POPRAWKA: Aplikacja kalendarza systemu Windows 10, 8.1 się zawiesza

Kilku naszych czytelników donosi, że ich aplikacja Kalendarz ciągle się zawiesza w Windows 10, Windows 8, a nawet w Windows 8.1. Postanowiliśmy więc rzucić okiem na własne błędy i spróbować dostarczyć poprawek dla potrzebujących. Przeczytaj poniżej, aby uzyskać więcej.
awaria kalendarza systemu Windows 8
Niektórzy użytkownicy systemów Windows 8, Windows 8.1, Windows 10, a także Windows RT najwyraźniej mają problemy z wbudowaną aplikacją Kalendarz. Moim bezpośrednim zaleceniem jest upewnienie się, że działają najnowsza wersja aplikacji, ponieważ Microsoft często aktualizuje wbudowane aplikacje poprawkami różnych błędów. Prawdopodobnie już go uruchomiłeś, chyba że zaznaczyłeś automatyczne aktualizacje. Aplikacja Kalendarz jest zwykle aktualizowana wraz z aplikacjami Poczta i Ludzie, więc możesz mieć problemy ze wszystkimi. Oto, co mówi jeden użytkownik:

kiedy próbuję otworzyć aplikację kalendarza, wydaje się, że się zawiesza i nie byłem w stanie jej otworzyć, ponieważ nawet po wyłączeniu, szukaniu aktualizacji itp. jakieś pomysły?

 • Jak naprawić awarie aplikacji kalendarza systemu Windows 10, 8.1

  1. Odinstaluj aplikację Mail and Calendar
  2. Zainstaluj najnowsze aktualizacje systemu Windows
  3. Odśwież swój komputer
  4. Użyj aplikacji kalendarza innej firmy

  Spróbuj wykonać następujące czynności — odinstaluj wbudowaną aplikację Mail wraz z aplikacjami Ludzie, Kalendarz i Wiadomości, ponieważ są one połączone w pakiet. Następnie wyloguj się z urządzenia z systemem Windows 10, Windows 8 lub Windows RT (najprawdopodobniej Surface). Uruchom ponownie urządzenie, a następnie pobierz tylko aplikację Mail ze Sklepu Windows, która również pobierze aplikację Kalendarz. Jednak zanim to wszystko zrobisz, upewnij się, że spotkania w kalendarzu i dane poczty są zsynchronizowane z kontem Microsoft.

  Ze względu na to upewnij się, że wykonałeś również najnowszą aktualizację Windows Update. Jeśli żaden z wymienionych kroków nie działa, możesz przejść dalej i odświeżyć system Windows RT lub Windows 10, Windows 8. Nie martw się, nie jest podobny do starego Przywracania systemu, ponieważ nie stracisz żadnych ważnych plików.

  Jeśli problem nadal występuje lub nie chcesz korzystać z Przywracania systemu, możesz pobrać i zainstalować aplikację kalendarza innej firmy. Aby uzyskać więcej informacji o najlepszych aplikacjach kalendarza do użycia na komputerze z systemem Windows, możesz sprawdzić tę listę.

  Jeśli masz dodatkowe wskazówki i porady dotyczące usuwania awarii aplikacji Kalendarz, możesz je udostępnić w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji