Poprawka: 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny nie działa w systemie Windows 10

Jeśli lubisz oglądać treści multimedialne, prawdopodobnie masz zestaw głośników surround 5.1. Te głośniki są idealne dla wszystkich fanów multimediów i to duży problem, gdy dźwięk 5.1-kanałowy nie działa w systemie Windows 10, więc sprawdźmy, czy możemy to naprawić.

5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny nie działa w systemie Windows 10

Co zrobić, jeśli 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny nie działa w systemie Windows 10

Użytkownicy zgłaszają, że mogą uzyskać tylko dźwięk 2.1, chociaż dźwięk 5.1 działał dobrze z poprzednimi wersjami systemu Windows. Ponadto podczas próby przetestowania urządzenia audio nie można odtworzyć błędu tonu testowego. Co więc możemy zrobić, aby rozwiązać ten problem?

Rozwiązanie 1 — Zmień szybkość transmisji bitów i częstotliwość

Dotyczy to korzystania z Realtek Sound. Aby to naprawić, musisz otworzyć Menedżera dźwięku Realtek i ustawić szybkość transmisji bitów na 24 bity, a częstotliwość na 96000 Hz, aby dźwięk 5.1 działał poprawnie. Jeśli ta opcja nie działa, możesz spróbować zmienić bitrate i częstotliwość, aż znajdziesz tę, która działa na Twoim komputerze.

Rozwiązanie 2 — Zaktualizuj sterownik audio

Jeśli używasz dźwięku Realtek, możesz pobrać najnowsze sterowniki lub dowolną wersję sterowników wyższą niż 6.0.1.7487. Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że było to dla nich pomocne. Jeśli nie używasz dźwięku Realtek, nie zaszkodzi, że spróbujesz również zaktualizować sterownik audio.

Wszystkie sterowniki muszą zostać zaktualizowane, ale wykonywanie ich ręcznie jest bardzo denerwujące, dlatego zalecamy pobranie tego narzędzia do aktualizacji sterowników (w 100% bezpieczne i przetestowane przez nas), aby zrobić to automatycznie.

Musimy także wspomnieć, że Microsoft zdaje sobie sprawę z tego problemu i ciężko pracuje, aby go naprawić, i według Microsoft mają już działające rozwiązanie dla swojego programu Insider. Po przetestowaniu rozwiązania przez Insider i potwierdzeniu, że działa, powinno być dostępne dla wszystkich użytkowników.

Jeśli żadne z tych rozwiązań nie było dla Ciebie pomocne, upewnij się, że aktualizujesz system Windows 10 i czekaj na oficjalne rozwiązanie firmy Microsoft.

Link do głównej publikacji