Poprawka: błąd Xbox nieprawidłowy kod regionu

Jeśli przeprowadziłeś się niedawno lub masz nowe gry z innego kraju lub regionu na swoją konsolę Xbox, może wystąpić błąd kodu regionu na konsoli. Ten błąd może uniemożliwić Ci granie w gry z innego regionu, ale możesz rozwiązać ten problem, korzystając z jednego z naszych rozwiązań.

Błędny kod regionu Błąd Xbox, jak to naprawić?

Blokowanie regionalne to cyfrowe zarządzanie ograniczeniami, które uniemożliwia użytkownikom jednego regionu dostęp do treści przeznaczonych dla innego regionu. Blokowanie regionalne ma na celu opóźnienie wydania niektórych treści w niektórych regionach lub zapobieganie importowi zagranicznych produktów na szary rynek. Wreszcie, blokowanie regionu jest stosowane, aby uniemożliwić użytkownikom dostęp do treści, które są zakazane w ich kraju lub regionie ze względu na przepisy dotyczące cenzury lub ponieważ dystrybutor nie ma prawa do określonej własności intelektualnej poza określonym regionem.

Oryginalne konsole Xbox i Xbox 360 były zablokowane regionalnie, a wydawca zdecydował, czy gra będzie miała blokadę regionu. Wiele gier na Xbox i Xbox 360 było pozbawionych regionu, ale zawartość cyfrowa z Xbox Live, taka jak DLC, filmy i aplikacje, była zablokowana regionalnie. Podobnie jak jego poprzednicy, Xbox One miał być zablokowany regionalnie, ale Microsoft zmienił swoje zasady, a ostateczna wersja Xbox One wyszła bez ograniczeń regionalnych. Chociaż blokowanie regionalne jest przydatne, gracze mogą czasem napotykać pewne problemy, a dzisiaj pokażemy, jak je rozwiązać.

Poprawka — błąd Xbox nieprawidłowy kod regionu

Spis treści:

 1. Zmień kod regionu na konsoli
 2. Sprawdź region konsoli i region gry
 3. Usuń i ponownie pobierz swój profil
 4. Wyczyść pamięć podręczną systemu
 5. Wyłącz i włącz zasilanie konsoli

Rozwiązanie 1 — Zmień kod regionu na konsoli

Jeśli przeprowadzasz się do innego kraju, musisz wprowadzić zmiany w ustawieniach regionu, aby dokonać zakupów w nowej lokalizacji. Jeśli zdecydujesz się zmienić region, powinieneś wiedzieć, że wszystkie informacje o profilu, takie jak tag gracza, osiągnięcia i pozostałe informacje o profilu Xbox zostaną przeniesione razem z Tobą.

 • Z drugiej strony wszystkie środki, które masz na koncie Microsoft, nie zostaną przeniesione, dlatego pamiętaj, aby je wydać przed przeniesieniem. Chociaż subskrypcja Xbox Live Gold zostanie przeniesiona, może działać tylko w regionach obsługujących Xbox Live Gold, więc miej to na uwadze. Inne subskrypcje, takie jak XNA Creator’s Club lub Call of Duty Elite, pozostaną aktywne, ale nie będą działać, chyba że będą dostępne w nowym regionie. Jeśli chodzi o Groove Music Pass, twoja subskrypcja zostanie anulowana po przeprowadzce, ale twoja kolekcja pozostanie niezmieniona. Jeśli subskrybujesz Groove Music Pass w nowym regionie, pamiętaj, że nie wszystkie elementy w Twojej kolekcji będą dostępne.

  Teraz, gdy wiesz, co się dzieje po zmianie regionu, zobaczmy, jak to zrobić. Na konsoli Xbox One wykonaj następujące czynności:

  1. Upewnij się, że jesteś zalogowany na konsoli Xbox.
  2. Przewiń w lewo na ekranie głównym, aby otworzyć przewodnik.
  3. Wybierz Ustawienia> Wszystkie ustawienia> System.
  4. Wybierz Język Lokalizacja.
  5. Wybierz nową lokalizację z listy i wybierz Zrestartuj teraz.

  Jeśli używasz konsoli Xbox 360, możesz zmienić region, wykonując następujące czynności:

  1. Zaloguj się do swojego konta Microsoft.
  2. Dodaj kartę kredytową i wprowadź adres rozliczeniowy dla nowego regionu.
  3. Na konsoli przejdź do Ustawienia> System.
  4. Wybierać Ustawienia konsoli> Język i ustawienia regionalne> Ustawienia regionalne.
  5. Wybierz ustawienia regionalne, których chcesz użyć.

  Pamiętaj, że czasami mogą wystąpić problemy podczas zmiany kraju lub regionu. Na przykład nie będziesz mógł tego zmienić, jeśli zrobiłeś to już w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Nie będziesz także mógł zmienić regionu, jeśli Twoje konto zostało zawieszone lub masz saldo z powodu subskrypcji Xbox.

  • Rozwiązanie 2 — Sprawdź region konsoli i region gry

   Zarówno do konsoli, jak i do gry przypisano numery regionów, dlatego należy je sprawdzić. Możesz znaleźć ten numer z tyłu konsoli i na etui do gry. Jeśli te liczby się nie zgadzają, nie będzie można uruchomić tej konkretnej gry na konsoli. Ta reguła jest egzekwowana przez wydawcę gry i nie będzie można jej zmienić. Jedynym rozwiązaniem w tym przypadku jest zakup kopii pasującej do twojego regionu.

   Rozwiązanie 3 — Usuń i ponownie pobierz swój profil

   Jeśli poprawienie ustawień regionu nie zakończyło się sukcesem, spróbujemy ponownie pobrać Twój profil. Oto jak to zrobić:

   1. Naciśnij przycisk Guide na kontrolerze.
   2. Przejdź do Ustawień i wybierz Ustawienia systemu.
   3. Przejdź do Pamięć> Wszystkie urządzenia> Profile graczy.
   4. Wybierz swój tag gracza, który chcesz usunąć.
   5. Wybierz Usuń.
   6. Wybierz opcję Usuń tylko profil. (Spowoduje to usunięcie profilu, ale pozostawi zapisane gry i osiągnięcia.)

   Rozwiązanie 4 — Wyczyść pamięć podręczną systemu

   Czyszczenie pamięci podręcznej systemu jest uniwersalnym rozwiązaniem dla wszelkiego rodzaju problemów, więc może być również pomocne w tym przypadku. Oto jak to zrobić

   1. Naciśnij przycisk Guide na kontrolerze.
   2. Przejdź do Ustawień i wybierz Ustawienia systemu.
   3. Wybierz Pamięć lub Pamięć.
   4. Podświetl dowolne urządzenie pamięci, a następnie naciśnij Y na kontrolerze (możesz wybrać dowolne urządzenie pamięci, ponieważ system wyczyści pamięć podręczną dla wszystkich).
   5. Wybierz Wyczyść pamięć podręczną systemu.
   6. Potwierdź akcję.
   7. Uruchom ponownie konsolę

   Rozwiązanie 5 — Wyłącz i włącz zasilanie konsoli

   Jeśli inne rozwiązania nie działają, możesz przywrócić ustawienia fabryczne. Ta opcja zazwyczaj usuwa wszystkie pliki z konsoli i resetuje je do stanu pierwotnego. Oznacza to, że usuniesz wszystkie konta, zapisane gry, ustawienia i pliki. Jeśli chcesz zachować swoje pliki, zdecydowanie zalecamy utworzenie ich kopii zapasowej na dysku flash USB przed rozpoczęciem procesu resetowania. Aby zresetować konsolę Xbox do ustawień fabrycznych, wykonaj następujące czynności:

   1. Otwórz przewodnik, przewijając w lewo na Dom ekran.
   2. Wybierz Ustawienia i idź do Wszystkie ustawienia.
   3. Wybierać System> Informacje o konsoli aktualizacje.
   4. Wybierz Zresetuj konsolę.
   5. Powinieneś zobaczyć dwie dostępne opcje: Zresetuj i zachowaj moje gry aplikacje i Zresetuj i usuń wszystko. Zalecamy skorzystanie z pierwszej opcji, ponieważ ta opcja spowoduje jedynie zresetowanie konsoli i usunięcie potencjalnie uszkodzonych danych bez usuwania gier i innych dużych plików. Jeśli ta opcja nie działa, a problem nadal występuje, skorzystaj z niej Zresetuj i usuń wszystko opcja. Ta opcja usunie wszystkie pobrane gry, zapisane gry, konta i aplikacje, dlatego jeśli chcesz zachować niektóre swoje pliki, zalecamy wykonanie ich kopii zapasowej przed użyciem tej opcji.

   Niewielu użytkowników zgłosiło, że przywrócono ustawienia fabryczne

   Blokowanie regionu ma swoje zalety i wady, a jeśli napotkasz błędne kody regionu na konsoli Xbox, sprawdź, czy kod regionu konsoli odpowiada kodowi regionu Twojej gry. Jeśli nie, możesz spróbować zmienić region z Ustawień Xbox. Jeśli to nie zadziała, rozważ zakup gry pasującej do Twojego regionu.

Link do głównej publikacji