Pełny przewodnik: Błąd PANIC STACK SWITCH w systemie Windows 10

Błędy BSoD stanowią poważny problem, ponieważ zwykle są spowodowane problemem sprzętowym. Liczba użytkowników systemu Windows 10 zgłosiła na swoich komputerach błąd PANO STACK SWITCH BSoD, a ponieważ tego rodzaju błędy mogą być takim problemem, dzisiaj pokażemy, jak naprawić ten konkretny błąd.

Naprawiono PANIC STACK SWITCH BSoD w Windows 10

Spis treści:

 1. Sprawdź aktualizacje systemu Windows i zaktualizuj sterowniki
 2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD
 3. Uruchom skanowanie SFC
 4. Uruchom DISM
 5. Sprawdź dysk twardy
 6. Sprawdź wygaszacz ekranu
 7. Usuń oprogramowanie antywirusowe / powodujące problemy
 8. Sprawdź swój sprzęt
 9. Zresetuj komputer

Jak naprawić błąd PANIC STACK SWITCH w systemie Windows 10

Rozwiązanie 1 — Sprawdź dostępność aktualizacji systemu Windows i zaktualizuj sterowniki

Pobieranie aktualizacji systemu Windows 10 jest obowiązkowe, jeśli chcesz, aby komputer działał bez żadnych problemów. Wiele aktualizacji wprowadza nowe funkcje, ale co najważniejsze aktualizacje systemu Windows często naprawiają wiele problemów sprzętowych i programowych, które mogą powodować szeroki zakres błędów, takich jak PANIC STACK SWITCH. Jeśli chcesz zapobiec występowaniu tego typu błędów, zalecamy regularne pobieranie aktualizacji systemu i aktualizowanie systemu Windows 10.

Oprócz pobierania aktualizacji ważne jest również aktualizowanie sterowników. Nieaktualny lub niezgodny sterownik może często powodować błąd BSoD, dlatego bardzo ważne jest, aby aktualizować sterowniki tak często, jak to możliwe. Według użytkowników, przestarzała karta graficzna, karta sieciowa lub sterownik audio mogą powodować błąd PANIC STACK SWITCH, dlatego zachęcamy do jak najszybszej aktualizacji tych sterowników. Inną dobrą praktyką jest aktualizacja wszystkich sterowników na komputerze, ale czasem może to być długi i żmudny proces.

Jeśli chcesz zaktualizować określony sterownik, możesz to zrobić, po prostu odwiedzając witrynę internetową producenta sprzętu i pobierając najnowsze sterowniki urządzenia. Możesz również pobrać wszystkie niezbędne pliki bezpośrednio z Menedżera urządzeń, wykonując następujące czynności:

 1. Otwórz Menu użytkownika zaawansowanego, naciskając Klawisz Windows + X i wybierz Menadżer urządzeń z listy.
  menadżer urządzeń
 2. Znajdź sterownik, który chcesz zaktualizować, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Zaktualizuj oprogramowanie sterownika z menu.
  aktualizacja sterownika oprogramowania
 3. Kliknij Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika.
  przeglądaj moje oprogramowanie dla sterownika
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, a system Windows 10 powinien automatycznie pobrać odpowiedni sterownik.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 2 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 

Następną rzeczą, którą wypróbujemy, jest wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows 10. Jest to zbiór narzędzi do rozwiązywania problemów związanych z różnymi problemami w systemie. Zawiera także narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD. Tak więc uruchomienie tego narzędzia jest być może najłatwiejszym sposobem na rozwiązanie błędu PANIC STACK SWITCH.

Oto jak uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
 2. Wybierz Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie.
 3. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

Rozwiązanie 3 — Uruchom skanowanie SFC

Jeśli wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów nie rozwiąże problemu, spróbuj przeskanować SFC. To narzędzie wiersza polecenia skanuje system i wyszukuje potencjalne problemy. Skanowanie SFC automatycznie rozwiąże każdy problem, jeśli rozwiązanie jest możliwe.

Oto jak uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Menu Start i otwórz Wiersz polecenia (Administrator).
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannow
 3. Poczekaj na zakończenie procesu (może to chwilę potrwać).
 4. Jeśli rozwiązanie zostanie znalezione, zostanie ono automatycznie zastosowane.
 5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 4 — Uruchom DISM

Ostatnim narzędziem do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy, jest DISM. Jest to być może najpotężniejsze narzędzie do rozwiązywania problemów, ponieważ ponownie usuwa obraz systemu.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 5 — Sprawdź dysk twardy

Jeśli masz problem z dyskiem twardym, problemy z BSOD są całkiem możliwe. Aby sprawdzić, czy tak jest, uruchom polecenie chkdsk. To polecenie przeskanuje wszystkie partycje pod kątem potencjalnych problemów. Jeśli rozwiązanie jest dostępne, to narzędzie również je zastosuje.

Oto jak uruchomić polecenie chkdsk w systemie Windows 10:

 1. Wejdz do Zaawansowane uruchomienie (Uruchom ponownie komputer, przytrzymując klawisz Shift).
 2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane.
 3. Wybierz Wiersz polecenia z listy opcji.
 4. Gdy pojawi się wiersz polecenia, wprowadź następujące wiersze i naciśnij klawisz Enter po każdym wierszu, aby go uruchomić:
  • bootrec.exe / rebuildbcd
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Niektórzy użytkownicy sugerują również, że musisz uruchomić dodatkowe czkdsk także polecenia. Aby wykonać te polecenia, musisz znać litery dysków dla wszystkich partycji dysku twardego. W wierszu polecenia wpisz następujące dane (pamiętaj jednak, aby używać liter pasujących do partycji dysku twardego na komputerze):
  • chkdsk / r c:
  • dohkdsk / r d:

  To tylko nasz przykład, więc pamiętaj, że musisz wykonać polecenie chkdsk dla każdej posiadanej partycji dysku twardego.

