Poprawka: błąd INVALID KERNEL HANDLE w systemie Windows 10

Błędy niebieskiego ekranu śmierci, takie jak INVALID KERNEL HANDLE, mogą stanowić poważny problem w systemie Windows 10. Tego rodzaju błędy powodują awarię komputera i uruchamiają go ponownie, aby zapobiec uszkodzeniom, dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak naprawić tego rodzaju błędy .

Jak naprawić błędy INVALID KERNEL HANDLE BSoD

Lista rozwiązań:

 1. Zaktualizuj sterowniki
 2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 
 3. Uruchom skanowanie SFC
 4. Uruchom DISM
 5. Sprawdź dysk twardy
 6. Zaktualizuj system Windows 10
 7. Odinstaluj oprogramowanie antywirusowe
 8. Wykonaj czysty rozruch / przejdź do trybu awaryjnego
 9. Wykonaj reset systemu Windows 10
 10. Sprawdź swój sprzęt

Poprawka — NIEPRAWIDŁOWY UCHWYT KERNELA Windows 10

Rozwiązanie 1 — Zaktualizuj sterowniki

Aktualizowanie sterowników jest niezwykle ważne, jeśli chcesz mieć pewność, że twój system jest stabilny i bezpieczny przed błędami. Jeśli określony błąd jest nieaktualny lub niezgodny z systemem Windows 10, system nie będzie w stanie rozpoznać tego sprzętu i korzystać z niego, co spowoduje pojawienie się błędu NIEPRAWIDŁOWEGO UCHWYTU KERNELA BSoD. Aby naprawić tego rodzaju błędy, musisz zaktualizować sterowniki, a możesz to łatwo zrobić, odwiedzając witrynę internetową producenta sprzętu i pobierając najnowsze sterowniki sprzętu.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 2 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 

Jeśli aktualizacja sterowników nie zakończyła się sukcesem, wypróbujmy kilka narzędzi do rozwiązywania problemów. Pierwszym, którego wypróbujemy, jest narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD w systemie Windows 10. Mamy nadzieję, że to narzędzie automatycznie rozwiąże problem.

Oto jak uruchomić wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
 2. Wybierz Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie.
 3. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

Rozwiązanie 3 — Uruchom skanowanie SFC

Następnym narzędziem do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy, jest skanowanie SFC. To narzędzie wiersza polecenia, które zasadniczo skanuje system w poszukiwaniu potencjalnych problemów i rozwiązuje je, jeśli to możliwe.

Oto jak uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Menu Start i otwórz Wiersz polecenia (Administrator).
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannow
 3. Poczekaj na zakończenie procesu (może to chwilę potrwać).
 4. Jeśli rozwiązanie zostanie znalezione, zostanie ono automatycznie zastosowane.
 5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 4 — Uruchom DISM

Trzecie narzędzie do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy, to DISM. To narzędzie ponownie wdraża obraz systemu, który może rozwiązać różne problemy, w tym błędy BSOD.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 5 — Sprawdź dysk twardy

Jeśli występuje problem z dyskiem twardym lub partycją, problemy z BSOD są więcej niż możliwe. Aby wyeliminować tę możliwość, uruchomimy narzędzie do sprawdzania dysku twardego, aby upewnić się, że wszystko związane z partycją znajduje się na swoim miejscu.

Oto jak sprawdzić dysk twardy w systemie Windows 10:

 1. Wejdz do Zaawansowane uruchomienie (Uruchom ponownie komputer, przytrzymując klawisz Shift).
 2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane.
 3. Wybierz Wiersz polecenia z listy opcji.
 4. Gdy pojawi się wiersz polecenia, wprowadź następujące wiersze i naciśnij klawisz Enter po każdym wierszu, aby go uruchomić:
  • bootrec.exe / rebuildbcd
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Niektórzy użytkownicy sugerują również, że musisz uruchomić dodatkowe czkdsk także polecenia. Aby wykonać te polecenia, musisz znać litery dysków dla wszystkich partycji dysku twardego. W wierszu polecenia wpisz następujące dane (pamiętaj jednak, aby używać liter pasujących do partycji dysku twardego na komputerze):
  • chkdsk / r c:
  • dohkdsk / r d:

  To tylko nasz przykład, więc pamiętaj, że musisz wykonać polecenie chkdsk dla każdej posiadanej partycji dysku twardego.

 6. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Rozwiązanie 6 — Zaktualizuj system Windows 10

Aktualizowanie sterowników jest dość ważne, ale ważne jest również, aby pobierać aktualizacje systemu Windows. Pobierając najnowsze aktualizacje za pośrednictwem Windows Update, zainstalujesz najnowsze poprawki bezpieczeństwa i nowe funkcje. Ponadto poprawki te oferują również wiele poprawek błędów związanych ze sprzętem i oprogramowaniem, a ponieważ błędy BSoD, takie jak INVALID_KERNEL_HANDLE, są często spowodowane problemami sprzętowymi lub programowymi, instalacja tych poprawek powinna naprawić większość z tych błędów.

Rozwiązanie 7 — Odinstaluj oprogramowanie antywirusowe

Aby chronić komputer przed złośliwymi użytkownikami, ważne jest, aby mieć zainstalowane oprogramowanie antywirusowe. Chociaż oprogramowanie antywirusowe zapewnia ochronę, czasem może również powodować różnego rodzaju błędy BSoD. Jeśli pojawia się błąd NIEWŁAŚCIWY UCHWYT KERNELA BSoD, ważne jest, aby odinstalować wszelkie zainstalowane programy antywirusowe innych firm. Nawet jeśli odinstalujesz każde oprogramowanie antywirusowe, Twój komputer nie będzie bezbronny, ponieważ Windows 10 jest wyposażony w Windows Defender jako domyślny program antywirusowy.

