Poprawka: błąd FAZA INICJALIZACJI NIEUDANE w Windows 10

Błędy komputerowe są częstym zjawiskiem, ale bez wątpienia błędy Blue Screen of Death są jednym z najpoważniejszych błędów w systemie Windows 10. Błędy te są zwykle spowodowane przez oprogramowanie lub wadliwy sprzęt, a ponieważ są tak poważnym problemem, dziś pokażemy Ci, jak naprawić błąd FAZA INICJALIZACJI NIEUDANA.

Napraw błąd FAO INICJALIZACJI USTERKI BSoD w systemie Windows 10

 1. Upewnij się, że twój system Windows jest aktualny
 2. Zaktualizuj sterowniki
 3. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 
 4. Uruchom skanowanie SFC
 5. Uruchom DISM
 6. Sprawdź dysk twardy
 7. Skopiuj foldery Catroot, Catroot2 i CodeIntegrity z działającego komputera
 8. Tymczasowo odinstaluj oprogramowanie antywirusowe
 9. Sprawdź problematyczne oprogramowanie
 10. Wykonaj przywracanie systemu lub zresetuj komputer
 11. Sprawdź swój sprzęt

Kroki, aby naprawić błąd INICJALIZACJA FAZY1

Rozwiązanie 1 — Upewnij się, że twój system Windows jest aktualny

Microsoft stale pracuje w systemie Windows 10, a jeśli chcesz uzyskać najnowsze funkcje systemu Windows 10, zalecamy regularne przeprowadzanie aktualizacji systemu Windows. Oprócz najnowszych funkcji, aktualizacje te oferują zabezpieczenia i poprawki błędów, a często naprawiają wiele problemów sprzętowych i programowych, więc jeśli masz problemy z błędem INFIALIZACJI FAZY 1 Błąd BSoD, zalecamy jak najszybszą aktualizację systemu Windows 10 .

Rozwiązanie 2 — Zaktualizuj sterowniki

Sterowniki są kluczowym składnikiem systemu Windows 10, a jeśli jakiś sterownik nie działa poprawnie, może to spowodować pojawienie się błędu BSoD. Aby zaktualizować określony sterownik, odwiedź witrynę producenta sprzętu, znajdź model urządzenia, które chcesz zaktualizować, i pobierz dla niego najnowsze sterowniki.

Alternatywnie możesz pobrać wszystkie niezbędne pliki za pomocą Menedżera urządzeń. Aby zaktualizować sterowniki za pomocą Menedżera urządzeń, wykonaj następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć Menu zaawansowanego użytkownika i wybrać Menadżer urządzeń z listy.
  menadżer urządzeń
 2. Po otwarciu Menedżera urządzeń zlokalizuj sterownik, który chcesz zaktualizować, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Zaktualizuj oprogramowanie sterownika.
  aktualizacja sterownika oprogramowania
 3. Wybierać Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika i poczekaj na zakończenie procesu.
  przeglądaj moje oprogramowanie dla sterownika

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 3 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 

Teraz wypróbujemy wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10. To narzędzie może w zasadzie rozwiązać każdy problem związany z systemem, jaki możesz wymyślić. W tym kwestie BSOD. Może to pomóc w przypadku błędu FAZA INICJALIZACJI NIEUDANA.

Oto jak uruchomić wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10:

 1. Idź do Aplikacja ustawień i
 2. Przejdź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
 3. Wybierz Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie.
 4. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

Rozwiązanie 4 — Uruchom skanowanie SFC

Skanowanie SFC to kolejne narzędzie do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy tutaj. Możesz uruchomić skanowanie SFC z wiersza poleceń, a także skanuje komputer w poszukiwaniu potencjalnych wad i usuwa je (jeśli to możliwe).

Oto jak uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10:

 1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz cmd i otwórz Wiersz polecenia jako administrator. 
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannow
 3. Poczekaj na zakończenie procesu (może to chwilę potrwać).
 4. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 5 — Uruchom DISM

Trzecie narzędzie, które uruchomimy, to DISM. Obsługa i zarządzanie obrazem wdrożenia to narzędzie, które ponownie ładuje obraz systemu, co zwykle rozwiązuje potencjalne problemy. Może to być również pomocne przy usuwaniu błędu FAZA INICJALIZACJI NIEUDANA.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 6 — Sprawdź dysk twardy

Jeśli występuje problem z dyskiem twardym lub partycjami, błędy BSOD są całkiem możliwe. Dlatego przeprowadzimy test, aby sprawdzić, czy wszystko jest na swoim miejscu.

Oto jak sprawdzić stan dysku twardego w systemie Windows 10:

 1. Wejdz do Zaawansowane uruchomienie (Uruchom ponownie komputer, przytrzymując klawisz Shift).
 2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane.
 3. Wybierz Wiersz polecenia z listy opcji.
 4. Gdy pojawi się wiersz polecenia, wprowadź następujące wiersze i naciśnij klawisz Enter po każdym wierszu, aby go uruchomić:
  • bootrec.exe / rebuildbcd
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Niektórzy użytkownicy sugerują również, że musisz uruchomić dodatkowe czkdsk także polecenia. Aby wykonać te polecenia, musisz znać litery dysków dla wszystkich partycji dysku twardego. W wierszu polecenia wpisz następujące dane (pamiętaj jednak, aby używać liter pasujących do partycji dysku twardego na komputerze):
  • chkdsk / r c:
  • dohkdsk / r d:

  To tylko nasz przykład, więc pamiętaj, że musisz wykonać polecenie chkdsk dla każdej posiadanej partycji dysku twardego.

