Poprawka: błąd DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION w systemie Windows 10

Błędy niebieskiego ekranu śmierci są jednym z najpoważniejszych rodzajów błędów, jakie można uzyskać w systemie Windows 10, a ponieważ błędy te są często spowodowane wadliwym sprzętem, mogą być trudne do naprawienia. Wielu użytkowników zgłosiło błąd DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION BSoD, a dziś pokażemy Ci, jak go naprawić.

Ponadto, oto niektóre z najczęstszych wersji tego problemu:

 • DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION naruszenie podczas uruchamiania — Ten problem BSOD zwykle występuje podczas uruchamiania.
 • DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION pętla naruszenia — Problem może stać się jeszcze poważniejszy, ponieważ możesz skończyć w nieskończonej pętli BSOD.
 • msdn bugcheck driver_verifier_detected_violation — Jest to bardzo podobny problem, więc możesz zastosować te same obejścia, co w przypadku błędu BSoD DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION.
 • Naruszenie DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION podczas zamykania — Chociaż ten problem pojawia się częściej podczas uruchamiania, niektórzy użytkownicy napotykali go również podczas zamykania komputerów.

Jak naprawić błąd DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION BSoD

Spis treści:

 1. Aktualizuj swój system Windows 10
 2. Zaktualizuj sterowniki
 3. Cofnij się do starszej wersji sterowników Nvidia
 4. Podkręć swoją kartę graficzną
 5. Zresetuj system Windows 10
 6. Sprawdź swój sprzęt
 7. Zresetuj weryfikator sterownika
 8. Uruchom skanowanie SFC
 9. Uruchom DISM
 10. Przeskanuj komputer w poszukiwaniu wirusów
 11. Odinstaluj oprogramowanie do wirtualizacji
 12. Sprawdź awarie sprzętu

Rozwiązanie 1 — Aktualizuj swój system Windows 10

Błędy niebieskiego ekranu śmierci są często spowodowane różnymi problemami ze sprzętem lub oprogramowaniem, a jeśli chcesz naprawić ten błąd, zdecydowanie zalecamy aktualizację systemu Windows 10. Microsoft często wydaje nowe poprawki za pośrednictwem usługi Windows Update, a wiele z tych poprawek jest zaprojektowanych naprawić problemy ze zgodnością sprzętu i oprogramowania. Pobierając najnowsze aktualizacje, upewnisz się, że nie występują problemy ze zgodnością między systemem Windows 10 a innym oprogramowaniem, co zapobiegnie pojawianiu się błędów niebieskiego ekranu śmierci.

Rozwiązanie 2 — Zaktualizuj sterowniki

Błąd DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION może często być spowodowany wadliwym lub niekompatybilnym sterownikiem. Aby naprawić ten błąd, zdecydowanie zalecamy aktualizację wszystkich sterowników na komputerze. Aktualizacja sterownika jest dość prosta i możesz to zrobić, odwiedzając witrynę producenta sprzętu i pobierając najnowsze sterowniki dla swojego urządzenia. Jeśli nie wiesz, który sterownik powoduje ten błąd, zalecamy zaktualizowanie wszystkich sterowników na komputerze.

Wielu użytkowników zgłosiło, że udało się naprawić ten błąd, aktualizując sterowniki Nvidia lub Intel do najnowszej wersji, więc zaktualizuj sterowniki karty graficznej jak najszybciej, nawet jeśli nie korzystasz z żadnej z wyżej wymienionych kart graficznych.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Jeśli ta metoda nie działa lub nie masz umiejętności obsługi komputera w celu ręcznego aktualizowania / naprawy sterowników, zalecamy zrobienie tego automatycznie za pomocą narzędzia Tweakbit Driver Updater. To narzędzie jest zatwierdzone przez Microsoft i Norton Antivirus. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie. Poniżej znajdziesz szybki przewodnik jak to zrobić.

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updater
 2. okno startowe aktualizacji sterownikaPo zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
 3. diagnozowanie aktualizacji sterownikaPo zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  skanowanie aktualizacji sterownika zakończone
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Zrzeczenie się: niektóre funkcje tego narzędzia nie są darmowe.

 • Rozwiązanie 3 — Przywróć starszą wersję sterowników Nvidia

  Aktualizacja sterownika karty graficznej jest ważna, ale czasami najnowszy sterownik może zawierać pewne błędy, co może prowadzić do błędów niebieskiego ekranu śmierci, takich jak DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION. Niewielu użytkowników Nvidii zgłosiło, że ten błąd powoduje niektóre wersje sterowników Nvidia, a jedynym rozwiązaniem jest przywrócenie poprzedniej wersji sterowników, wykonując następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć Menu użytkownika zaawansowanego. Wybierz Menadżer urządzeń z listy.
   menu zasilania użytkownika menedżera urządzeń
  2. Po uruchomieniu Menedżera urządzeń zlokalizuj sterownik karty graficznej i kliknij go dwukrotnie.
  3. Idź do Kierowca kartę i kliknij Przywróć sterownik przycisk.
   wycofać sterownik
  4. Poczekaj na zakończenie procesu.

