Windows 10 sam budzi się ze snu [SZYBKIE ROZWIĄZANIA]

Czy urządzenie z systemem Windows 10 samo budzi się z trybu uśpienia? W takim przypadku zobaczysz z pierwszej ręki, jak rozwiązać problem z trybem uśpienia urządzenia, jeśli budzi się samo, postępując zgodnie z poniższymi wierszami.

Funkcja trybu „Tryb uśpienia” może działać nieprawidłowo w systemie Windows 10 z różnych powodów, takich jak infekcja wirusowa, aplikacja, której próbujesz użyć, która uniemożliwia urządzeniu z systemem Windows 10 prawidłowe korzystanie z trybu uśpienia lub może to być sterownik sprzętowy składnik.

Poniższy samouczek pokaże nam, jak otrzymaliśmy ten problem, a także jak możemy go naprawić w ciągu kilku minut. Chociaż jest to irytujący problem, wielu użytkowników zgłosiło również następujące problemy:

 • Komputer automatycznie budzi się ze snu — Wielu użytkowników zgłosiło, że ich komputer sam się budzi. To może być duży problem, ale powinieneś być w stanie go naprawić, korzystając z jednego z naszych rozwiązań.
 • Komputer budzący Ethernet — Czasami połączenie Ethernet może obudzić komputer bez Twojej wiedzy. Możesz jednak rozwiązać ten problem, po prostu zmieniając kilka ustawień.
 • Windows sam budzi się ze snu — Wielu użytkowników zgłosiło, że ich komputer z systemem Windows budzi się sam. Ten problem występuje we wszystkich wersjach systemu Windows, w tym Windows 10, 8 i 7.
 • Komputer stacjonarny, laptop budzi się ze snu — Według użytkowników ten problem może wystąpić zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i laptopach. Te same rozwiązania dotyczą jednak laptopów i komputerów stacjonarnych.
 • Komputer natychmiast budzi się ze snu — Niewielu użytkowników zgłosiło, że ich komputer budzi się natychmiast. Jest to prawdopodobnie spowodowane działającą w tle aplikacją innej firmy.
 • Dysk twardy budzi się ze snu — W niektórych rzadkich przypadkach dysk twardy może obudzić komputer ze stanu uśpienia. Aby rozwiązać ten problem, musisz znaleźć i wyłączyć zaplanowane zadania.

Co mogę zrobić, jeśli Windows 10 budzi się automatycznie ze stanu uśpienia?

 1. Zapobiegaj wznawianiu komputera przez urządzenia
 2. Zapobiegaj przebudzaniu karty sieciowej przez komputer
 3. Użyj polecenia lastwake
 4. Sprawdź zaplanowane zadania
 5. Użyj wiersza polecenia
 6. Wyłącz usługę UvoSvc
 7. Zmodyfikuj rejestr

1. Zapobiegaj wznawianiu komputera przez urządzenia

Czasami komputer może się obudzić losowo z powodu klawiatury lub myszy. Te urządzenia mogą obudzić komputer, ale możesz uniemożliwić mu wybudzenie komputera, wykonując następujące czynności:

 1. W pasku wyszukiwania wpisz menadżer urządzeń. Wybierz Menadżer urządzeń z listy wyników.
  wyszukiwanie menedżera urządzeń System Windows 10 sam budzi się ze snu
 2. Znajdź mysz na liście i kliknij ją dwukrotnie, aby otworzyć jej właściwości.
  Menedżer urządzeń myszy zgodny z HID budzi się automatycznie
 3. Kliknij lewym przyciskiem lub dotknij Zarządzanie energią patka. Musisz odznaczyć pole obok Pozwól temu urządzeniu obudzić komputer. Teraz kliknij lewym przyciskiem myszy lub dotknij dobrze przycisk.
  zarządzanie energią myszy PC budzi się automatycznie
 4. Zamknij wszystkie dotychczas otwarte okna.
 5. Uruchom ponownie urządzenie z systemem Windows 10.
 6. Przełącz urządzenia z systemem Windows 10 w tryb uśpienia i sprawdź, czy nadal występuje ten problem.

Należy pamiętać, że może być konieczne powtórzenie tych kroków dla innych urządzeń wejściowych w celu rozwiązania tego problemu.

