Pobierz InSpectre, aby sprawdzić problemy z wydajnością procesora

Po wykryciu nowego zagrożenia cybernetycznego specjaliści ds. Bezpieczeństwa wkraczają do akcji, próbując opracować antidotum lub przynajmniej niektóre środki, które pomogą użytkownikom wykryć i zablokować odpowiednie zagrożenia.

InSpectre to interesujące narzędzie, którego można użyć do oceny szkód wyrządzonych komputerowi przez najnowsze luki w zabezpieczeniach procesora, Meltdown i Spectre.

Firma Microsoft potwierdziła już, że najnowsze pakty Meltdown i Spectre mogą powodować różne problemy z wydajnością na komputerze. Windows 10 jest mniej podatny na ten problem. Jeśli jednak używasz systemu Windows 7 na starym komputerze, szanse na wystąpienie problemów z wydajnością i spowolnienia komputera są dość duże.

Biorąc pod uwagę te informacje, pobranie i instalacja InSpectre jest dość mądrą decyzją.

InSpectre sprawdza stan twojego komputera

InSpectre to lekkie narzędzie, które przeprowadza serię testów na twoim komputerze w celu wykrycia potencjalnego wpływu aktualizacji Meltdown i Spectre na Microsoft.

To narzędzie InSpectre zostało zaprojektowane w celu wyjaśnienia bieżącej sytuacji każdego systemu, dzięki czemu można podjąć odpowiednie środki w celu zaktualizowania sprzętu i oprogramowania systemu w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i wydajności.

Możesz pobrać InSpectre za darmo z GRC. Wystarczy dwukrotnie kliknąć program, aby go uruchomić, a natychmiast wyświetli wynik skanowania.

Na przykład w moim przypadku mój stary dobry HP ProBook 470 jest podatny na oba te zagrożenia, ale jego wydajność nie została jeszcze naruszona.

Oprogramowanie InSpectre

InSpectre oferuje także więcej informacji na temat analizy, którą właśnie uruchomiła w systemie, a także wskazówki, jak chronić swój komputer.

Jeśli chcesz włączyć ochronę przed Meltdown i Spectre, wystarczy kliknąć odpowiednie przyciski i zablokować zagrożenia.

Jednocześnie program oferuje możliwość wyłączenia ochrony przed kradzieżą i widmem na wypadek, gdyby łaty Microsoftu znacząco obniżyły wydajność komputera.

InSpectre działa również w trybie offline, ponieważ nie wymaga połączenia z Internetem, aby sprawdzić system.

Link do głównej publikacji