Jak naprawić opóźnienie symulacji w The Sims 4 [EASY STEPS]

The Sims 4 to jedna z najbardziej uzależniających i wymagających gier dostępnych obecnie na rynku, ale czasami ma na nią wpływ szereg problemów, które mogą ograniczyć wrażenia z gry, a nawet całkowicie uniemożliwić jej granie.

Jednym z najczęstszych problemów wpływających na Sims 4 w systemie Windows 10 jest opóźnienieWielu graczy twierdzi, że gra działa dobrze przez kilka minut, a potem nagle zaczyna się opóźniać, zwykle po tym, jak gracze zainstalują najnowsze aktualizacje.

Oto jak jeden gracz opisuje ten problem:

W tym tygodniu moja gra zaczęła się bardzo opóźniać. To było całkowicie losowe i jedyną rzeczą, którą zrobiłem między grą działającą idealnie dobrze i działającą nieznośnie, było wyłączenie komputera i włączenie go ponownie. […]

Wypróbowałem każdą opcję wiele razy, przed i po instalacji nowych rzeczy. Poszedłem nawet tak daleko, że całkowicie odinstalowałem Sims 4 i wszystko, co jest z nim związane, i ponownie go zainstalowałem. Nic nie działało. […] Opóźnienie, o którym wspomniałem, polega na tym, że gra porusza się doskonale przez około pięć sekund, daje lub bierze i działa bardzo wolno przez mniej więcej tyle samo czasu. Trwa to wiecznie, w nowych zapisach, starych zapisach, praktycznie wszędzie bezbłędnie.

Jak mogę naprawić opóźnienie w The Sims 4?

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z opóźnieniami w The Sims 4 na Windows 10, niektóre z nich są bardziej obejściowe niż rzeczywiste rozwiązania.

Poniższa lista powinna jednak zdecydowanie pomóc, dlatego należy postępować zgodnie z podanymi tam instrukcjami.

 • Odznacz następujące opcje: Funkcje online i Udostępnij dane użytkownika
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy kafelek The Sims 4 w Origin, wybierz Właściwości gry, i zmień Podczas uruchamiania tej gry ustawienie na The Sims 4 32-bit.
 • Zainstaluj najnowsze aktualizacje sterownika karty graficznej na komputerze.

Chcesz najnowsze sterowniki GPU? Dodaj tę stronę do zakładek i zawsze bądź na bieżąco z najnowszymi i najlepszymi.

 • Wyłącz czat w grze.
 • Wyczyść pamięć podręczną Origin:
 1. Naciśnij przycisk Start> przejdź do Panelu sterowania> Wygląd i personalizacja> Opcje folderów
 2. Kliknij kartę Widok> przejdź do Ustawienia zaawansowane> kliknij Pokaż ukryte pliki i foldery> kliknij OK, aby zapisać zmiany
 3. Jeśli Origin jest uruchomiony, kliknij Origin na pasku menu> wybierz Wyjdź
 4. Kliknij Start> Komputer> otwórz dysk C:> Otwórz folder ProgramData> wybierz folder Origin> usuń wszystkie znajdujące się w nim pliki i foldery oprócz LocalContent
 5. Przejdź do C ::> otwórz folder Użytkownicy> otwórz folder z nazwą użytkownika komputera
 6. Przejdź do AppData> Roaming> Pochodzenie> usuń wszystkie pliki i foldery w środku
 7. Wróć do folderu AppData> otwórz folder lokalny> Pochodzenie> usuń wszystkie pliki i foldery w środku.

Nie możesz otworzyć Panelu sterowania w systemie Windows 10? Przejrzyj ten przewodnik krok po kroku, aby znaleźć rozwiązanie.

 • Pobierz mod Simulation Lag Fix. Jeśli żadna z wyżej wymienionych metod nie pomogła, ta z pewnością zrobi to samo: jeden zaradny gracz stworzył dedykowany mod Simulation Lag Fix, który można pobrać ze strony modów w The Sims 4.

Jeśli interesują Cię inne ważne problemy z The Sims 4, pisaliśmy obszernie o tym, że The Sims 4 nie uruchamia się w systemie Windows 10, a The Sims 4 nie oszczędza w systemie Windows 10. Sprawdź te artykuły, aby znaleźć proste rozwiązania.

Po tym rozwiązaniu opóźnienie w The Sims 4 na Windows 10 powinno być już historią. Skorzystaj z sekcji komentarzy poniżej, aby powiedzieć nam, która metoda była dla ciebie najlepsza!

Link do głównej publikacji