2. Zapobiegaj przebudzaniu karty sieciowej przez komputer

Jeśli poprzednie rozwiązanie nie rozwiązało problemu, możesz nie chcieć, aby karta sieciowa obudziła komputer. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. otwarty Menadżer urządzeń, rozwiń sekcję Karty sieciowe i kliknij dwukrotnie kartę sieciową, aby otworzyć jej właściwości. Uwaga: Jeśli znajdziesz więcej adapterów, musisz wykonać te same kroki dla wszystkich z nich.
  Menedżer urządzeń sieciowych Adapter Windows 10 PC budzi się sam
 2. W oknie Właściwości kliknij lewym przyciskiem myszy Zarządzanie energią patka. Odznacz wszystkie pola wyboru i kliknij dobrze aby zapisać zmiany.
  pozwól komputerowi wyłączyć to urządzenie, aby oszczędzać energię Karta sieciowa budzi się ze stanu uśpienia
 3. Sprawdź i sprawdź, czy nadal masz ten sam problem z trybem uśpienia.

Jeśli masz problemy z kartą sieciową, możesz je łatwo rozwiązać, wykonując proste kroki w tym przydatnym przewodniku. Dodaj do zakładek, aby zawsze być przygotowanym na wszelkie problemy z adapterem.

3. Użyj polecenia lastwake

 1. W polu wyszukiwania, które tam znajdziesz, musisz wpisać Cmd.
  wyniki wyszukiwania w wierszu polecenia Windows 10 automatycznie budzi się ze snu
 2. Naciśnij i przytrzymaj przyciski Ctrl, Shift i Wchodzić zacząć Wiersz polecenia jako administrator.
 3. Jeśli pojawi się monit okna kontrolnego konta użytkownika, kliknij lewym przyciskiem myszy lub dotknij tak przycisk.
 4. W oknie wiersza polecenia musisz napisać powercfg –lastwake  i naciśnij Wchodzić uruchomić.
  powercfg - poprzednia cmd PC wygrała't stay in Sleep Mode
 5. Pokaże, które urządzenie ostatnio obudziło system operacyjny Windows 10.
 6. Teraz napisz w oknie wiersza polecenia następujące polecenie: powercfg -devicequery wake_armed i naciśnij Wchodzić uruchomić.
  powercfg -devicequery wake_armed Windows 10 PC wygrał't stay in sleep mode
 7. Teraz wyświetli urządzenia, które mogą obudzić komputer z trybu uśpienia i wystarczy, że przejdziesz i wyłączysz tę funkcję, tak jak w przypadku powyższych opcji.

Jeśli chcesz poznać wszystkie polecenia powłoki systemu Windows 10, zapoznaj się z tym przydatnym artykułem.

4. Sprawdź zaplanowane zadania

Jeśli system Windows 10 budzi się ze stanu uśpienia, możesz rozwiązać problem, sprawdzając zaplanowane zadania. Aby to zrobić, wystarczy wykonać następujące czynności:

 1. naciśnij Klawisz Windows + S. i wejdź zadania. Wybierz Harmonogram zadań z listy wyników.
  Harmonogram zadań Komputer budzi się automatycznie
 2. W lewym okienku przejdź do Biblioteka harmonogramu zadań> Microsoft> Windows> UpdateOrchestrator. W prawym panelu kliknij dwukrotnie Restart.
  Task Scheduler Library> Microsoft> Windows> UpdateOrchestrator PC budzi się ze snu «width =» 470 «height =» 445 «src =» https://cdn.windowsreport.com/wp-content/uploads/2017/11/Windows-10-wakes- from-sleep-task-2.png «/><noscript><img title=odznacz Obudź komputer, aby uruchomić to zadanie w zakładce Warunki

Twoje konto użytkownika nie ma uprawnień do wyłączania zadania w Harmonogramie zadań? Nie martw się, zapewniamy Ci ochronę.

Niektórzy użytkownicy sugerują również całkowite wyłączenie tego zadania. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

 1. Znajdź Restart zadanie w Harmonogramie zadań, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Wyłączyć z menu.
  zrestartuj wyłącz w aktualizacji harmonogramu zadań Windows 10 budzi się ze snu
 2. Po wykonaniu tej czynności przejdź do C: \ Windows \ System32 \ Tasks \ MicrosoftWindows \ UpdateOrchestrator informator.
 3. Teraz zlokalizuj Restart plik, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Nieruchomości z menu.
  Komputer budzi się ze stanu uśpienia automatycznie restartuje właściwości
 4. Czek Tylko czytać opcję i kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany.
  zrestartuj skrypt konfiguracyjny PC budzi się ze snu

Użytkownicy zgłosili, że inne zadania w UpdateOrchestrator sekcja w Harmonogramie zadań może powodować pojawienie się tego problemu. Aby rozwiązać problem, przejdź do UpdateOrchestrator w Harmonogram zadań i sprawdź warunki każdego zadania.

