Pokaż 100 wyników wyszukiwania w Google na stronę

Google wyświetla domyślnie 10 wyników wyszukiwania, co prawdopodobnie wystarcza większości użytkowników, którzy statystycznie korzystają z pierwszych dziesięciu wyników przez większość czasu i ignorują pozostałe wyniki. W rzeczywistości większość użytkowników klika tylko pierwszy wynik i dlatego jest tak pożądaną lokalizacją, aby znaleźć się na liście.

Z drugiej strony lubię wyświetlać więcej niż jedną stronę, szczególnie ostatnio, gdy jakość wyszukiwania pogarsza się z miesiąca na miesiąc. Ograniczenie do dziesięciu wyników jest dla mnie trochę obciążeniem. Jeśli muszę przeglądać pierwsze pięć lub dziesięć stron, muszę kliknąć od czterech do dziewięciu razy, aby Google wyświetlał tylko dziesięć wyników na stronie.

Zacząłem szukać opcji zwiększenia liczby wyników na stronach wyników wyszukiwania Google do ponad 10 i natknąłem się na następujący skrypt użytkownika. Google 100 zmienia liczbę wyników w Google na 100 zamiast domyślnej 10.

Co wiecej? Jeśli chcesz, możesz zmodyfikować liczbę, edytując wyniki na stronie w poleceniach skryptowych do wartości od 1 do 100. Jeśli używasz przeglądarki Firefox, musisz zainstalować dla niej Greasemonkey.

Greasemonkey to rozszerzenie do Firefoksa, które pozwala dostosować wygląd i działanie stron internetowych. Użytkownicy stworzyli już tysiące skryptów dla Greasemonkey, które mogą wykonywać różne czynności, takie jak usuwanie niepotrzebnych funkcji (takich jak komentarze) z witryn takich jak YouTube.

Powrót do skryptu Google 100: Za każdym razem, gdy przeprowadzasz wyszukiwanie w Google, na pierwszej stronie zobaczysz 100 wyników, co oznacza, że ​​nie muszę już tak dużo klikać, aby wyświetlić więcej niż dziesięć wyników w wyszukiwarce.

Skrypt Greasemonkey działa tylko wtedy, gdy otworzysz stronę główną Google, nie działa na przykład z paskami wyszukiwania Google. Prawdą jest, że można to zmienić w preferencjach, które dodają plik cookie do twojego systemu. Skrypt Greasemonkey działa oczywiście bez plików cookie.

Aktualizacja: Skrypt nie był aktualizowany od 2007 roku i w rezultacie nie działa. Usunąłem jego link z artykułu, ponieważ nie ma sensu go utrzymywać.

Pozwól, że pokażę Ci, jak zmodyfikować liczbę wyników przy użyciu preferencji w wyszukiwarce Google (sprawdź drugą aktualizację poniżej, Google zmodyfikował układ i menu ponownie ..)

  1. Otwórz witrynę Google i wyszukaj losowy termin.
  2. Kliknij przycisk ustawień w prawym górnym rogu i wybierz Szukaj ustawień z menu kontekstowego.
  3. Jeśli masz włączone Natychmiastowe prognozy Google, przełącz tę funkcję na „nigdy nie pokazuj Natychmiastowych wyników”.
  4. Musisz wyłączyć Instant, ponieważ automatycznie ogranicza wyniki do 10.
  5. Po zakończeniu przesuń suwak pod wynikami na stronę do 100 lub inną wyświetlaną tutaj wartość.

wyniki Google na stronieustawienia wyników

Wszystkie wyszukiwania przeprowadzane od tego momentu będą wyświetlać nową liczbę wyników zamiast dziesięciu.

Aktualizacja 2: Jak wspomniałem wcześniej, rzeczy się nieco zmieniły. Link do ustawień jest teraz wyświetlany na głównej stronie wyszukiwarki Google w prawym dolnym rogu. Nie trzeba najpierw uruchamiać wyszukiwania, aby je wyświetlić.

Tutaj znajduje się bezpośrednio opcja wyników na stronie i można przesunąć suwak z 10 wyników na stronę do innej wartości, takiej jak 50 lub nawet 100, co jest wartością maksymalną.

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz poniżej, ponieważ zmiany nie zostaną zapamiętane inaczej. Pamiętaj, że musisz się zalogować, aby zmiany były dostępne.

Link do głównej publikacji