Poprawka: błąd ACPI_DRIVER_INTERNAL w systemie Windows 10

ACPI_DRIVER_INTERNAL to błąd niebieskiego ekranu śmierci i podobnie jak wiele innych błędów BSoD, ten spowoduje awarię systemu Windows 10 i uruchomi ponownie komputer, aby zapobiec uszkodzeniu. Tego rodzaju błędy mogą być dość poważne, dlatego dzisiaj pokażemy, jak naprawić błąd ACPI_DRIVER_INTERNAL.

Jak naprawić błąd ACPI_DRIVER_INTERNAL BSoD

Spis treści:

 1. Zaktualizuj system Windows 10 i sterowniki
 2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem 
 3. Uruchom skanowanie SFC
 4. Uruchom DISM
 5. Wyłącz problematyczne aplikacje
 6. Wykonaj Przywracanie systemu lub reset systemu Windows 10
 7. Sprawdź swój sprzęt

Poprawka — błąd Windows 10 ACPI_DRIVER_INTERNAL

Rozwiązanie 1 — Zaktualizuj system Windows 10 i sterowniki

Błędy niebieskiego ekranu śmierci, takie jak ACPI_DRIVER_INTERNAL, są często spowodowane problemami ze sprzętem i oprogramowaniem. Aby zapobiec tym problemom i błędom BSoD, ważne jest, aby pobierać najnowsze łatki za pomocą usługi Windows Update. Te poprawki zapewniają szeroki zakres funkcji, ulepszeń bezpieczeństwa i wielu poprawek błędów związanych zarówno ze sprzętem, jak i oprogramowaniem. Mimo że aktualizacje systemu Windows mogą nie naprawić błędu BSoD, dobrą praktyką jest ich częste pobieranie, jeśli chcesz, aby Twój komputer był bezpieczny i wolny od błędów.

Łaty bezpieczeństwa są ważne dla stabilności systemu, ale sterowniki są równie ważne. Sterowniki umożliwiają systemowi Windows 10 rozpoznawanie określonego sprzętu i korzystanie z niego, a jeśli sterowniki są nieaktualne lub uszkodzone, system Windows nie będzie mógł korzystać z określonego sprzętu i pojawi się błąd niebieskiego ekranu śmierci. Aby uniknąć błędów BSoD, zaleca się aktualizację sterowników. Możesz to zrobić, wykonując następujące czynności:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć Menu użytkownika zaawansowanego. Wybierz Menadżer urządzeń z listy.
  menadżer urządzeń
 2. Po otwarciu Menedżera urządzeń znajdź urządzenie, które chcesz zaktualizować, kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz Zaktualizuj oprogramowanie sterownika.
  aktualizacja sterownika oprogramowania
 3. Wybierz Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika. Wybierając tę ​​opcję, Windows 10 automatycznie wyszuka i zainstaluje najlepszy sterownik dla twojego urządzenia.
  przeglądaj moje oprogramowanie dla sterownika
 4. Powtórz te kroki dla wszystkich urządzeń, które chcesz zaktualizować.

Aktualizowanie sterowników za pomocą Menedżera urządzeń jest dość proste, ale użytkownicy twierdzą, że Menedżer urządzeń nie zawsze pobiera najnowszych sterowników dla niektórych urządzeń. Jeśli chcesz zainstalować najnowsze sterowniki, zalecamy pobranie ich bezpośrednio ze strony internetowej producenta sprzętu. Wystarczy odwiedzić witrynę producenta sprzętu, znaleźć urządzenie i pobrać najnowsze sterowniki dla niego. Warto wspomnieć, że będziesz musiał zaktualizować sterowniki dla wszystkich głównych komponentów sprzętowych, aby naprawić ten błąd.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 2 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem 

Jeśli aktualizacja sterowników i system nie wykona zadania, postaramy się wypróbować narzędzia do rozwiązywania problemów. Pierwszym takim narzędziem, którego użyjemy, jest wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows 10. To narzędzie może obsługiwać różne problemy w systemie, w tym kwestie BSOD. Więc może uda się rozwiązać błąd ACPI_DRIVER_INTERNAL.

Oto jak uruchomić wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
 2. Wybierz Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie.
 3. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

Rozwiązanie 3 — Uruchom skanowanie SFC

Następnym narzędziem do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy, jest skanowanie SFC. To narzędzie wiersza polecenia skanuje system w poszukiwaniu potencjalnych problemów i rozwiązuje je po drodze (jeśli to możliwe). Istnieje prawdopodobieństwo, że skanowanie SFC rozwiąże również błąd ACPI_DRIVER_INTERNAL.

Oto jak uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Menu Start i otwórz Wiersz polecenia (Administrator).
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannow
 3. Poczekaj na zakończenie procesu (może to chwilę potrwać).
 4. Jeśli rozwiązanie zostanie znalezione, zostanie ono automatycznie zastosowane.
 5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 4 — Uruchom DISM

Ostatnim narzędziem do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy, jest DISM. Jak sama nazwa wskazuje, Deployment Image Servicing and Management (DISM) ponownie ładuje obraz systemu. Ten proces może rozwiązać niektóre problemy systemowe, w tym (mam nadzieję) błąd ACPI_DRIVER_INTERNAL.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.
 • Rozwiązanie 5 — Wyłącz problematyczne aplikacje

  Niektóre aplikacje mogą powodować pojawienie się błędu ACPI_DRIVER_INTERNAL, dlatego jeśli niedawno zainstalowano nową aplikację, należy ją usunąć, aby naprawić ten błąd. Warto wspomnieć, że Twój program antywirusowy może często powodować tego rodzaju błędy, dlatego zalecamy usunięcie wszelkich programów antywirusowych innych firm z komputera. Aby całkowicie usunąć pewien program antywirusowy, powinieneś użyć dedykowanego narzędzia do usuwania, ponieważ programy antywirusowe są podatne na pozostawienie niektórych plików nawet po ich odinstalowaniu. Wiele firm zajmujących się bezpieczeństwem ma dedykowane narzędzia do usuwania oprogramowania, więc należy je pobrać.

  Innym sposobem na znalezienie problematycznych aplikacji jest wyłączenie wszystkich aplikacji i usług startowych. Aby to zrobić, wystarczy wykonać następujące instrukcje:

  1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź msconfig. naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
   msconfig
  2. Po otwarciu okna konfiguracji systemu wybierz Uruchamianie selektywne i odznacz Załaduj elementy startowe.
   Konfiguracja systemu
  3. Iść do Usługi tab i sprawdź Ukryj cały Microsoft usługi. Kliknij Wyłącz wszystkie przycisk.
   usługi konfiguracji systemu
  4. Kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany.
  5. naciśnij Ctrl + Shift + Esc w celu uruchomienia Menedżera zadań.
  6. Iść do Uruchomienie kliknij kartę i kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny element na liście i wybierz Wyłączyć z menu. Powtarzaj ten krok, aż wyłączysz wszystkie aplikacje startowe.
   Task-manager-disable
  7. Zamknij Menedżera zadań i uruchom ponownie twój komputer.

  Po ponownym uruchomieniu komputera sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli błąd BSoD nie pojawia się, oznacza to, że przyczyną była jedna z wyłączonych aplikacji lub usług. Teraz musisz powtórzyć te same kroki i włączyć aplikacje i usługi jeden po drugim, aż znajdziesz tę, która powoduje ten błąd.

  • Rozwiązanie 6 — Wykonaj przywracanie systemu lub reset systemu Windows 10

   Jeśli błąd ACPI_DRIVER_INTERNAL jest spowodowany przez niektóre oprogramowanie, możesz to łatwo naprawić, wykonując Przywracanie systemu. Przywracanie systemu można wykonać, wykonując następujące kroki:

   1. Rozpocznij automatyczną naprawę, kilkakrotnie ponownie uruchamiając komputer podczas sekwencji rozruchowej. Możesz też przytrzymać Przesunięcie klawisz na klawiaturze i kliknij Uruchom ponownie przycisk.
    uruchom ponownie
   2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Przywracanie systemu.
   3. Wybierz swoją nazwę użytkownika, wprowadź hasło i wybierz Wybierz inny punkt przywracania opcja. Kliknij Kolejny.
   4. Wybierz punkt przywracania, do którego chcesz wrócić i kliknij Kolejny.
   5. Poczekaj na zakończenie procesu przywracania.

   Jeśli Przywracanie systemu nie rozwiąże problemu, możesz spróbować zresetować system Windows 10. Musimy ostrzec, że proces resetowania jest podobny do czystej instalacji, dlatego zalecamy wykonanie kopii zapasowej wszystkich ważnych plików z partycji C. Aby wykonać reset systemu Windows 10, możesz potrzebować nośnika instalacyjnego systemu Windows 10 i możesz go łatwo utworzyć, używając pustego napędu flash USB i narzędzia Media Creation Tool. Po utworzeniu kopii zapasowej możesz wykonać reset systemu Windows 10, wykonując następujące czynności:

   1. Rozpocznij automatyczną naprawę, postępując zgodnie z instrukcjami powyżej.
   2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Zresetuj ten komputer> Usuń wszystko. Podczas tego kroku możesz zostać poproszony o włożenie nośnika instalacyjnego systemu Windows 10, więc koniecznie.
   3. Wybierz Tylko dysk, na którym jest zainstalowany system Windows> Po prostu usuń moje pliki i kliknij Resetowanie przycisk.
   4. Poczekaj na zakończenie procesu.

   Jeśli błąd ACPI_DRIVER_INTERNAL pojawi się ponownie, najprawdopodobniej przyczyną tego błędu jest wadliwy lub niezgodny sprzęt.

   Rozwiązanie 7 — Sprawdź sprzęt

   Kilku użytkowników zgłosiło, że błąd ACPI_DRIVER_INTERNAL jest spowodowany niekompatybilnością niektórych składników sprzętowych i pamięci RAM. Niektóre płyty główne nie działają z niektórymi modułami pamięci, to samo dotyczy niektórych procesorów. Według użytkowników niektóre procesory nie obsługują więcej niż 8 GB pamięci RAM, dlatego należy przeprowadzić szczegółową kontrolę sprzętu i sprawdzić, czy nie występują problemy z niezgodnością. Jeśli nie ma niezgodności, sprawdź, czy wszystkie elementy sprzętu działają poprawnie.

   Błąd BSoD ACPI_DRIVER_INTERNAL może być problematyczny, ale mamy nadzieję, że udało Ci się rozwiązać ten problem za pomocą jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji