POPRAWKA: Arcsoft MediaTheater nie będzie odtwarzał Blu-ray w systemie Windows 10

Niektórzy użytkownicy narzekają na fakt, że ich Arcsoft MediaTheater 6 nie odtwarza dysków Blu-ray w systemie Windows 10. Oto mała poprawka, którą możesz spróbować rozwiązać.
Arcsoft Mediatheater Windows 10
Pewien użytkownik Windows Insider narzekał, że miał problemy z Arcsoft MediaTheater 6 w Widnows 10. Mówi, że kiedy próbował odtworzyć dysk blu-ray, aplikacja nie działa i wyświetlił następujący komunikat:

Nie udało się zainicjować nakładki wideo. Możesz zaktualizować sterownik karty graficznej. Jeśli problem będzie się powtarzał, karta graficzna może nie obsługiwać nakładki wideo. Proszę skontaktować się z dostawcą karty graficznej.

Dodał również, że program ulega awarii, gdy zamyka okno wiadomości. Niezależnie od tego, aktualizacja sterowników również nie pomogła. Oto kilka szczegółowych informacji od użytkownika, którego dotyczy problem:

Zgaduję, że problemem jest nieobsługiwana teraz aplikacja Arcsoft (twierdzą, że jest to wycofany produkt na tej stronie: Obsługiwane produkty) i pewna niezgodność z czymś graficznym związanym z Windows 10, ale nie mam specjalistycznej wiedzy technicznej, aby ustalić, co, lub zacząć wymyślać rozwiązanie.
Jeśli ktokolwiek jest w stanie przekonać ArcsoftTotalMedia Theatre 6 do odtwarzania filmów Blu-ray w systemie Windows 10, pomogłoby mi to wiedzieć, zanim będę mógł kupić nową aplikację. Żadna z moich bezpłatnych aplikacji nie obsługuje Blu-ray (odtwarzacz VLC, Windows Media Classic / 64) i jak dotąd nie mogę znaleźć żadnych dowodów na istnienie darmowych aplikacji.

Rozwiązania problemów z Arcsoft MediaTheater

Rozwiązanie 1 — Zaktualizuj sterowniki karty graficznej

Według centrum zgodności z systemem Windows 10 wydaje się jednak, że ArcSoft TotalMedia Theatre Version 6 jest zgodny z najnowszą wersją systemu Windows. Możesz także spróbować zaktualizować sterowniki karty graficznej.

Rozwiązanie 2 — Użyj trybu zgodności

Jeśli problem będzie się powtarzał, możesz spróbować uruchomić program w trybie zgodnym. W tym celu wykonaj następujące czynności:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik instalacyjny sterownika i kliknij „Właściwości”
  2. Kliknij kartę „zgodność” i zaznacz pole „Uruchom ten program w trybie zgodności dla” i wybierz system operacyjny Windows 7/8 z menu rozwijanego i kontynuuj instalację
  3. Po wykonaniu tej czynności uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem nadal występuje.

Rozwiązanie 3 — Odinstaluj Arcsoft MediaTheater

Możesz także spróbować odinstalować oprogramowanie, a następnie uruchomić instalację w tym samym trybie zgodności. Na razie niestety to wszystko, co wiemy. Jeśli zdajesz sobie sprawę z innej poprawki, udostępnij ją społeczności, zostawiając swój komentarz poniżej.

SZYBKIE PRZYPOMNIENIE

Warto wspomnieć, że Arcsoft MediaTheater nie jest już obsługiwany. Innymi słowy, nie należy się dziwić, że na narzędzie wpływa wiele problemów technicznych i błędów w systemie Windows 10. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest przejście na nowsze odtwarzacze multimediów. Aby uzyskać więcej informacji o najlepszych odtwarzaczach multimedialnych, których można używać w systemie Windows 10, zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Link do głównej publikacji