Poprawka: dodatki do World of Warcraft resetują się po aktualizacji

W ciągu 12 lat World of Warcraft zgromadził oddaną społeczność. Następnie społeczność ta stale bierze aktywny udział w rozwoju gry. Ulepsza grę i projektuje ją według własnego gustu. Po sprawdzeniu wszystkich tych dodatków zmieni się Twoje spojrzenie na grę, a Vanilla stanie się odległą przeszłością dla początkujących.

Jednak wraz z aktualizacją interfejsu API Blizzards niektórzy użytkownicy mieli ogromny problem. Resetuje domyślne ustawienia dodatków. Jeśli kiedykolwiek poprawiłeś swoje dodatki, wiesz dobrze, ile czasu może to zająć. Ale nie martw się, możesz odzyskać wszystkie ustawienia w kilku prostych krokach.

Jak odzyskać utracone ustawienia dodatków w WoW

Skopiuj oryginalną treść konta do nowo utworzonego

Wygląda na to, że oryginalny folder konta został zmieniony z # na # 0. Istnieje proste obejście:

  1. Wyloguj się i zamknij grę.
  2. Wejdź do folderu instalacyjnego WoW.
  3. Znajdź i wykonaj kopię zapasową folderu WTF.
  4. W folderze WTF poszukaj zmian w nazwie konta.
  5. Skopiuj zawartość konta ze znanym numerem do nowo utworzonego.
  6. Uruchom ponownie grę.

Zaktualizuj swoje dodatki

Po każdej zmianie interfejsu API World of Warcraft programiści addon również aktualizują swoje pakiety. Pamiętaj więc, aby mieć najnowsze aktualizacje dla wszystkich dodatków w grze. Z drugiej strony powinieneś pozbyć się przestarzałych dodatków.

Ponadto możesz również zmienić nazwę wszystkich swoich plików SavedVariable * .lua.bak na * .lua i sprawdzić, czy to przywróci. To może być długa szansa, ale warto spróbować. Oczywiście nie zapomnij wykonać kopii zapasowej folderu WTF przed próbą zmiany rozszerzeń plików.

Są to prawdopodobnie najlepsze rozwiązania problemów związanych z dodatkami w World of Warcraft. Jesteśmy świadomi bolesnych przeróbek oraz tego, ile czasu i energii może kosztować cały proces.

Czy masz jakieś inne możliwe rozwiązania lub pomysły związane z tym tematem? Podziel się z nami swoją opinią w sekcji komentarzy.

Link do głównej publikacji