 6. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.
 • Rozwiązanie 6 — Sprawdź wygaszacz ekranu

  Niektóre złośliwe oprogramowanie czasami zastępuje wygaszacz ekranu fałszywym BSoD, dlatego w celu rozwiązania tego problemu zalecamy sprawdzenie wygaszacza ekranu i zmianę go na domyślny. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + S. i wejdź wygaszacz ekranu. Wybierać Zmień wygaszacz ekranu z listy opcji.
   Zmień wygaszacz ekranu
  2. Po otwarciu okna Ustawienia wygaszacza ekranu sprawdź wygaszacz ekranu. Wybierz z listy wygaszacz ekranu, którego chcesz użyć, i kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany.
   wygaszacz ekranu

  Złośliwe oprogramowanie często zmienia wygaszacz ekranu, ale liczba użytkowników potwierdziła, że ​​przyczyną błędu jest komunikat o błędzie PANIC STACK SWITCH, dlatego zachęcamy do sprawdzenia wygaszacza ekranu na wszelki wypadek.

  Oprócz ręcznego sprawdzania wygaszacza ekranu wielu użytkowników sugeruje użycie narzędzi takich jak Malwarebytes do całkowitego usunięcia złośliwego oprogramowania.

  Rozwiązanie 7 — Usuń oprogramowanie antywirusowe / problematyczne

  Niektóre programy, takie jak na przykład klienci VPN, nie są w pełni kompatybilne z Windows 10, a jeśli zainstalowałeś jakieś nowe oprogramowanie w ciągu ostatnich kilku dni przed pojawieniem się błędu PRZEŁĄCZNIK ŁADUNKÓW PANIC, zalecamy usunięcie tego oprogramowania.

  Warto wspomnieć, że oprogramowanie antywirusowe może być również przyczyną wielu błędów BSoD, dlatego warto tymczasowo odinstalować program antywirusowy. Typowymi narzędziami antywirusowymi, które mogą powodować błędy BSoD, są Norton, Avast, AVG, a w niektórych przypadkach Kaspersky, dlatego jeśli używasz któregokolwiek z tych narzędzi, zalecamy tymczasowe odinstalowanie ich i sprawdzenie, czy to rozwiąże problem.

  • Warto również wspomnieć, że prawie każde oprogramowanie antywirusowe może powodować błąd PANIC STACK SWITCH, więc nawet jeśli nie korzystasz z żadnego z wyżej wymienionych narzędzi antywirusowych, nadal zalecamy odinstalowanie dowolnego zainstalowanego programu antywirusowego.

   Podczas usuwania oprogramowania antywirusowego powinieneś wiedzieć, że niektóre pliki i klucze rejestru pozostały na twoim komputerze, a nawet te pliki mogą powodować pojawienie się błędu BSoD. Aby całkowicie usunąć program antywirusowy z komputera, zalecamy skorzystanie z dedykowanego narzędzia do odinstalowywania. Wiele firm ochroniarskich udostępnia te narzędzia na swoich stronach internetowych i można je pobrać za darmo.

   Rozwiązanie 8 — Sprawdź sprzęt

   Czasami ostatnio zainstalowany sprzęt może powodować wyświetlanie błędu BSoD, szczególnie jeśli nie jest kompatybilny z komputerem. Jeśli błąd PANIC STACK SWITCH zaczął się ostatnio pojawiać, zalecamy wymianę lub usunięcie ostatnio zainstalowanego sprzętu i sprawdzenie, czy komputer działa bez niego poprawnie. Jeśli problem nadal występuje, najprawdopodobniej przyczyną jest wadliwy sprzęt.

   Błędy BSoD są zwykle powodowane przez wadliwą pamięć RAM, dlatego w celu przetestowania pamięci RAM zalecamy pobranie i uruchomienie MemTest86 + przez kilka godzin. Jeśli nie ma błędów pamięci, BSoD jest prawdopodobnie spowodowane przez płytę główną lub inny wadliwy sprzęt.

   Rozwiązanie 9 — Zresetuj komputer

   Musimy wspomnieć, że to rozwiązanie działa tylko wtedy, gdy błąd PANIC STACK SWITCH jest spowodowany pewnym problemem oprogramowania. Przed zresetowaniem komputera należy wykonać kopię zapasową wszystkich plików z dysku C. Zresetowanie komputera nie jest trudne i możesz to zrobić, wykonując następujące czynności:

   1. Uruchom ponownie komputer podczas uruchamiania. Powtarzaj ten krok, aż przejdziesz do trybu automatycznej naprawy.
   2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Zresetuj ten komputer.
   3. Wybierz Usuń wszystko> Tylko dysk, na którym jest zainstalowany system Windows. Pamiętaj, że wybranie tej opcji spowoduje usunięcie wszystkich plików i folderów z dysku C.
   4. Postępuj zgodnie z instrukcjami i poczekaj na zakończenie procesu.

   Błędy BSoD, takie jak PANIC STACK SWITCH, mogą być kłopotliwe, ale mamy nadzieję, że udało się rozwiązać ten problem, postępując zgodnie z jednym z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji