Poprawka: błąd podczas dodawania gościa na Xbox One

Xbox One pozwala grać w ulubione gry razem ze znajomymi w trybie podzielonego ekranu na pojedynczej konsoli. Aby to zrobić, drugi użytkownik musi mieć konto gościa, ale użytkownicy zgłosili błąd podczas dodawania konta gościa do Xbox One, więc zobaczmy, jak rozwiązać ten problem.

Błąd podczas dodawania gościa na Xbox One, jak to naprawić?

Poprawka — błąd Xbox One podczas dodawania gościa

Niektóre gry wymagają konta Xbox Live do grania online, ale jeśli chcesz grać w grę ze znajomym, który nie ma konta Xbox Live, możesz utworzyć konto gościa. Pamiętaj, że konto gościa jest tylko kontem tymczasowym i zostanie usunięte, gdy tylko gość się wyloguje. Korzystając z konta gościa, możesz grać w grę ze znajomym, ale wszelkie dokonane postępy nie zostaną zapisane na koncie gościa. Jest to przydatna funkcja, ale niewielu użytkowników zgłosiło, że nie może utworzyć konta gościa na konsoli Xbox One, więc zobaczmy, jak to naprawić.

Rozwiązanie 1 — Wyczyść pamięć podręczną

Xbox One przechowuje wszelkiego rodzaju pliki tymczasowe w swojej pamięci podręcznej, a czasem pliki te mogą ulec uszkodzeniu. Problemy z pamięcią podręczną mogą powodować różnego rodzaju błędy, ale można je łatwo naprawić, czyszcząc pamięć podręczną. Aby to zrobić na Xbox One, wykonaj następujące kroki:

 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania na konsoli, aby go wyłączyć.
 2. Odłącz kabel zasilający od konsoli Xbox.
 3. Naciskaj przycisk zasilania na konsoli, aby całkowicie rozładować akumulator.
 4. Podłącz ponownie kabel zasilający i poczekaj, aż lampka zasilania cegiełki zmieni kolor z białego na pomarańczowy.
 5. Naciśnij ponownie przycisk zasilania, aby włączyć konsolę.
 • W ten sposób pamięć podręczna powinna zostać wyczyszczona, dzięki czemu będziesz mógł bez problemu dodać nowe konto gościa do Xbox One.

  Rozwiązanie 2 — Dodaj nowego użytkownika do konta Xbox Live

  Jeśli nie możesz dodać konta gościa do konsoli Xbox One, możesz rozważyć dodanie nowego użytkownika. Aby to zrobić, potrzebujesz konta Microsoft, więc utwórz je. Aby dodać nowego użytkownika na Xbox One, wykonaj następujące czynności:

  1. Przewiń w lewo na ekranie głównym, aby otworzyć Przewodnik.
  2. Przejdź do zakładki Zaloguj się i wybierz Dodaj zarządzać na dnie.
  3. Teraz wybierz Dodaj nowe.
  4. Wprowadź dane logowania do konta Microsoft.
  5. Przeczytaj Umowę serwisową Microsoft i Oświadczenie o ochronie prywatności i wybierz Akceptuję.
  6. Teraz postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skonfigurować logowanie Ustawienia bezpieczeństwa.

  Po wykonaniu tej czynności powinieneś móc używać tego nowego konta jako konta gościa. Jest to tylko obejście, ale według użytkowników pozwala im grać w trybie podzielonego ekranu z przyjaciółmi, więc możesz rozważyć użycie go.

  Błąd konsoli Xbox One podczas dodawania konta gościa może uniemożliwić Ci granie w gry ze znajomymi, ale powinieneś być w stanie rozwiązać problem po prostu wyczyścić pamięć podręczną. Jeśli to nie zadziała, rozważ utworzenie nowego konta Microsoft zamiast konta gościa.

Link do głównej publikacji