POPRAWKA: Drukarka nie drukuje w systemie Windows 10, 8.1

Czy ostatnio zaktualizowałeś system do Windows 10, 8? Jeśli masz problemy z drukowaniem po uaktualnieniu do systemu Windows 10, 8, przeczytaj ten przewodnik, w jaki sposób naprawić drukarkę i sprawić, by działała z nowym systemem operacyjnym Windows.
drukarka wygrała't print in Windows 8
Przede wszystkim musimy dowiedzieć się, jakie masz sterowniki do drukarki, ponieważ zwykle iw większości przypadków sterowniki, które masz na dysku CD, mogą nie być kompatybilne z systemem operacyjnym Windows 10, 8, co powoduje usterki, takie jak niedozwolenie drukuj strony. W takim przypadku musimy przejść do witryny producenta i poszukać sterownika drukarki zgodnego z nowym systemem operacyjnym Windows 10, 8 lub po prostu pozwolić, aby system Windows 10, 8 automatycznie znalazł sterowniki.

Napraw problemy z drukarką w systemie Windows 10, 8

Musimy mieć świadomość, że drukowanie zmieniło się wraz z nową aktualizacją systemu Windows 8 i Windows 10. Istnieją nowe metody drukowania w Windows 8, 10 i różnią się one nieco od starych wersji Windows, w których trzeba było kliknąć menu „Plik”, a następnie wybrać pliki do wydrukowania. Postępuj zgodnie z poniższymi sugestiami, aby prawidłowo podłączyć drukarkę do komputera z systemem Windows i uniknąć błędów drukowania.

1. Jak drukować w systemie Windows 10, 8

 1. Otwórz aplikację, z której chcesz wydrukować.
 2. Przejdź do kontekstu w aplikacji, z której chcesz drukować.
 3. Otwórz pasek paneli, naciskając i przytrzymując przycisk „Okno” i przycisk „C”.
 4. Kliknij (lewym przyciskiem myszy) ikonę „Urządzenia” po otwarciu paska paneli.
 5. W oknie „Urządzenia” możesz zobaczyć listę drukarek, na których możesz drukować. Uwaga: W niektórych przypadkach aplikacja, z której próbujesz wydrukować, nie obsługuje drukowania. W takim przypadku niestety nie będzie dostępnych drukarek w oknie „Urządzenia”.
 6. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to kliknąć (lewy przycisk myszy) drukarkę, której chcesz użyć do drukowania, i powinno pojawić się menu (w zależności od typu drukarki menu będzie nieco inne).naprawić problemy z drukarką Windows 10
 7. Kliknij (lewy przycisk myszy) przycisk „Drukuj”, aby rozpocząć drukowanie.

2. Jak drukować pliki PDF w Windows 10, 8

Wygląda na to, że drukowanie plików PDF w systemie Windows 10, 8 nie zawsze jest łatwym zadaniem, ale nie martw się, mamy również rozwiązanie tego problemu.
Nazywa się jeden z najbardziej niezawodnych programów do drukowania plików PDF w systemie Windows 10, 8 CutePDF Writer. Pobierz CutePDF Writer i zainstaluj go na komputerze, aby uniknąć błędów drukowania i innych problemów.

Po zakończeniu instalacji aplikacji pojawi się ona na liście drukarek i możesz stamtąd przejść do drukowania plików PDF.
Również Microsoft stworzył lepszą architekturę sterowników dla Windows 10, 8 w porównaniu do poprzedniej, co oznacza, że ​​po podłączeniu drukarki komputer z systemem Windows 8, 10 automatycznie ją wykryje bez konieczności instalowania nowych specjalnych sterowników i możesz przejdź od razu do drukowania.

Jeśli nadal nie możesz wydrukować plików PDF, oto kilka poradników rozwiązywania problemów, których możesz użyć:

 • Poprawka: pliki PDF nie drukują się poprawnie w systemie Windows 10
 • Poprawka: drukowanie do pliku PDF nie działa w systemie Windows 10
 • Poprawka: nie można drukować plików PDF z Adobe Reader

3. Połączenia drukarki z komputerem

Połączenia drukarki USB

Jeśli podłączyłeś drukarkę przez USB, upewnij się, że kabel USB nie jest podłączony do żadnego koncentratora i nie jest dłuższy niż 1,5 metra. Zasadniczo kabel USB musi być bezpośrednio podłączony do komputera z systemem Windows 10, 8 lub możesz napotkać pewne problemy podczas korzystania z drukarki w normalnym standardzie.
W systemie Windows 10, 8 po podłączeniu drukarki za pomocą kabla USB, powinna ona automatycznie wykryć i być w stanie rozpocząć korzystanie z niej natychmiast.

Połączenia drukarki Ethernet

Upewnij się, że konfiguracja sieci lokalnej lub sieci publicznej jest prawidłowa i podłącz kabel Ethernet do używanego routera. Po podłączeniu drukarki do sieci za pomocą kabla Ethernet system Windows 8, 10 wykryje ją i automatycznie zainstaluje niezbędne sterowniki.

Połączenia drukarki bezprzewodowej

Upewnij się, że sieć bezprzewodowa jest poprawnie skonfigurowana w domu, a także masz hasło do drukarki. Ponownie, podobnie jak w powyższych metodach, po podłączeniu drukarki do sieci bezprzewodowej, Windows 8, Windows 10 ją wykryje i rozpocznie instalację potrzebnych sterowników.

 • Tak więc, krótkie porady i wskazówki pomogą ci uniknąć typowych problemów z drukowaniem w systemie Windows 10. Mamy nadzieję, że ten szybki samouczek pomógł ci podłączyć drukarkę do komputera z systemem Windows 10, 8.1 i możesz teraz używać przycisku Drukuj bez żadnych problemów.

Link do głównej publikacji