobić, wykonaj następujące proste kroki:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę głośnika na pasku zadań i wybierz Urządzenia do odtwarzania z menu.
  Urządzenia do odtwarzania
 2. Okno dźwięku powinno się teraz otworzyć. Kliknij puste miejsce prawym przyciskiem myszy i upewnij się, że oba Pokaż wyłączone urządzenia i Pokaż odłączone urządzenia są sprawdzane.
  pokaż wyłączone urządzenia
 3. Kliknij urządzenie audio prawym przyciskiem myszy i wybierz Wyłączyć.
  wyłącz głośnik
 4. Twoje urządzenie audio powinno być wyszarzone. Kliknij ponownie prawym przyciskiem myszy i wybierz Włączyć.
 5. Kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany.

Rozwiązanie 3 — Dostosuj bufor audio

To rozwiązanie dotyczy osób korzystających z panelu sterowania Focusrite Audio lub podobnego narzędzia. Jeśli dźwięk z gry przestaje działać na komputerze, wystarczy wykonać następujące czynności:

 1. Otwórz Panel sterowania Focusrite Audio.
 2. Dostosuj bufor, zwiększając liczbę milisekund.

Jeśli liczba milisekund jest zbyt niska, dźwięk może zacząć odcinać się lub przestać działać, więc aby to naprawić, należy zwiększyć rozmiar bufora.

Rozwiązanie 4 — Użyj narzędzia do rozwiązywania problemów z dźwiękiem

Następną rzeczą, którą wypróbujemy, jest skorzystanie z wbudowanego narzędzia do rozwiązywania problemów z dźwiękiem w systemie Windows 10. Oto, co musisz zrobić:

 1. Iść do Ustawienia
 2. Udaj się do Aktualizacja Bezpieczeństwo > Rozwiązywanie problemów
 3. Odnaleźć Odtwarzanie audio, i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów
 4. Postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami wyświetlanymi na ekranie
 5. Zrestartuj swój komputer

Rozwiązanie 5 — Sprawdź ustawienia dźwięku w grze

Choć brzmi to oczywisto, upewnij się, że nie wyłączyłeś dźwięku w ustawieniach w grze. Kto wie, może przypadkowo wyciszyłeś grę, a nawet nie pamiętasz. Będziemy musieli wziąć pod uwagę wszystkie możliwe scenariusze.

Rozwiązanie 6 — Zainstaluj ponownie grę

Jest również możliwe, że coś poszło nie tak podczas instalacji gry. Tak więc, jeśli żadne z poprzednich rozwiązań nie rozwiązało problemu, możesz także kontynuować instalację gry. Może rozwiążesz problem.

Rozwiązanie 7 — Zainstaluj ponownie sterownik audio

Jeśli aktualizacja sterownika audio nie rozwiązała problemu, możemy spróbować zainstalować go ponownie. Oto jak to zrobić:

 1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz devicemngr i otwórz Menadżer urządzeń.
 2. Po otwarciu Menedżera urządzeń znajdź urządzenie audio, kliknij je prawym przyciskiem myszy i naciśnij Odinstaluj.
 3. System Windows poprosi o potwierdzenie, że chcesz odinstalować sterownik. Kliknij Odinstaluj.
 4. Po potwierdzeniu i odinstalowaniu sterownika klawiatury uruchom ponownie komputer.
 5. Teraz musisz odwiedzić witrynę producenta urządzenia audio i sprawdzić, czy jest dostępny nowy sterownik dla systemu Windows 10.

Rozwiązanie 8 — Upewnij się, że usługa audio jest włączona

I wreszcie, dźwięk nie może działać bez usługi audio. Tak więc, jeśli ta usługa w twoim systemie jest wyłączona, nie będzie tu żadnego dźwięku. Oto jak sprawdzić, czy usługa audio jest włączona:

 1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź services.msc. Teraz naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
 2. Po otwarciu okna Usługi zlokalizuj Windows Audio i kliknij dwukrotnie, aby otworzyć jego właściwości.
 3. Ustaw Typ uruchomienia do Automatyczny i kliknij Początek przycisk, aby uruchomić usługę. Teraz kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany.

Jeśli usługa jest już uruchomiona i jest ustawiona na Typ automatycznego uruchamiania, wystarczy ją ponownie uruchomić, aby rozwiązać problem. Aby to zrobić, zlokalizuj Windows Audiousługę, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz Uruchom ponownie z menu.

Ponieważ audio jest kluczową częścią naszego doświadczenia multimedialnego, tego rodzaju problemy mogą powodować wiele niedogodności, ale jak widać, można je łatwo rozwiązać, postępując zgodnie z naszymi rozwiązaniami.

Link do głównej publikacji