  Jeśli nie możesz przywrócić starszej wersji, możesz także odinstalować sterownik i zainstalować starszą wersję. Aby odinstalować sterownik karty graficznej, wykonaj następujące czynności:

  1. Pobierz Display Driver Uninstaller.
  2. Po pobraniu programu uruchom go i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

  Po usunięciu sterownika przejdź do witryny producenta karty graficznej i pobierz starszą wersję sterownika karty graficznej.

  Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz uzyskać dostępu do systemu Windows 10 z powodu błędu DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION, zdecydowanie zalecamy wykonanie tych kroków z trybu awaryjnego. Aby uzyskać dostęp do trybu awaryjnego, wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom ponownie komputer kilka razy podczas sekwencji rozruchowej, aby rozpocząć automatyczną naprawę.
  2. Wybierz Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Ustawienia uruchamiania i kliknij Uruchom ponownie przycisk.
  3. Gdy komputer uruchomi się ponownie, zobaczysz listę opcji. Wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci naciskając 5 lub F5.

  Powinniśmy wspomnieć, że w trybie awaryjnym są używane tylko podstawowe sterowniki i oprogramowanie, dlatego jeśli komputer działa dobrze w trybie awaryjnym, oznacza to, że problem najprawdopodobniej wynika z określonego oprogramowania zainstalowanego na komputerze.

  • Rozwiązanie 4 — Podkręć kartę graficzną

   Przetaktowywanie to procedura zmiany ustawień sprzętowych w celu uzyskania lepszej wydajności. Wielu zaawansowanych użytkowników przetaktowuje swój sprzęt, ale podkręcanie wiąże się z pewnym ryzykiem, a jeśli nie będziesz ostrożny, możesz łatwo spowodować uszkodzenie sprzętu. Podkręcanie to podobna procedura, która nieznacznie obniża wydajność sprzętu w celu zmniejszenia emisji ciepła lub uniknięcia problemów z niekompatybilnością.

   Kilku użytkowników zgłosiło, że obniżając zegar swojej karty graficznej o 100 MHz udało im się naprawić błąd DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION BSoD. Pamiętaj, że podkręcanie karty graficznej wiąże się z pewnym ryzykiem, więc zachowaj szczególną ostrożność, jeśli zdecydujesz się to zrobić.

   Rozwiązanie 5 — Zresetuj system Windows 10

   Jeśli błąd DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION jest spowodowany przez pewne oprogramowanie, możesz to naprawić, resetując system Windows 10. Musimy ostrzec, że ta procedura jest podobna do czystej instalacji, dlatego należy wykonać kopię zapasową wszystkich ważnych plików z partycji C, ponieważ proces ten zostanie Usuń ich. Aby wykonać reset systemu Windows 10, możesz potrzebować nośnika instalacyjnego systemu Windows 10 i możesz go łatwo utworzyć za pomocą pustego napędu flash USB i narzędzia Media Creation. Aby wykonać reset systemu Windows 10, wykonaj następujące czynności:

   1. Uruchom ponownie komputer kilka razy podczas sekwencji rozruchowej, aby rozpocząć automatyczną naprawę.
   2. Wybierz Rozwiązywanie problemów> Zresetuj ten komputer> Usuń wszystko. Podczas tego kroku możesz zostać poproszony o włożenie nośnika instalacyjnego systemu Windows 10, więc bądź gotowy.
   3. Wybierać Tylko dysk, na którym jest zainstalowany system Windows> Po prostu usuń moje pliki i kliknij reset przycisk.
   4. Postępuj zgodnie z instrukcjami i poczekaj na zakończenie procesu resetowania.

   Jeśli błąd BSoD pojawia się nawet po zresetowaniu systemu Windows 10, najprawdopodobniej przyczyną błędu jest wadliwy sprzęt.

   Rozwiązanie 6 — Sprawdź sprzęt

   Częstą przyczyną błędów niebieskiego ekranu śmierci może być wadliwa pamięć RAM, więc najpierw sprawdź pamięć RAM. Jeśli pamięć RAM działa poprawnie, sprawdź inne główne elementy, takie jak dysk twardy, płyta główna, karta sieci bezprzewodowej itp. Musimy również wspomnieć, że wbudowane wentylatory mogą czasami powodować te błędy i powinieneś być w stanie rozwiązać ten problem, usunięcie lub zastąpienie ich.

