Pobierz rozszerzenie przeglądarki NewsGuard, aby wykrywać fałszywe wiadomości

Dokładne i szybkie wiadomości są ważne, jeśli chcesz być zawsze na bieżąco. Uzyskiwanie dokładnych wiadomości online stanowi problem, a my nadal nie wiemy, jak sobie z tym poradzić.

Obecnie problem ten jest jeszcze poważniejszy, ponieważ dezinformacje w wiadomościach online wydają się być tak powszechne jak zawsze. Innymi słowy, bez pewnych rozwiązań technicznych fałszywy dylemat wiadomości nie rozwiąże się w najbliższym czasie.

W 2019 roku Microsoft znalazł rozwiązanie tego trudnego problemu. Aby zwalczyć problem fałszywych wiadomości, Microsoft dokonał NewsGuard dostępny.

Jest to rozszerzenie przeglądarki Microsoft Edge dla wersji mobilnych i stacjonarnych, która jest domyślnie dołączona, chociaż użytkownicy muszą ją włączyć.

Microsoft używa NewsGuard do walki z fałszywymi wiadomościami

Rozszerzenie jest obecnie poza testowaniem wersji beta, co było ciągłym wysiłkiem inżynierów firmy. NewsGuard wykorzystuje dziennikarstwo do walki z nierzetelnymi źródłami wiadomości.

Doświadczeni analitycy i dziennikarze badają marki wiadomości online, aby pomóc czytelnikom i widzom zidentyfikować, które z nich są godne zaufania, a które nie.

Microsoft Edge nie jest bardzo popularną przeglądarką, ale nadal stanowi interesujące studium przypadku w niekontrolowanej wojnie z informacjami niskiej jakości w Internecie.

NewsGuard to dziecięcy mózg Gordona Crovitza i Stevena Brilla. Rozszerzenie zależy od ludzkiego zespołu zamiast algorytmów.

Jak działa NewsGuard


Po włączeniu rozszerzenia ikona tarczy NewsGuard pojawia się na pasku adresu, wskazując niezawodność witryn z wiadomościami. Jeśli wybierzesz ikonę, zobaczysz definicję znaczenia ikony oraz link do pełnych szczegółów, w tym informacji, czy informacje korzystają z wiarygodnych źródeł, regularnie się aktualizują, dokładnie różnicują wiadomości i opinie, a także finansowanie i własność Detale.

Nasze oceny zielono-czerwone sygnalizują, czy strona internetowa próbuje to naprawić, czy zamiast tego ma ukryty porządek obrad lub świadomie publikuje kłamstwa lub propagandę, dając czytelnikom więcej informacji na temat ich wiadomości w Internecie.

Przykładem jest to, że FoxNews.com jest oznaczony jako powszechnie wiarygodny, przedstawiający informacje o użytkownikach w sposób odpowiedzialny i bez mylących nagłówków. Jednak kanał nie regularnie koryguje błędów i nie podaje w pełni szczegółów dotyczących własności i finansów (raport NewsGuard).

Dobra wiadomość jest taka, że ​​firma wydaje się być otwarta na krytykę. Ich współzałożyciel twierdzi, że „cieszą się z winy” i że „cieszą się z odpowiedzialności”.

W miarę upływu czasu usługa poprawia się, musimy tylko poczekać i przekonać się, jak dobrze radzi sobie z fałszywymi informacjami pochodzącymi z fałszywych wiadomości.

Pobierz NewsGuard ze sklepu Microsoft Store

A może przeglądarka z wbudowanym wykrywaczem fałszywych wiadomości?

Przeglądarka UR, podobny do Microsoft Edge, oferuje wiele linków do portalu informacyjnego na swojej standardowej stronie głównej. Ważne jest to, że dostarczone artykuły i wiadomości są po pierwsze autentyczne, a po drugie pochodzą z zaufanych źródeł.

Nie ma więc obawy, że zostaniemy doręczeni stertą pseudo-dziennikarskich śmieci. Nie ma potrzeby żadnych rozszerzeń.

Twoja przeglądarka

Możesz wybierać i selekcjonować wiadomości Przeglądarka UR według własnych upodobań i wybierz tematy, które uważasz za warte przeczytania i śledzenia. Ponadto ta przeglądarka jest zorientowana na prywatność i skupia się na bezpieczeństwie użytkowników. Pobierz go już dziś i poznaj szczegóły w najprostszy sposób: testując.
Rekomendacja redakcji
Twoja przeglądarka
Przeglądarka UR

  • Szybkie ładowanie strony
  • Prywatność na poziomie VPN
  • Rozszerzona ochrona
  • Wbudowany skaner antywirusowy

Pobierz teraz przeglądarkę UR

Link do głównej publikacji