Poprawka: AMD Crossfire nie działa w systemie Windows 10

Jeśli jesteś graczem, prawdopodobnie chcesz uzyskać maksymalną wydajność swojego sprzętu. Właśnie dlatego wielu użytkowników AMD korzysta z technologii Crossfire, aby w pełni wykorzystać swoje karty graficzne, ale niestety istnieją doniesienia, że ​​Crossfire nie działa z Windows 10.Crossfire Doesn't Work in Windows 10

Co zrobić, jeśli AMD Crossfire nie działa w systemie Windows 10

Technologia Crossfire została opracowana przez AMD w 2005 roku i służy do łączenia dwóch kart graficznych AMD w celu uzyskania lepszej wydajności. Ten pomysł brzmi świetnie na papierze, a wielu graczy korzysta z tej technologii, aby uzyskać maksymalną wydajność podczas grania. Według raportów drugi procesor GPU nie jest wykrywany w systemie Windows 10, a Crossfire nie obsługuje systemu Windows 10, chociaż działa doskonale w poprzednich wersjach systemu Windows. Co więc możemy zrobić, aby to naprawić?

Rozwiązanie 1 — Zaktualizuj sterowniki ekranu

Najpierw odinstalujemy sterownik ekranu za pomocą dezinstalatora sterowników ekranu. Możesz pobrać DDU stąd.

  1. Uruchom narzędzie Display Driver Uninstaller, aby usunąć bieżący sterownik ekranu.
  2. Po usunięciu sterowników przejdź do witryny AMD, pobierz najnowsze sterowniki i zainstaluj je. Polecamy również to narzędzie zewnętrzne (w 100% bezpieczne i przetestowane przez nas), aby automatycznie pobierać wszystkie nieaktualne sterowniki na komputer.

To powinno rozwiązać problemy z kartami AMD, ale niektórzy użytkownicy twierdzą, że starsze sterowniki działają lepiej. Na przykład wiele użytkowników twierdzi, że Crossfire działa w wersji 15.7 sterowników Catalyst, podczas gdy nowsze sterowniki mają wyłączoną opcję Crossfire z jakiegoś dziwnego powodu. Dlatego podczas pobierania sterowników możesz wypróbować starszą wersję sterowników, na przykład 15.7.

Rozwiązanie 2 — Odłącz drugi monitor

Jeśli używasz dwóch monitorów, możesz odłączyć drugi monitor przed instalacją sterowników AMD Catalyst. Po zainstalowaniu sterowników możesz włączyć Crossfire, a następnie podłączyć drugi monitor. Jest to proste obejście, ale z jakiegoś powodu Crossfire nie pozostanie włączony w Catalyst Control Center po podłączeniu drugiego monitora. Jak widać, nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale jest to proste obejście, które może działać ty.

Link do głównej publikacji