   Rozwiązanie 7 — Zresetuj weryfikator sterownika

   Następną rzeczą, którą spróbujemy, jest wyłączenie weryfikatora sterownika. Oto jak to zrobić:

   1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz cmd, kliknij prawym przyciskiem myszy wiersz polecenia i przejdź do opcji Uruchom jako administrator
   2. Wpisz następujące polecenie i naciśnij Enter: weryfikator
   3. Otworzy się Driver Verifier Manager. Czek Usuń istniejące ustawieniamenedżer weryfikatora sterownika
   4. Zapisz zmiany
   5. Zrestartuj swój komputer

   Jeśli wyłączenie weryfikatora sterownika nie wykonało zadania i nadal występują BSOD, spróbujmy zresetować ten komponent. Oto jak to zrobić:

   1. Otwórz wiersz polecenia (jak pokazano powyżej)
   2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: weryfikator / resetweryfikator cmd
   3. Zrestartuj swój komputer

   Rozwiązanie 8 — Uruchom skanowanie SFC

   Jeśli problem nadal występuje, spróbuj uruchomić skanowanie SFC. Skanowanie SFC to wbudowane narzędzie systemu Windows przeznaczone do rozwiązywania różnych problemów i błędów związanych z systemem. W takim przypadku może być przydatny.

   Oto jak uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10:

   1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz cmd, kliknij prawym przyciskiem myszy wiersz polecenia i przejdź do opcji Uruchom jako administrator
   2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannowsfc scannow cmd
   3. Poczekaj na zakończenie skanowania
   4. Zrestartuj swój komputer

   Rozwiązanie 9 — Uruchom DISM

   Podobnie skanowanie SFC, DISM (obsługa i zarządzanie obrazami wdrażania) jest również wbudowanym narzędziem do rozwiązywania różnych błędów systemowych w systemie Windows. Ale bardziej zaawansowany. Jeśli więc skanowanie SFC nie rozwiąże problemu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że DISM wykona zadanie.

   Oto jak uruchomić DISM w Windows 10:

   • Naciśnij klawisz Windows + X i uruchom Wiersz polecenia (administrator).
   • Skopiuj i wklej następujące polecenie w wierszu polecenia:
     • DISM.exe / Online / Cleanup-image / RestorehealthDISM cmd
   • Jeśli DISM nie może uzyskać plików online, spróbuj użyć instalacyjnego USB lub DVD. Włóż nośnik i wpisz następujące polecenie:
     • DISM.exe / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth / Source: C: RepairSourceWindows / LimitAccess
   • Pamiętaj o zastąpieniu ścieżki „C: RepairSourceWindows” na dysku DVD lub USB.

   Rozwiązanie 10 — Przeskanuj komputer w poszukiwaniu wirusów

   Błąd DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION może być również spowodowany wirusem lub złośliwym oprogramowaniem na twoim komputerze. Dlatego zawsze warto przeskanować komputer w poszukiwaniu potencjalnych wirusów.

   Prawie każde rozwiązanie antywirusowe powinno wystarczyć do zlokalizowania potencjalnego zagrożenia, czy to Windows Defender, czy też bardziej zaawansowanego oprogramowania innych firm. Zalecam wykonanie głębokiego, szczegółowego skanowania, ponieważ skanowanie podstawowe może nie być w stanie rozpoznać złośliwego oprogramowania.

   Rozwiązanie 11 — Odinstaluj oprogramowanie do wirtualizacji

   Oprogramowanie do wirtualizacji (VirtualBox, VMware itp.) Jest również znanym winowajcą błędu DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION. Jeśli więc naprawdę nie ma innego sposobu rozwiązania tego problemu, spróbuj odinstalować oprogramowanie wirtualizacyjne, które obecnie zainstalowałeś na swoim komputerze.

   Jeśli problem faktycznie przestaje pojawiać się po odinstalowaniu oprogramowania do wirtualizacji, spróbuj użyć innego programu do wirtualizacji lub pobierz najnowszą wersję właśnie odinstalowanego.

   Rozwiązanie 12 — Sprawdź, czy nie występują awarie sprzętu

   Ostatnim „usprawnieniem”, które powinieneś wypróbować, jest sprawdzenie awarii sprzętu. Oto jak to zrobić:

   1. Idź do Wyszukaj, wpisz uruchom i otwórz Uruchom.
   2. W oknie Uruchom wprowadź następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter: mdsched.exe.mdsched.exe uruchom wiersz poleceń
   3. Poczekaj na zakończenie procesu.
   4. Zrestartuj swój komputer.

   Błąd DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION może powodować problemy, ale mam nadzieję, że udało Ci się naprawić ten błąd, korzystając z jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji