POPRAWKA: Błędy z rozróżnianiem wielkości liter w Historii plików w Windows 10, 8.1

Funkcja historii plików dostępna w nowym systemie Windows 8.1, Windows 10 jest bardzo przydatnym programem, ponieważ szybko i łatwo zapewnia kopię zapasową folderów biblioteki, pulpitu, programu Internet Explorer i listy kontaktów. Niestety, ta funkcja zawiera kilka błędów. Jednym z nich jest to, że po przywróceniu archiwum kopii zapasowej historii plików nie będzie umieszczać rozróżnianych liter w nazwie folderów, których kopię zapasową utworzono.
włącz Windows 10 historii plików
Po przywróceniu kopii zapasowej foldery zmienią się na przykład z „Biblioteka” na „biblioteka” lub z „Gry” na „gry”. Zwykle ten mały błąd nie wpływa na korzystanie z systemu Windows 8.1, 10, ale jeśli na przykład korzystasz z aplikacji i definiujesz określone foldery z rozróżnianiem wielkości liter, może to mieć wpływ na pracę, którą próbujesz wykonać.

ROZWIĄZANE: Błędy z rozróżnianiem wielkości liter podczas korzystania z historii plików

Niestety, nie ma opcji, którą można sprawdzić podczas wykonywania kopii zapasowej historii plików, co zapewni, że foldery z rozróżnianiem wielkości liter zostaną przywrócone dużymi literami.

Jedyną opcją, którą mamy do czasu, aż Microsoft naprawi ten błąd, jest ręczne przywrócenie prawidłowej nazwy do pożądanych folderów po prostu poprzez zmianę ich nazwy.

  1. Kliknij konkretny folder prawym przyciskiem myszy.
  2. Kliknij lewym przyciskiem myszy na funkcję „Zmień nazwę”.
  3. Nazwij folder wielką literą.
  4. Naciśnij przycisk „Enter” na klawiaturze.

Jest to najprostszy sposób, aby to naprawić, dopóki firma Microsoft nie zaktualizuje tej funkcji Historia plików, aby zapobiec zmianie nazwy folderu w przyszłości podczas procesu.

Tak więc wrócimy do Ciebie z kolejnymi aktualizacjami na ten temat, gdy tylko będą one dostępne dla systemu operacyjnego Windows 8.1, Windows 10. Jeśli masz inne pytania na ten temat, daj nam znać w komentarzach poniżej, a my pomożemy ci dalej w tej sytuacji.

AKTUALIZACJA: Jeśli chcesz uzyskać dostęp do historii plików w systemie Windows 10, najpierw musisz znaleźć Panel sterowania. Lokalizowanie Panelu sterowania w systemie Windows 10 jest nieco trudne w porównaniu do poprzednich wersji systemu operacyjnego, ponieważ Microsoft woli w jakiś sposób ukrywać go przed użytkownikami.

Mówiąc o tworzeniu kopii zapasowych plików i folderów, aby uzyskać więcej informacji o najlepszym oprogramowaniu do tworzenia kopii zapasowych na komputerze, możesz zapoznać się z tym przewodnikiem. Przeczytaj opis każdego narzędzia i pobierz to, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Link do głównej publikacji