 6. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Rozwiązanie 7 — Skopiuj foldery Catroot, Catroot2 i CodeIntegrity z działającego komputera

Według użytkowników błąd FAo1 INICJALIZACJI NIE POWIODŁO SIĘ czasami pojawia się z powodu uszkodzonych folderów Catroot, Catroot2 i CodeIntegrity. Aby rozwiązać ten problem, użytkownicy sugerują skopiowanie tych folderów z działającego komputera i zastąpienie ich. Przed skopiowaniem tych plików upewnij się, że obie wersje systemu Windows 10 są identyczne. Na przykład jeśli używasz 32-bitowej wersji systemu Windows 10, skopiuj te foldery z innego komputera z 32-bitową wersją systemu Windows 10.

Rozwiązanie 8 — Tymczasowo odinstaluj oprogramowanie antywirusowe

W wielu przypadkach Twój program antywirusowy może być odpowiedzialny za błąd BSoD FAZA INICJALIZACJI USTERKI, a w celu naprawienia tego zaleca się całkowite usunięcie oprogramowania antywirusowego.

Usuwanie oprogramowania antywirusowego jest stosunkowo proste, ale aby całkowicie usunąć oprogramowanie antywirusowe, w tym wszystkie pozostałe pliki i klucze rejestru, zaleca się korzystanie z dedykowanych narzędzi do odinstalowywania. Wiele firm antywirusowych oferuje te narzędzia i można je pobrać za darmo.

Jeśli odinstalowanie programu antywirusowego rozwiązuje ten problem, możesz zainstalować najnowszą wersję bieżącego oprogramowania antywirusowego. Możesz również sprawdzić naszą listę najlepszych programów antywirusowych dla systemu Windows 10 i pobrać inny.

 • Rozwiązanie 9 — Sprawdź, czy nie występuje problematyczne oprogramowanie

  W niektórych przypadkach oprogramowanie może powodować pojawienie się tego błędu, zwłaszcza jeśli korzystasz z narzędzi VPN lub podobnych programów. Jeśli niedawno zainstalowałeś lub zaktualizowałeś pewne oprogramowanie, odinstaluj je, aby rozwiązać ten problem.

  Rozwiązanie 10 — Wykonaj przywracanie systemu lub zresetuj komputer

  Jeśli problem jest spowodowany przez problematyczne oprogramowanie lub sterownik, możesz naprawić błąd BSoD USTAWIENIA FAZY1, wykonując Przywracanie systemu. Aby wykonać Przywracanie systemu, wykonaj następujące czynności:

  1. Rozpocznij proces automatycznej naprawy, uruchamiając ponownie komputer podczas rozruchu. Być może będziesz musiał powtórzyć ten krok kilka razy, zanim uzyskasz dostęp do opcji Automatycznej naprawy.
  2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Przywracanie systemu.
  3. Wybierz punkt przywracania i postępuj zgodnie z instrukcjami.

  Jeśli narzędzie Przywracanie systemu nie rozwiązało problemu, musisz zresetować komputer. Zanim zaczniemy, zalecamy wykonanie kopii zapasowej wszystkich ważnych plików, ponieważ proces ten usunie wszystkie pliki i foldery z dysku C. Aby rozpocząć proces resetowania, wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom automatyczną naprawę. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, sprawdź szczegółowe instrukcje powyżej.
  2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Zresetuj komputer.
  3. Wybierz Usuń wszystko> Tylko dysk, na którym jest zainstalowany system Windows 10.
  4. Postępuj zgodnie z procesem i poczekaj, aż system Windows 10 ponownie zainstaluje.

  Wykonując ten proces, pomyślnie usunąłeś wszystkie pliki i foldery z dysku C, usuwając w ten sposób wszelkie potencjalne problemy z oprogramowaniem. Jeśli błąd PHASE1 INITIALIZATION FAILED nadal występuje, najprawdopodobniej przyczyną jest problem sprzętowy.

  Rozwiązanie 11 — Sprawdź sprzęt

  Jeśli niedawno zainstalowałeś nowy sprzęt, wymień go lub usuń, ponieważ może nie być w pełni kompatybilny z twoim komputerem. Jeśli nie jest zainstalowany żaden nowy sprzęt, sprawdź dysk twardy i pamięć RAM, ponieważ są one najbardziej prawdopodobnymi przyczynami błędu FAZA INICJALIZACJI USTERKI. Aby sprawdzić pamięć RAM, możesz użyć narzędzi takich jak MemTest86 +, po prostu upewnij się, że narzędzie działa przez kilka godzin, aby wykonać dokładne skanowanie. Jeśli pamięć RAM działa poprawnie, przyczyną błędu jest prawdopodobnie inny komponent. Użytkownicy zgłosili, że ten dysk twardy może również powodować ten błąd, więc wymień go.

  FAZA1 NIEUDANA INICJALIZACJA błąd może być problematyczny, szczególnie jeśli jest spowodowany przez wadliwy sprzęt. Mamy nadzieję, że niektóre z naszych rozwiązań były dla Ciebie pomocne i że udało Ci się naprawić ten błąd.

Link do głównej publikacji