Poprawka: błąd IRQL GT ZERO AT SYSTEM SERVICE w systemie Windows 10

Błędy niebieskiego ekranu śmierci są jednym z najbardziej kłopotliwych błędów w systemie Windows 10. Tego rodzaju błędy są często spowodowane niekompatybilnym oprogramowaniem i sprzętem, a w większości przypadków komputer automatycznie uruchomi się ponownie, gdy napotka taki błąd.

Ponieważ tego rodzaju błędy mogą powodować wiele problemów, dzisiaj pokażemy, jak naprawić błąd IRQL_GT_ZERO_AT_SYSTEM_SERVICE.

Kroki, aby naprawić błąd IRQL GT ZERO AT SYSTEM SERVICE

 1. Regularnie pobieraj aktualizacje systemu Windows
 2. Zaktualizuj sterowniki
 3. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD
 4. Uruchom skanowanie SFC
 5. Uruchom DISM
 6. Sprawdź dysk twardy
 7. Odinstaluj problematyczne oprogramowanie
 8. Wyłącz funkcję Hyper-V
 9. Zaktualizuj system BIOS
 10. Sprawdź problemy ze sprzętem

Jak naprawić błąd IRQL GT ZERO AT SYSTEM SERVICE?

Rozwiązanie 1 — Regularnie pobieraj aktualizacje systemu Windows

Tego rodzaju błędy są zwykle spowodowane niekompatybilnym sprzętem lub oprogramowaniem, dlatego bardzo ważne jest, aby uruchomić Windows Update i pobrać najnowsze aktualizacje. Wiele z tych aktualizacji zawiera nowe funkcje, ale oprócz nowych funkcji, aktualizacje systemu Windows często rozwiązują wiele problemów związanych z oprogramowaniem lub sprzętem, a ponieważ błąd IRQL GT ZERO AT SYSTEM_SERVICE jest spowodowany tymi problemami, ważne jest, aby utrzymać system Windows 10 na bieżąco spotykać się z kimś.

Rozwiązanie 2 — Zaktualizuj sterowniki

Sterowniki są niezbędnym składnikiem każdego systemu operacyjnego, a jeśli sterowniki są nieaktualne lub uszkodzone, może pojawić się błąd IRQL GT ZERO AT SYSTEM SERVICE. Aby uniknąć tego rodzaju błędów, zaleca się częstą aktualizację sterowników. Aktualizacja sterowników jest stosunkowo prosta, a najłatwiej to zrobić za pomocą Menedżera urządzeń.

Użycie Menedżera urządzeń do aktualizacji sterowników może nie zawsze być najlepszym rozwiązaniem, ale zawsze możesz pobrać wszystkie niezbędne sterowniki bezpośrednio od producenta sprzętu. Producent sprzętu będzie miał najnowsze sterowniki, a aby je pobrać, wystarczy odwiedzić jego stronę internetową, zlokalizować model urządzenia, które chcesz zaktualizować, i pobrać wszystkie niezbędne sterowniki. Pamiętaj, aby zaktualizować jak najwięcej sterowników, aby uniknąć problemów z BSoD.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 3 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 

Inną rzeczą, którą możemy wypróbować, jest uruchomienie wbudowanego narzędzia do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10. To narzędzie jest przeznaczone do rozwiązywania różnych problemów systemowych, w tym BSOD. W tym przypadku może być również pomocne.

Oto jak uruchomić wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
 2. Wybierz Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie.
 3. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.IRQL GT ZERO AT SERVICE SYSTEM Błąd Windows 10
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

Rozwiązanie 4 — Uruchom skanowanie SFC

Następnym narzędziem do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy, jest skanowanie SFC. Jest to narzędzie wiersza polecenia, które przechodzi przez system w poszukiwaniu potencjalnych problemów. Oczywiście, jeśli rozwiązanie tych problemów jest możliwe, skan SFC zrobi to automatycznie.

Oto jak uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Menu Start i otwórz Wiersz polecenia (Administrator).
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannowIRQL GT ZERO AT SERVICE SYSTEM Błąd Windows 10
 3. Poczekaj na zakończenie procesu (może to chwilę potrwać).
 4. Jeśli rozwiązanie zostanie znalezione, zostanie ono automatycznie zastosowane.
 5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 5 — Uruchom DISM

Ostatnim narzędziem do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy, jest DISM. Jest to być może najpotężniejsze narzędzie do rozwiązywania problemów, ponieważ ponownie usuwa obraz systemu.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealthIRQL GT ZERO AT SERVICE SYSTEM Błąd Windows 10
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 6 — Sprawdź dysk twardy

 1. Wejdz do Zaawansowane uruchomienie (Uruchom ponownie komputer, przytrzymując klawisz Shift).
 2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane.
 3. Wybierz Wiersz polecenia z listy opcji.
 4. Gdy pojawi się wiersz polecenia, wprowadź następujące wiersze i naciśnij klawisz Enter po każdym wierszu, aby go uruchomić:
  • bootrec.exe / rebuildbcdIRQL GT ZERO AT SERVICE SYSTEM Błąd Windows 10
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Niektórzy użytkownicy sugerują również, że musisz uruchomić dodatkowe czkdsk także polecenia. Aby wykonać te polecenia, musisz znać litery dysków dla wszystkich partycji dysku twardego. W wierszu polecenia wpisz następujące dane (pamiętaj jednak, aby używać liter pasujących do partycji dysku twardego na komputerze):
  • chkdsk / r c:IRQL GT ZERO AT SERVICE SYSTEM Błąd Windows 10
  • dohkdsk / r d:

  To tylko nasz przykład, więc pamiętaj, że musisz wykonać polecenie chkdsk dla każdej posiadanej partycji dysku twardego.

