Plik T.asm i web.vortex: Oto dlaczego przeglądarki pobierają te pliki

Często, gdy użytkownicy łączą się z Microsoft Answers, plik o nazwie „ t.asm ”Zaczyna się automatycznie pobierać. Ponieważ nie są dostępne żadne szczegółowe informacje na temat tego pliku, wielu użytkowników wpada w panikę, widząc go na pulpicie, obawiając się, że właśnie pobrał wirusa.

Plik t.asm jest zwykle pobierany na urządzenia z systemem iOS, a także na komputerach z systemem Windows 7 i Windows 10. Plik jest pobierany przede wszystkim, gdy użytkownicy łączą się z witryną Microsoft Answers i próbują utworzyć nowe konto Microsoft.

Co to jest plik t.asm, który pobiera się za każdym razem, gdy loguję się na tej stronie?
Rozszerzenie .asm sugeruje plik języka asemblera. To mnie trochę niepokoi.
Czym jest ten plik i dlaczego pobiera się za każdym razem, gdy loguję się do społeczności Microsoft?

Co to jest plik t.asm / Co to jest web.vortex?

Pobieranie pliku t.asm jest w rzeczywistości wywoływane przez problem niezgodności między witryną Microsoft a przeglądarkami zainstalowanymi na niektórych komputerach. Technicznie rzecz biorąc, Microsoft Answers nie obsługuje Safari, co wyjaśnia, dlaczego plik jest pobierany na iOS. Nadal jednak nie wiemy, dlaczego przeglądarki Windows 7 i Windows 10 również je pobierają. Podsumowując, sam plik nie jest szkodliwy i można go po prostu usunąć.

Niektórzy użytkownicy skarżą się, że plik uniemożliwia im dostęp do forów Microsoft: „To tylko na urządzeniach z iOS, na których dostęp do witryny jest zablokowany, przynajmniej dla mnie. Na komputerze Mac pliki do pobrania przechodzą nieszkodliwie do folderu. Ale na iPhonie lub iPadzie pozostają na ekranie i nie można ich usunąć. ”

Jeśli plik t.asm uniemożliwia dostęp do Microsoft Answers, możesz skorzystać z tego obejścia: Nie loguj się na stronie. Dopóki nie spróbujesz się zalogować, musisz mieć możliwość połączenia się z witryną.

Według raportów użytkowników plikowi t.asm towarzyszy również rozszerzenie web.vortex na listach Historia / Pamięć podręczna. Wygląda na to, że web.vortex.microsoft.com obsługuje serwis WWW, a t.asm jest częścią procedury logowania.

Jeśli masz dodatkowe informacje o pliku t.asm, skorzystaj z sekcji komentarzy poniżej, aby przekazać nam więcej informacji na ten temat.

UR: przeglądarka, która sama niczego nie pobierze

Istnieje mnóstwo złośliwych plików i chociaż t.asm i web.vortex nie są złośliwe, zniechęca Cię, gdy przeglądarka pobiera pliki samodzielnie. To ryzyko, że niewielu jest chętnych. Dlatego Przeglądarka UR jest idealny: zapobiega automatycznemu pobieraniu plików, nawet jeśli pochodzą one z zaufanych źródeł.

pobierz UR-Browser

W przypadku, gdy jakaś strona chce pobrać pliki, natychmiast pojawi się monit. Możesz go zablokować lub nawet trwale uniemożliwić wspomnianej stronie powtórzenie tej czynności. Jeśli przypadkowo pobierzesz coś, czego nie masz pewności, wbudowany program antywirusowy go przeskanuje i podpowie, czy zachować ten plik.

Przeglądarka UR to darmowa przeglądarka stworzona przez niewielki, ale oddany zespół entuzjastów skoncentrowanych na prywatności. Jest oparty na projekcie Chromium, więc może wyglądać jak Chrome, ale z pewnością przekroczy twoje oczekiwania. Sprawdź to teraz.
Rekomendacja redakcji
Twoja przeglądarka
Przeglądarka UR

  • Szybkie ładowanie strony
  • Prywatność na poziomie VPN
  • Rozszerzona ochrona
  • Wbudowany skaner antywirusowy

Pobierz teraz przeglądarkę UR

Link do głównej publikacji