5 najlepszych prywatnych wyszukiwarek i powód, dla którego musisz z nich korzystać

Zwykłe przeglądarki, takie jak Google i Bing, służą do śledzenia działań użytkowników i profilowania ich zachowań w Internecie. Głównym tego powodem jest tworzenie reklam, które będą atrakcyjne dla użytkownika.

Jednak zawsze istnieje obawa, że ​​dane osobowe zostaną naruszone z powodu naruszenia bezpieczeństwa, nadzoru państwa i nieuprawnionego udostępniania danych.

Na szczęście, prywatne wyszukiwarki może pomóc w ochronie twoich prywatnych informacji.

Mówiąc najprościej, prywatne wyszukiwarki, znane również jako PSE, używają proxy i szyfrowanego żądania wyszukiwania, aby ukryć twoje dane osobowe przed wszystkimi, którzy chcą niewłaściwie je wykorzystać.

Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat tego, czym jest PSE, jak działa i gdzie można znaleźć najlepsze prywatne wyszukiwarki w Internecie.

Zwykłe wyszukiwarki a prywatne wyszukiwarki

Wszyscy wiedzą, jak działa normalna wyszukiwarka, taka jak Google.com i Bing.com. Użytkownicy po prostu wpisują to, czego szukają, i pojawiają się powiązane linki i strony internetowe.

Jednak większość ludzi nie wie, że wiele z tych popularnych wyszukiwarek ma profil każdego użytkownika.

Ten profil jest zwykle używany do celów reklamowych, ponieważ może dostosowywać reklamy do Ciebie. Jednak prywatne wrażliwe informacje mogą również zostać ujawnione, co może być szkodliwe dla użytkownika.

Dlatego prywatne wyszukiwarki stają się coraz bardziej popularne, ponieważ pomagają zachować prywatność informacji o przeglądaniu przez użytkownika. PSE nie zezwalają plikom cookie na śledzenie historii przeglądania, co oznacza, że ​​nie będą one Twoim profilem.

Chociaż na PSE mogą nadal znajdować się reklamy, nie będą one uczestniczyć w jakimkolwiek śledzeniu zachowań. Nie będzie stronniczości ani filtrów opartych na poprzednim zachowaniu online.

Istnieją dwa typy prywatnych wyszukiwarek: niezależne i metasearch. Niezależne wyszukiwarki używają własnego indeksu i robota.

Innymi słowy, nie korzystają z pomocy tytanów wyszukiwarek, takich jak Bing, Yahoo i Google.

Z drugiej strony prywatne silniki metasearch używają serwerów proxy, a czasem szyfrowanych serwerów, aby uzyskać dostęp do popularnych wyszukiwarek, takich jak Google.

Oczywiście silniki metasearch będą miały większą moc, ponieważ będą miały dostęp do dużych indeksów normalnych wyszukiwarek.

Dlaczego potrzebuję PSE?

Teraz, gdy wiesz, co to jest PSE i jak to działa, możesz zapytać, dlaczego mam go zdobyć? Osoby fizyczne zwykle używają PSE głównie ze względu na prywatność.

Ale dzięki PSE nie będziesz również kierowany reklamami opartymi na twojej poprzedniej aktywności online. Ponadto nie musisz się martwić, że Twoje informacje zostaną sprzedane zewnętrznym modułom śledzącym.

Mówiąc najprościej, jeśli cenisz swoją prywatność i masz dość reklam wykorzystujących swoje prywatne informacje, będziesz chciał skorzystać z prywatnej wyszukiwarki.

Jeśli interesuje Cię korzystanie z PSE, ale nie wiesz od czego zacząć, to poniższa lista najlepszych PSE w Internecie pomoże Ci wskazać właściwy kierunek.

Szukasz przeglądarki z wbudowaną prywatną wyszukiwarką?

download-UR-Browser

Zanim się zanurzymy, zadamy ci pytanie? Czy słyszałeś o przeglądarce UR?

Jeśli nie, jesteśmy pewni, że ten post się przyda. Przeglądarka UR to rozwiązanie do przeglądania zorientowane na prywatność, które ma wbudowaną prywatną wyszukiwarkę.

Innymi słowy, jeśli zainstalujesz przeglądarkę UR, trafisz dwa ptaki jednym kamieniem. Otrzymujesz szybką i bezpieczną przeglądarkę, a także prywatną wyszukiwarkę — wszystko w jednym rozwiązaniu.

Rekomendacja redakcji
Twoja przeglądarka
Przeglądarka UR

  • Szybkie ładowanie strony
  • Prywatność na poziomie VPN
  • Rozszerzona ochrona
  • Wbudowany skaner antywirusowy

Pobierz teraz przeglądarkę UR

Jeśli wolisz nadal korzystać z bieżącej przeglądarki, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są najlepsze wyszukiwarki zorientowane na prywatność, z których możesz korzystać w 2019 r.

Te prywatne wyszukiwarki zachowają Twoje dane jako prywatne

1

DuckDuckGo

DuckDuckGo przekroczył już 10 miliardów wyszukiwań. Z powodu ostatnich cyberataków i obaw związanych ze zwiększoną inwigilacją Internetu przez rząd nie dziwi fakt, że PSE, takie jak DuckDuckGo, stają się coraz bardziej popularne.

DuckDuckGo jest prawdopodobnie najpopularniejszym ze wszystkich PSE, przyspieszając 10 milionów wyszukiwań dziennie.

Istnieje wiele powodów, dla których ten PSE jest tak popularny. Część jego popularności wynika z wysokiego bezpieczeństwa, jakie obiecuje użytkownikom DuckDuckGo. Wyszukiwania przyniosą natychmiastowe wyniki bez żadnych dostosowanych reklam.

Użytkownicy mają również możliwość zapisywania ustawień, takich jak język, region, bezpieczne wyszukiwanie itp. W chmurze. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do swoich ustawień osobistych na wielu urządzeniach.

Osoby fizyczne mogą również filtrować wyszukiwania wyszukiwania według kategorii i regionów. Na przykład być może będziesz chciał mieć łatwy dostęp do wiadomości z innego kraju lub regionu. Dzięki funkcji filtra DuckDuckGo możesz łatwo to zrobić.

Użytkownicy DuckDuckGo mają również możliwość wyłączenia irytujących reklam w swoich ustawieniach.

Użytkownicy zainteresowani estetyką interfejsu z przyjemnością dowiedzą się, że DuckDuckGo oferuje opcje dostosowywania. Obecnie do wyboru jest sześć motywów: Retro, Terminal, Kontrast, Domyślny, Podstawowy i Ciemny.

Kolory tła, wyniki wyszukiwania, krój pisma itp. Można również zmienić i dostosować do własnych upodobań.

  • Użyj DuckDuckGo

2)

Lukol

Wspaniałą rzeczą w Lukol jest to, że nie tylko zapewnia bezpieczeństwo twoich informacji za pomocą serwerów proxy, ale jest zbudowany, aby zapobiegać oszukaniu użytkowników przez oszustów internetowych.

Innymi słowy, ma funkcje zabezpieczające, które uniemożliwiają użytkownikom wchodzenie na strony internetowe, które mogą potencjalnie zalać komputer programami szpiegującymi i wirusami.

  • Użyj Lukola

3)

Oscobo

Pozwala użytkownikom wyszukiwać określone typy treści, takie jak filmy, obrazy, wiadomości i inne. Ponadto nie zezwala żadnej stronie na przechowywanie ani śledzenie danych przeglądania.

Użytkownicy Oscobo mają również możliwość dodania rozszerzenia Chrome, które ułatwi korzystanie z PSE.

  • Użyj Oscobo

4

WolframAlpha to specjalna wyszukiwarka zaprojektowana specjalnie w celu zapewnienia wiedzy użytkownikom. Jest wyjątkowy, ponieważ wykorzystuje własne ogromne zasoby informacji na poziomie eksperckim.

Ponadto WolframAlpha używa algorytmów, aby szybko i automatycznie odpowiadać na pytania wpisane w zapytaniu.

Chociaż WolframAlpha może służyć do wyszukiwania informacji o rozrywce, domu i pracy, jest on przede wszystkim stworzony dla nauczycieli i uczniów. Jest to jeszcze bardziej widoczne w pro wersji wyszukiwarki.

Użytkownicy będą musieli płacić miesięczną opłatę, aby przejść do wersji pro. Jednak WolframAlpha pro oferuje wiele innych funkcji, które mogą znacznie pomóc uczniowi w jego walce o sukces akademicki.

Użytkownicy Pro mogą przesyłać dane do analizy, uzyskiwać interaktywne wizualizacje, których można używać do prezentacji, uzyskiwać dostęp do zoptymalizowanych aplikacji internetowych i nie tylko.

  • Użyj WolframAlpha

5

Strona startowa

startpage prywatne rozwiązanie dla wyszukiwarek

StartPage jest idealny dla użytkowników, którzy szukają czegoś prostego, minimalistycznego i estetycznego.

Oferuje kilka ustawień, kilka filtrów i kilka opcji, co jest atrakcyjne dla niektórych osób, które szukają czegoś łatwego w nawigacji.

Może nie być tak potężny jak inne prywatne wyszukiwarki, ale z pewnością jest łatwy w użyciu.

  • Przeglądaj Internet za pomocą StartPage

Tak więc, przy pomocy prywatnych wyszukiwarek, ludzie mogą być pewni, że ich czynności związane z przeglądaniem są bezpieczne przed wścibskim okiem.

Istnieje również szereg funkcji zawartych w niektórych PSE, których nie można znaleźć w zwykłych wyszukiwarkach. Jeśli lubisz jeden z PSE na tej liście, daj nam znać, dlaczego w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji