Jak zlokalizować głośną kartę w przeglądarce Firefox i przejść do niej natychmiast

Ten artykuł nie dotyczy denerwujących filmów odtwarzanych automatycznie. Wiesz, że Firefox wyświetla ikonę głośnika na kartach odtwarzających dźwięk i że możesz je łatwo wyciszyć, klikając kartę prawym przyciskiem myszy i wybierając kartę wyciszenia z menu lub bezpośrednio klikając ikonę dźwięku.

Ale co, jeśli masz otwartych wiele kart i nie możesz zauważyć ikony w bieżącym widoku? Zdarza się, że karty multimediów mogą zostać ukryte w tle, jeśli otworzysz więcej niż kilkanaście kart.

Możesz spróbować użyć dodatku takiego jak Auto Mute Plus, aby wyciszyć wszystkie zakładki, a następnie wyszukać ten, który odtwarzał dźwięk. Możesz też nacisnąć klawisz wyciszenia na klawiaturze lub zmniejszyć głośność.

Czy to naprawdę rozwiązanie? Nadal występuje problem ze znalezieniem karty. Niestety w Firefoksie nie ma obecnie żadnej funkcji dla tego zadania, nawet takiej, którą można by włączyć w about: config. Dodatki przychodzą na ratunek.

Wskazówka: Możesz skonfigurować Firefoksa, aby domyślnie wyciszał wszystkie karty, a także wyciszał poszczególne witryny. Użytkownicy Chrome mogą zapoznać się z pełnym przewodnikiem wyciszania Chrome.

Jak zlokalizować głośną kartę w przeglądarce Firefox i przejść do niej natychmiast

Oto 2 rozszerzenia, które wypróbowałem. Możesz użyć jednego z nich.

Tabhunter

  1. Zainstaluj Tabhunter i kliknij jego ikonę na pasku narzędzi.
  2. Kliknij pole wyboru obok „Tylko dźwięk”.
  3. Zawiera listę każdej karty, która odtwarza audio / wideo. Wybierz ten, na który chcesz się przełączyć.
  4. Kliknij przycisk „Idź”.

Powinno Cię zabrać do zakładki. Nie trzeba już szukać ikony głośnika ani ręcznie lokalizować głośnej karty, ale nadal może być konieczne włączenie wyciszenia lub wstrzymanie odtwarzania.

Tabhunter GitHub nie był aktualizowany od ponad roku, ale dodatek został niedawno zaktualizowany.

Przejdź do karty dźwiękowej

Przejdź do karty dźwiękowej

Jest to dość nowy dodatek, który wydaje się napisany w tym właśnie jednym celu. Przełącz się na zakładkę słyszalną aż do nazwy. Po zainstalowaniu dodatku zobaczysz jego ikonę na pasku narzędzi. Możesz go kliknąć, aby natychmiast przejść do zakładki odtwarzającej dźwięk. Możesz także użyć kombinacji klawiszy skrótu Alt + Shift + A, aby przejść do karty.

Jeśli masz wiele kart multimedialnych, użycie skrótu / przycisku Przełącz na kartę dźwiękową spowoduje przełączanie między nimi.

Słowa końcowe

Ludzie używają Firefox do strumieniowego przesyłania muzyki, filmów lub podcastów w tle przez cały czas. Chociaż nie jest to kwestia wymagająca natychmiastowej uwagi, byłoby miło, gdyby została rozwiązana przez Mozillę. Być może mogliby dodać przycisk na pasku narzędzi, który pojawia się tylko wtedy, gdy karta odtwarza dźwięk w tle, trochę jak przycisk odtwarzania, który Google testuje obecnie w Chrome.

Oto, co zainspirowało mnie do napisania tego.

Mniej więcej tydzień temu ustawiłem przypomnienie na wideo na YouTube (transmisja na żywo), aby napisać o uruchomieniu urządzenia w innej publikacji. Ponieważ wydarzenie zaplanowano na kilka godzin, w międzyczasie pracowałem nad innymi artykułami. Kilkadziesiąt kart później zapomniałem, że karta strumienia jest otwarta (i że będzie się automatycznie odtwarzać).

Możesz zgadnąć, co się stało: kiedy transmisja została uruchomiona, karta zaczęła odtwarzać muzykę. Przez sekundę nie miałem pojęcia, co się dzieje, ponieważ ponad 20 zakładek widocznych na moim monitorze nie było na nich „ikoną głośnika”. Nie było problemu z dźwiękiem, zlokalizowanie karty było. Użyłem TreeStyleTab, aby przewinąć listę kart, znaleźć hałaśliwą kartę i przejść do niej. Zajęło to jednak pół minuty i chciałem lepszego rozwiązania. Właśnie wtedy odkryłem Tabhunter i Przełącz na słyszalną kartę.

Podsumowanie
Jak zlokalizować głośną kartę w przeglądarce Firefox i przejść do niej natychmiast
Nazwa artykułu
Jak zlokalizować głośną kartę w przeglądarce Firefox i przejść do niej natychmiast
Opis
Jak zlokalizować głośną kartę w przeglądarce Firefox i przejść do niej natychmiast? Mówimy o 2 dodatkach, które mogą ci w tym pomóc, i możesz użyć tego, który ci się podoba.

Link do głównej publikacji