Jeśli jakieś zadanie jest ustawione na wybudzanie komputera, pamiętaj o wyłączeniu opcji budzenia i sprawdź, czy to pomoże. Aplikacje innych firm mogą również planować swoje zadania, a użytkownicy zgłaszali problemy McAfee, więc jeśli używasz tego narzędzia, sprawdź jego zadania i ustawienia.

Jeśli chcesz całkowicie odinstalować McAfee, zapoznaj się z tym dedykowanym przewodnikiem, który pokaże Ci, jak to zrobić. Jeśli martwisz się pozostawieniem komputera bez ochrony, dowiedz się w tym artykule, dlaczego Windows Defender jest jedyną potrzebną ochroną przed złośliwym oprogramowaniem.

Kolejnym zadaniem, które może obudzić komputer, jest Centrum multimedialne. Możesz jednak wyłączyć tę funkcję, przechodząc do strony Biblioteka harmonogramu zadań> Microsoft> Windows w Harmonogram zadań. Teraz wybierz Centrum multimedialne z listy i sprawdź wszystkie jego zadania.

Jeśli jakieś zadanie jest ustawione na wybudzanie komputera, pamiętaj, aby wyłączyć uprawnienie budzenia dla tego zadania.

Po wyłączeniu tego zadania z budzenia komputera problem powinien zostać rozwiązany, a komputer sam się nie obudzi.

Jeśli szukasz alternatywnych opcji Harmonogramu zadań, spójrz na tę listę z najlepszym dostępnym obecnie oprogramowaniem do planowania zadań.

Harmonogram zadań nie działa na komputerze z systemem Windows 10? Z łatwością rozwiąż problem za pomocą tego niesamowitego przewodnika.

5. Użyj wiersza polecenia

Jeśli system Windows 10 budzi się ze stanu uśpienia, możesz mieć zadanie lub aplikację, która automatycznie go budzi. Możesz jednak sprawdzić aplikacje, które mogą obudzić komputer, wykonując następujące czynności:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć menu Win + X i wybrać Wiersz polecenia (administrator) z listy.
 2. Teraz wejdź powercfg / waketimers w wierszu polecenia.
  wiersz polecenia powercfg / waketimers Windows 10 wygrał't stay in sleep mode
 3. Teraz powinieneś zobaczyć listę aplikacji, które mogą obudzić twój komputer.

Aby zatrzymać budzenie się komputera, po prostu znajdź te aplikacje i zmień ich konfigurację lub usuń je z komputera. Użytkownicy zgłosili to Verizon aplikacje, Iść na spotkanie aplikacja i Teamweaver może powodować ten problem, więc należy je wyłączyć.

Jeśli masz problemy z dostępem do wiersza polecenia jako administrator, lepiej zapoznaj się z tym przewodnikiem.

6. Wyłącz usługę UvoSvc

Jeśli system Windows 10 często budzi się ze snu, przyczyną może być usługa UsoSvc. Możesz jednak wyłączyć tę funkcję, wykonując następujące czynności:

 1. otwarty Wiersz polecenia jako administrator.
 2. Wprowadź następujące polecenia:
  • sc stop „UsoSvc”
   sc stop
  • sc config „UsoSvc” start = wyłączone
   sc config

Po uruchomieniu tych dwóch poleceń problem powinien zostać rozwiązany.

7. Zmodyfikuj rejestr

Jeśli system Windows 10 sam się budzi, problem może być związany z rejestrem. Możesz to jednak naprawić, wykonując następujące czynności:

 1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź regedit. naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
  Wygrał regedit run PC't stay in sleep mode
 2. W lewym panelu przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Winlogon. W prawym panelu kliknij dwukrotnie PowerdownAfterShutdown.
  HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinlogon
 3. Ustaw Dane wartości na 1 i kliknij dobrze aby zapisać zmiany.
  PowerdownAfterShutdown wartość dword do 1

Po wykonaniu tej czynności problem powinien zostać całkowicie rozwiązany.

Nie masz dostępu do Edytora rejestru? Rzeczy nie są tak przerażające, jak się wydają. Sprawdź ten przewodnik i szybko rozwiąż problem.

Proszę bardzo, kilka prostych opcji, które naprawią urządzenie z systemem Windows 10 i zapobiegną takiemu działaniu trybu uśpienia. W tym artykule omówiliśmy podobny temat dotyczący snu na laptopie, więc koniecznie sprawdź to.

Możesz również napisać do nas poniżej na wszelkie dodatkowe pytania dotyczące tego tematu, a my pomożemy Ci w możliwie najkrótszym czasie.

Link do głównej publikacji