Pokaż wyniki paska lokalizacji podczas poprawiania literówek w Firefoksie 3

Pasek lokalizacji, zwany także świetnym paskiem, wzbudził już pewne kontrowersje wśród użytkowników Firefoksa. Grupie użytkowników Firefoksa nie podoba się fakt, że zakładki są wyświetlane jako sugestie podczas wpisywania tekstu w pasku adresu.

Chcieliby zobaczyć ustawienie preferencji, które zamiast tego umożliwia zachowanie starego paska lokalizacji (Aktualizacja: Zostało to naprawione w najnowszych wersjach przeglądarki. Możesz teraz zdecydować, co będzie sugerowane przez przeglądarkę, gdy zaczniesz pisać).

Dodanie do tego jest moim zdaniem błędem w funkcjonalności. Poprawianie literówek w środku lub na początku frazy nie powoduje natychmiastowego odświeżenia wyników wyszukiwania.

Możesz to sprawdzić sam, wpisując Mozzillę na pasku lokalizacji i usuwając drugie z po wpisaniu tej frazy.

Firefox nie przeładuje wyników. Jedynym sposobem na ponowne załadowanie wyników jest dodanie spacji po wprowadzonej frazie lub innych tam znakach, ponieważ zostaną one odświeżone tylko w tym przypadku.

Edit Middle to dodatek do Firefoksa, który to rozwiązuje. Odświeża wyniki wyszukiwania, jeśli słowo zostało edytowane i tym razem nie ma znaczenia, czy słowo zostało edytowane na początku, w środku czy na końcu. Jeśli od czasu do czasu robisz literówki, spodoba ci się ten dodatek.

literówki na pasku lokalizacji firefox

Aktualizacja: Dodatek do edytowania środkowego programu Firefox nie jest już wymagany. Nie jest kompatybilny z nowszymi wersjami przeglądarki internetowej, a głównym powodem jest to, że Mozilla poprawiła się po uruchomieniu sugestii.

Zasadniczo dzieje się teraz, że dodanie, usunięcie lub edycja dowolnego znaku na pasku lokalizacji spowoduje odświeżenie wyników.

Tak więc, bez względu na to, czy edytujesz literówkę, czy dodajesz słowo lub frazę na początku, lista sugestii zostanie automatycznie zaktualizowana, aby odzwierciedlić tę zmianę.

Link do głównej publikacji