Pliki Excel nie będą otwierane w rocznicowej aktualizacji

Aktualizacja rocznicowa może generować wiele błędów, poczynając od momentu jej pobrania przez użytkowników. Jeśli wersja 1607 systemu Windows 10 działa poprawnie, uważaj się za szczęściarza: niektórzy użytkownicy wciąż próbują zainstalować aktualizację na swoich komputerach, a inni nie mogą korzystać z żadnych aplikacji.

Zgodnie z ostatnimi raportami użytkowników, pliki Excel zostały również dotknięte różnymi błędami wywołanymi przez aktualizację rocznicową. Sądząc po liczbie skarg użytkowników, które widzimy każdego dnia, zaczynamy myśleć, że lepiej jest opóźnić instalację Anniversary Update.

Po pierwsze, użytkownicy zgłaszają, że nie mogą otworzyć xls. pliki z powodu dziwnego komunikatu o błędzie:

Nie można uzyskać dostępu do pliku. Spróbuj wykonać jedną z następujących czynności:

— Upewnij się, że określony folder istnieje.
— Upewnij się, że folder zawierający plik nie jest tylko do odczytu.
— Upewnij się, że nazwa pliku nie zawiera żadnego z następujących znaków:? []: | *.
— Upewnij się, że nazwa pliku / ścieżki nie zawiera więcej niż 218 znaków.

Kropka od trzeciego elementu na liście to klasyczny błąd wyświetlany dla plików dłuższych niż 255 znaków. Jednak użytkownicy, którzy zgłosili ten błąd, również potwierdzają, że ich pliki mają mniej niż 255 znaków.

Z doświadczeń użytkowników wynika, że ​​ten błąd jest wywoływany brakującymi licencjami na aplikacje RAMDisk. Aplikacja tworzy plik tmp w pamięci RAM i kieruje tam zmienne TMP i TEMP. Po zainstalowaniu aktualizacji rocznicowej licencja spada i system nie znajduje już lokalizacji pliku tmp. Zainstalowanie licencji w oprogramowaniu RAMDisk powinno rozwiązać ten problem.

Link do głównej publikacji