 6. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Rozwiązanie 7 — Odinstaluj problematyczne oprogramowanie

Według użytkowników błąd IRQL_GT_ZERO_AT_SYSTEM_SERVICE może być często spowodowany problematycznym oprogramowaniem. Aby rozwiązać ten problem, zaleca się zlokalizowanie i usunięcie problematycznej aplikacji.

 • Często przyczyną tego typu błędów jest twoje oprogramowanie antywirusowe, a wielu użytkowników zgłosiło problemy z Bitdefender, więc zdecydowanie zalecamy jego odinstalowanie. Oprócz odinstalowania Bitdefender, powinieneś użyć dedykowanego narzędzia do odinstalowywania, aby całkowicie go usunąć.

  Wiele programów antywirusowych pozostawia określone pliki i klucze rejestru po ich odinstalowaniu. Aby całkowicie usunąć oprogramowanie antywirusowe z komputera i naprawić błąd IRQL GT ZERO AT SYSTEM_SERVICE, ważne jest, aby użyć odpowiedniego narzędzia do odinstalowywania. Wiele firm ochroniarskich oferuje te narzędzia do pobrania, więc koniecznie je zdobądź.

  Warto wspomnieć, że prawie każde narzędzie antywirusowe może powodować błąd BSoD, a w celu rozwiązania tego problemu zaleca się usunięcie wszystkich narzędzi antywirusowych innych firm. Nawet jeśli usuniesz narzędzie antywirusowe, komputer nadal ma program Windows Defender, więc nie będziesz całkowicie niechroniony.

  Oprócz oprogramowania antywirusowego wielu użytkowników zgłosiło, że inne oprogramowanie, takie jak SoundTap, NCH Software Suite, a nawet Bluestacks i Andy OS, może powodować błąd IRQL GT ZERO AT SYSTEM SERVICE. Aby rozwiązać ten problem, zdecydowanie zalecamy usunięcie wyżej wymienionego oprogramowania. Jeśli musisz użyć któregokolwiek z tych narzędzi, możesz spróbować zainstalować najnowszą wersję, która, mam nadzieję, nie ma takich samych problemów.

  Są to tylko niektóre typowe przyczyny tego błędu i należy pamiętać, że prawie każda aplikacja może powodować pojawienie się tego błędu, dlatego należy usunąć wszelkie aplikacje zainstalowane lub zaktualizowane w ciągu ostatnich kilku dni lub tygodni.

  Rozwiązanie 8 — Wyłącz funkcję Hyper-V

  Wielu użytkowników twierdzi, że wyłączenie funkcji Hyper-V w systemie Windows 10 naprawia błąd IRQL GT ZERO AT SYSTEM SERVICE. Wyłączenie funkcji Hyper-V jest dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + S. i wejdź w funkcje systemu Windows. Wybierz Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows.
   Zaawansowane funkcje
  2. Po otwarciu okna Funkcje systemu Windows zlokalizuj Hyper-V i odznacz to.
   hyper-v
  3. Kliknij dobrze aby zapisać zmiany.

  Po wyłączeniu tej funkcji należy rozwiązać problemy z IRQL GT ZERO AT SYSTEM SERVICE.

  • Rozwiązanie 9 — Zaktualizuj system BIOS

   W niektórych przypadkach tego rodzaju błędy mogą się pojawiać, jeśli system BIOS jest nieaktualny. Aby rozwiązać ten problem, zaleca się aktualizację systemu BIOS. Aktualizacja systemu BIOS jest procedurą zaawansowaną, a jeśli zdecydujesz się go wykonać, zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności.

   Aby zobaczyć, jak zaktualizować system BIOS, sprawdź szczegółowe instrukcje w instrukcji obsługi płyty głównej. Jeśli chodzi o wymagane pliki, możesz pobrać najnowszy BIOS dla swojej płyty głównej ze strony internetowej producenta płyty głównej. Pamiętaj, że jeśli nie zaktualizujesz systemu BIOS prawidłowo, możesz spowodować trwałe uszkodzenie komputera, dlatego zachowaj szczególną ostrożność.

   Rozwiązanie 10 — Sprawdź problemy sprzętowe

   Jak już wspomniano, błędy BSoD mogą być spowodowane wadliwym sprzętem, dlatego zaleca się sprawdzenie, czy sprzęt działa poprawnie. Jeśli ostatnio instalowałeś nowy sprzęt, musisz go usunąć lub wymienić i sprawdzić, czy komputer działa bez niego.

   Oprócz usuwania nowego sprzętu należy sprawdzić, czy bieżący sprzęt działa poprawnie. Najczęstszą przyczyną tego błędu jest pamięć RAM. Aby sprawdzić pamięć RAM, musisz użyć narzędzia takiego jak MemTest86 +. Po prostu przenieś narzędzie na dysk flash USB, uruchom z niego komputer i pozwól mu przetestować pamięć przez kilka godzin.

   Jeśli pamięć działa poprawnie, możesz sprawdzić, czy inne elementy sprzętowe działają poprawnie. Znalezienie wadliwego elementu może być trudne, dlatego warto skontaktować się z ekspertem.

   Błąd IRQL GT ZERO AT SYSTEM SERVICE może być kłopotliwy, ale w większości przypadków błąd ten jest spowodowany problematycznym oprogramowaniem, a usunięcie problematycznego oprogramowania w większości przypadków rozwiązuje problem.

Link do głównej publikacji