Pobierz i używaj Dysku Google na Windows 10

Absolutnie każdy korzysta z systemu przechowywania w chmurze w takiej czy innej formie. Jednak niezaprzeczalnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań do przechowywania danych w chmurze jest Dysk Google, który znajduje się obok iCloud firmy Apple i własnej OneDrive firmy Microsoft. Ale jak łatwo można używać Dysku Google w systemie Windows 10? Cóż, dzięki aplikacji Dysk Google na Windows 10, rozwiązanie pamięci masowej Google jest w rzeczywistości jednym z najłatwiejszych w użyciu w systemie Windows 10 i dostęp z innych urządzeń, gdy jesteś poza domem.

Jak zapewne możesz sobie wyobrazić, Dysk Google to opcja dla tych, którzy już korzystają z wielu usług Google. Jest na przykład zintegrowany z mobilnym systemem operacyjnym Google na Androida i bezproblemowo współpracuje z niezwykle popularną usługą e-mail Google, Gmailem. Nie oznacza to jednak, że użytkownicy systemu Windows 10 również nie mogą korzystać z Dysku Google.

nexusae0_Captura-de-Tela-2817629 [1]

Dostęp do sieci

Dysk Google jest przede wszystkim narzędziem online, do którego dostęp można uzyskać za pośrednictwem przeglądarki internetowej komputera. Mając to na uwadze, najlepszym sposobem na rozpoczęcie pracy z Dyskiem Google jest założenie konta za pośrednictwem strony internetowej drive.google.com. Najlepszą rzeczą w internetowym portalu Dysku Google jest to, że zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby przechowywać i uzyskiwać dostęp do plików. Pomyśl o witrynie Dysku Google jako o internetowym eksploratorze plików, który pozwala nie tylko tworzyć pliki, ale także uzyskiwać dostęp do plików przesłanych z dowolnego urządzenia.

Użytkownicy interfejsu internetowego Dysku Google będą wiedzieć, że witryna została zaprojektowana tak, aby wyglądała jak aplikacja. Mając to na uwadze, najłatwiejszym sposobem korzystania z Dysku Google na komputerze z systemem Windows 10 jest dodanie witryny do zakładek lub nawet przypięcie jej do pulpitu i dostęp w razie potrzeby.

To, co jest fantastyczne w Dysku Google, to pakiet aplikacji, do których można uzyskać dostęp bezpośrednio z przeglądarki. Dysk Google powstał jako w pełni zintegrowany pakiet biurowy z edytorem tekstu, prezentacjami i arkuszami kalkulacyjnymi. Mając to na uwadze, internetowy pakiet aplikacji biurowych Google jest często akredytowany jako najlepszy dostępny, z łatwością pokonujący podobne rozwiązania Microsoft i Apple. Nie należy jednak oczekiwać takiego samego poziomu funkcjonalności jak pakiet Microsoft Office na komputerze.

Dysk Google-Funkcje-Blog-SVN-Tortoise-Checkin-Checkout [1]

Dostęp offline

Dostęp do aplikacji internetowej nie jest możliwy, jeśli nie masz dostępu do sieci. Na szczęście Google rozszerzyło usługę Dysku, aby była całkowicie dostępna w trybie offline, co jest szczególnie przydatne dla użytkowników systemu Windows 10. Aplikację komputerową Dysk Google można pobrać bezpłatnie ze strony pobierania Dysku Google, na której znajdują się również linki do pobrania Dysku Google dla wielu systemów operacyjnych, w tym iOS i Android.

Jeśli chodzi o funkcjonalność aplikacji komputerowej Dysku Google, użytkownicy aplikacji internetowej przekonają się, że działa ona podobnie. Jednak aplikacja pozwala na oznaczanie niektórych plików w celu uzyskania dostępu offline, co oznacza, że ​​możesz zabrać laptopa lub tablet z domu lub biura i uzyskać dostęp do swoich plików w podróży. Co więcej, aplikacja umożliwia również łatwy dostęp offline do pakietu aplikacji biurowych Dysku Google, co oznacza, że ​​ci, którzy nie mają dostępu do pakietu Microsoft Office, mogą nadal korzystać z bezpłatnej alternatywy w podróży.

To, czy potrzebujesz aplikacji na komputer z systemem Windows 10, zależy od tego, jak często korzystasz z Dysku Google i od tego, czy zamierzasz zabierać swoje pliki ze sobą, gdziekolwiek jesteś. Jednak dla tych, którzy tego potrzebują, fantastycznie jest widzieć, że Google jest w pełni przygotowany na własną aplikację komputerową.

Dość łatwo jest zrozumieć, dlaczego Dysk Google jest jednym z najczęściej używanych rozwiązań do przechowywania danych w chmurze. Pomaga to elastyczność rozwiązania, umożliwiająca użytkownikom dostęp do ich plików w dowolnym miejscu, niezależnie od używanego urządzenia. Ponadto użytkownicy Windows 10 są jednymi z najlepszych.

Nigdy nie było lepszego czasu na przejście na Dysk Google jako wybrane rozwiązanie do przechowywania danych w chmurze.

Link do głównej publikacji