 • Warto wspomnieć, że niektóre programy antywirusowe pozostawiają po sobie pliki i wpisy rejestru podczas ich odinstalowywania. Aby naprawić te błędy, ważne jest, aby użyć specjalnego narzędzia do odinstalowywania, aby całkowicie usunąć program antywirusowy. Wiele firm ochroniarskich oferuje te narzędzia do swojego oprogramowania, dlatego należy je pobrać.

  Jeśli chodzi o problematyczne programy antywirusowe, wielu użytkowników zgłosiło, że Panda Antivirus był częstą przyczyną błędu INVALID KERNEL HANDLE, ale użytkownicy zgłaszali również problemy z programami Adaware i Super Anti-spyware. Jeśli używasz któregokolwiek z wyżej wymienionych programów, usuń je, aby naprawić błąd BSoD.

  Rozwiązanie 8 — Wykonaj czysty rozruch / przejdź do trybu awaryjnego

  Czasami niektóre aplikacje lub usługi mogą powodować pojawienie się błędu NIEPRAWIDŁOWEGO UCHWYTU KERNELA, dlatego ważne jest, aby znaleźć i wyłączyć problematyczne aplikacje. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź msconfig. naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
   msconfig
  2. Po otwarciu okna konfiguracji systemu wybierz Uruchamianie selektywne i odznacz Załaduj elementy startowe.
   Konfiguracja systemu
  3. Nawigować do Usługi zaznacz opcję Ukryj wszystkie usługi Microsoft i kliknij Wyłącz wszystkie.
   usługi konfiguracji systemu
  4. Kliknij Zastosować i dobrze. Jeśli zostanie wyświetlony monit o ponowne uruchomienie komputera, wybierz opcję nie.
  5. Uruchom Menedżera zadań, naciskając Ctrl + Shift + Esc.
  6. Po otwarciu Menedżera zadań przejdź do Uruchomienie patka.
  7. Kliknij prawym przyciskiem myszy każdy wpis z listy i wybierz Wyłączyć z menu. Pamiętaj, aby wyłączyć wszystkie wpisy na liście.
   Task-manager-disable
  8. Po zakończeniu zamknij Menedżera zadań i uruchom ponownie PC.

  Jeśli błąd zostanie naprawiony, możesz rozpocząć włączanie usług i aplikacji, wykonując podobne kroki. Pamiętaj, aby włączać usługi i aplikacje jeden po drugim, aż znajdziesz tę, która powoduje ten problem.

  Możesz też przejść do trybu awaryjnego i sprawdzić, czy komputer jest stabilny i nie zawiera błędów w trybie awaryjnym. Aby przejść do trybu awaryjnego, wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom ponownie komputer kilka razy podczas uruchamiania, aby rozpocząć Automatyczną naprawę. Możesz też po prostu nacisnąć i przytrzymać Przesunięcie klucz i kliknij Uruchom ponownie przycisk.
   uruchom ponownie
  2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Ustawienia uruchamiania. Kliknij Uruchom ponownie przycisk.
  3. Po ponownym uruchomieniu komputera wybierz Tryb bezpieczny w sieci naciskając 5 lub F5 na twojej klawiaturze.

  Po uruchomieniu trybu awaryjnego przetestuj komputer. Jeśli system jest stabilny, oznacza to, że błąd BSoD jest spowodowany przez pewne oprogramowanie, więc znajdź problematyczne oprogramowanie i wyłącz je lub odinstaluj.

  • Rozwiązanie 9 — Wykonaj reset systemu Windows 10

   Jeśli błąd NIEPRAWIDŁOWEGO UCHWYTU KERNELU jest spowodowany przez oprogramowanie, można to naprawić, wykonując reset systemu Windows 10. Resetowanie systemu Windows 10 przypomina czystą instalację, dlatego należy wykonać kopię zapasową wszystkich ważnych plików z partycji C. Musimy również wspomnieć, że do wykonania tego kroku może być potrzebny nośnik instalacyjny systemu Windows 10, więc należy utworzyć rozruchowy dysk flash USB za pomocą narzędzia Media Creation Tool. Aby wykonać reset systemu Windows 10, wykonaj następujące czynności:

   1. Wprowadź automatyczną naprawę, ponownie uruchamiając komputer podczas sekwencji rozruchowej.
   2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Zresetuj ten komputer.
   3. Wybierz Usuń wszystko> Tylko dysk, na którym jest zainstalowany system Windows> Po prostu usuń moje pliki. Kliknij Resetowanie przycisk.
   4. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć proces resetowania.

   Jeśli problem nadal występuje, najprawdopodobniej błąd BSoD jest spowodowany wadliwym sprzętem.

   Rozwiązanie 10 — Sprawdź sprzęt

   Częstą przyczyną błędów BSoD jest pamięć RAM, więc upewnij się, że pamięć RAM działa poprawnie. Możesz użyć narzędzi takich jak MemTest86 +, aby przeprowadzić szczegółowy test pamięci RAM. Pamiętaj, że prawie każdy inny komponent sprzętowy może powodować błąd BSoD, więc sprawdź wszystkie inne główne komponenty sprzętowe, takie jak dysk twardy, płyta główna itp.

   Błąd NIEPRAWIDŁOWEGO UCHWYTU KERNELA może być dużym problemem, ale mam nadzieję, że udało Ci się naprawić ten błąd za pomocą jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji