Płatności AliPay obsługiwane w systemie Windows Phone 10, 8 [Aktualizacja]

Jako dziennikarz technologiczny muszę być świadomy prawie wszystkiego, co dzieje się w świecie technologii, nie tylko w świecie Windows i Microsoft. I wielu innych moich kolegów zdaje sobie sprawę, że w tej chwili Chiny stają się bardziej interesującym rynkiem dla firm technologicznych, jak kiedyś. Wystarczy spojrzeć na liczby Apple w 2012 r., Chiny są obecnie bardzo poważnym rynkiem.

Chiny mają największą liczbę abonentów telefonii komórkowej i naturalne jest, że zagraniczne firmy przyjeżdżają do Chin i próbują rozwijać swoją działalność. A Microsoft nie śpi w związku z tym. Niedawno Microsoft ogłosił, że zamierza wspierać AliPay as metoda płatności dla Windows Phone 8 i tak, nawet dla Windows 10, Windows 8. Ten ruch jest oczywisty — Redmond potrzebuje więcej trakcji od chińskich programistów i są gotowi zrobić wszystko, aby je zdobyć.

Ali Pay Windows 8

Ponadto niedawno ogłoszono, że AliPay poinformował, że w 2012 r. Kwota ich płatności mobilnych wzrosła o 550%! Tak, zgadza się — pięć razy więcej! Ballmer nie spał i prawdopodobnie poinstruował swoje podwładne, aby zabrały się do pracy. W rezultacie Płatności AliPay są teraz możliwe w Windows Phone 8.

Microsoft dodaje AliPay jako opcję płatności w Windows Phone 8, Windows 10

AliPay dla Chińczyków jest jak PayPal dla Amerykanów i mieszkańców Europy Zachodniej — to bardzo wygodna metoda płatności online. Ale niewiarygodna jest liczba użytkowników — prawie 800 milionów. Prawdopodobnie to właśnie przekonało Microsoft do przyjęcia tej opcji płatności za spread. Tym ruchem Microsoft chce zachęcić tworzenie aplikacji w sklepie Windows Phone a także w Windows 8, który nawet teraz wydaje się nieliczny.

alipay Windows Phone 8

W tej chwili użytkownicy AliPay mogą także zapoznać się z Windows 10, Windows 8 za pośrednictwem aplikacji Xbox Wndows 8, więc technicznie płatności AliPay są również dostępne dla Windows 8. Jeśli ten „eksperyment” okaże się sukcesem, myślę, że Microsoft kontynuuj i wprowadzi AliPay jako legalne opcje płatności dla całego Sklep z systemem Windows 8, także. Microsoft chwali się i twierdzi, że jest to pierwszy duży system operacyjny obsługujący AliPay jako oficjalne rozwiązanie płatnicze. Oto, co jeszcze Microsoft powiedział w swoim ogłoszeniu:

Nie trzeba dodawać, że jest to znacząca okazja do dotarcia do nowych użytkowników — dobry powód, aby odwiedzić Centrum deweloperów, aby przesłać aplikację na rynek chiński dzisiaj i w ciągu najbliższych miesięcy zlokalizować lub dostosować aplikację, aby zwiększyć jej atrakcyjność dla użytkowników w Chiny. A jeśli jesteś programistą gier, teraz Windows Phone 8 obsługuje gry Xbox w Chinach.

Miejmy nadzieję, że przyniesie to pożądany efekt i pomoże programistom zarobić pieniądze na swoją pracę. Przy tej okazji mam również nadzieję, że Microsoft umożliwi płatności PayPal za pośrednictwem sklepu Windows 8 i Windows 10.

AKTUALIZACJA: AliPay Payments nie jest już obsługiwany w sklepie Microsoft Store. Obecnie chiński sklep obsługuje tylko trzy metody płatności: MasterCard, Visa lub Karta kredytowa. Jeśli posiadasz kartę kredytową w języku angielskim lub amerykańskim, MasterCard lub Visa, możesz kupić aplikacje ze sklepu Microsoft UK / US Store.

Link do głównej publikacji