Pełna poprawka: ikony synchronizacji Dropbox nie są wyświetlane w systemie Windows 10

Dropbox to jedna z najlepszych dostępnych usług przechowywania w chmurze, umożliwiająca użytkownikom przeglądanie i edytowanie plików na dowolnym urządzeniu, w dowolnym miejscu i czasie, udostępnianie plików i automatyczne tworzenie kopii zapasowych ich pracy. Ta usługa jest aplikacją UWP i jest kompatybilna z wieloma funkcjami systemu Windows 10, takimi jak Windows Hello, Live Tiles i Powiadomienia.

Dropbox to niezawodna aplikacja, ale czasami użytkownicy systemu Windows 10 napotykają różne problemy podczas uruchamiania go w najnowszym systemie operacyjnym Microsoft. Często użytkownicy narzekali, że ikony synchronizacji Dropbox nie wyświetlają się w systemie Windows 10, zwłaszcza po aktualizacji do tego systemu operacyjnego.

Ikony synchronizacji Dropbox nie działają w systemie Windows 10, jak je naprawić?

Dropbox to świetna usługa przechowywania w chmurze, ale wielu użytkowników zgłosiło brak ikon synchronizacji Dropbox na swoim komputerze. Może to być duży problem, a mówiąc o problemach z Dropbox, oto kilka podobnych problemów zgłaszanych przez użytkowników:

 • Brakuje ikony Dropbox Windows 10 — Ten problem może pojawić się w systemie Windows 10, ale inne wersje systemu Windows nie są wykluczeniami. Jeśli napotkasz ten problem, koniecznie wypróbuj niektóre z naszych rozwiązań.
 • Brak zielonego znacznika Dropbox — Czasami ten problem może wystąpić z zielonymi ikonami znaczników wyboru. Jeśli tak się stanie, uruchom ponownie Dropbox i sprawdź, czy problem nadal występuje. Alternatywnie zainstaluj ponownie Dropbox i sprawdź, czy to rozwiąże problem.
 • Folder Dropbox nie wyświetla ikon synchronizacji — Czasami folder Dropbox nie wyświetla żadnych ikon synchronizacji. Jeśli napotkasz ten problem, pamiętaj, aby wprowadzić kilka zmian w rejestrze, a problem powinien zostać rozwiązany.

Rozwiązanie 1 — Zainstaluj ponownie najnowszą wersję aplikacji komputerowej Dropbox

W niektórych przypadkach może wystąpić tymczasowa usterka w Dropbox, co może powodować problemy z ikonami synchronizacji Dropbox. Jednym ze sposobów rozwiązania problemu jest ponowne uruchomienie Dropbox i sprawdzenie, czy to rozwiązuje problem.

Z drugiej strony mogą wystąpić problemy z ikonami synchronizacji Dropbox, ponieważ instalacja jest uszkodzona. Możesz to jednak łatwo naprawić, instalując ponownie Dropbox.

Po odinstalowaniu Dropbox pobierz najnowszą wersję i zainstaluj ją ponownie. Po zainstalowaniu najnowszej wersji problem z ikonami synchronizacji powinien zostać rozwiązany.

Rozwiązanie 2 — Dostosuj obszar powiadomień

Czasami możesz napotkać problemy z ikonami synchronizacji Dropbox, ponieważ ikony Dropbox nie są ustawione na pasku zadań. Możesz to jednak naprawić, wykonując następujące czynności:

 1. naciśnij Klawisz Windows + I aby otworzyć Aplikacja ustawień.
 2. Po otwarciu aplikacji Ustawienia przejdź do Personalizacja Sekcja.
  Folder Dropbox nie wyświetla ikon synchronizacji
 3. W prawym panelu wybierz pasek zadań. Przewiń w dół do sekcji Obszar powiadomień i wybierz Wybierz ikony wyświetlane na pasku zadań.
  Brakuje ikony Dropbox Windows 10
 4. Znajdź Dropbox na liście, wyłącz go i poczekaj kilka chwil. Teraz włącz ponownie Dropbox.

Po wykonaniu tej czynności problem powinien zostać całkowicie rozwiązany, a ikony synchronizacji pojawią się ponownie.

Rozwiązanie 3 — Odłącz i ponownie połącz komputer z Dropbox

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że możesz rozwiązać problem, po prostu odłączając komputer od Dropbox. Jest to tylko tymczasowe, więc nie stracisz żadnych zsynchronizowanych plików. Aby odłączyć konto, wykonaj następujące czynności:

 1. Zaloguj się do dropbox.com> otwórz menu konta.
 2. Wybierz Ustawienia > Wybierz Bezpieczeństwo patka.
 3. w Urządzenia sekcja kliknij X dla komputera, który chcesz rozłączyć.

Brak zielonego znaku wyboru Dropbox5. Ponownie połącz komputer z systemem Windows z aplikacji komputerowej.

Rozwiązanie 4 — Włam się do rejestru

Jeśli ikony synchronizacji Dropbox nie są wyświetlane, problem może być związany z rejestrem. System Windows ma limit 15 ikon nakładek, które można załadować. Aby nadać priorytet nakładkom ikony synchronizacji Dropbox, zhakuj Rejestr:

 1. wciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź regedit.
  Brakuje ikony Dropbox Windows 10
 2. Iść do HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ ShellIconOverlayIdentifiers
  Brak zielonego znaku wyboru Dropbox
 3. Jeśli nakładki Dropbox znajdują się w pierwszych 15 pozycjach, zostaną wyświetlone.
 4. Jeśli nakładki Dropbox nie znajdują się na pierwszych 15 pozycjach> kliknij prawym przyciskiem myszy pliki Dropbox> wybierz Przemianować > dodaj spację przed nazwą plików Dropbox, aby przenieść je na pierwsze pozycje.

Rozwiązanie 5 — Usuń inne oprogramowanie do przechowywania w chmurze

Według użytkowników czasami inne oprogramowanie do przechowywania w chmurze może zakłócać działanie Dropbox i powodować brak ikon synchronizacji Dropbox. Możesz jednak rozwiązać ten problem, po prostu usuwając inne oprogramowanie do przechowywania w chmurze z komputera.

Można to zrobić na wiele sposobów, ale najskuteczniejszym jest użycie oprogramowania do odinstalowywania, takiego jak Revo Uninstaller. Jeśli nie jesteś zaznajomiony, oprogramowanie dezinstalacyjne to specjalna aplikacja, która może usunąć dowolną aplikację wraz z wszystkimi jej plikami i wpisami rejestru z komputera.

Po usunięciu innego oprogramowania do przechowywania w chmurze z komputera problem powinien zostać całkowicie rozwiązany.

Oprócz oprogramowania do przechowywania w chmurze inne aplikacje, które mają ikony stanu, mogą również powodować pojawienie się tego problemu, więc jeśli masz inne aplikacje korzystające z ikon synchronizacji podobnie jak Dropbox, usuń je.

Rozwiązanie 6 — Uruchom ponownie explorer.exe

Jeśli brakuje ikon synchronizacji Dropbox, możesz rozwiązać ten problem, po prostu ponownie uruchamiając explorer.exe. Czasami mogą występować pewne usterki w systemie, a aby je naprawić, konieczne jest ponowne uruchomienie Eksploratora Windows.

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. naciśnij Ctrl + Shift + Esc otworzyć Menadżer zadań.
 2. Pojawi się lista uruchomionych aplikacji. Znajdź Eksplorator Windows, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Uruchom ponownie z menu.
  Folder Dropbox nie wyświetla ikon synchronizacji

Po ponownym uruchomieniu Eksploratora Windows sprawdź, czy problem z ikonami synchronizacji Dropbox nadal występuje. Pamiętaj, że jest to tylko rozwiązanie tymczasowe i jeśli problem pojawi się ponownie, musisz powtórzyć to rozwiązanie.

Rozwiązanie 7 — Przenieś folder Dropbox

W niektórych przypadkach lokalizacja folderu Dropbox może powodować brak ikon synchronizacji Dropbox. Jeśli folder Dropbox znajduje się w katalogu głównym na komputerze, może to spowodować wystąpienie tego i innych problemów. Możesz jednak po prostu przenieść folder Dropbox i problem powinien zostać rozwiązany. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij ikonę Dropbox na pasku zadań i wybierz ikonę koła zębatego.
 2. Nawigować do Synchronizacja> Przenieś.
 3. Wybierz nową lokalizację katalogu Dropbox i poczekaj, aż system Windows przeniesie wszystkie twoje pliki.

Po zakończeniu procesu sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Rozwiązanie 8 — Zainstaluj najnowsze aktualizacje

W niektórych przypadkach ikony synchronizacji Dropbox nie pojawiają się na komputerze z powodu pewnych problemów z systemem. Jeśli twój system jest nieaktualny, może to stanowić problem. Aby go naprawić, musisz zainstalować brakujące aktualizacje.

Domyślnie system Windows 10 automatycznie instaluje brakujące aktualizacje, ale zawsze możesz sprawdzić dostępność aktualizacji ręcznie, wykonując następujące czynności:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień.
 2. Przejdź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
  Brak zielonego znaku wyboru Dropbox
 3. W prawym okienku kliknij Sprawdź aktualizacje przycisk.
  Brakuje ikony Dropbox Windows 10

Jeśli jakieś aktualizacje są dostępne, zostaną one automatycznie pobrane w tle. Po zainstalowaniu aktualizacji uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem z ikonami synchronizacji Dropbox nadal występuje.

Rozwiązanie 9 — Wyłącz OneDrive

OneDrive jest wbudowany w Windows 10, a jeśli masz problemy z ikonami synchronizacji Dropbox, może być konieczne wyłączenie OneDrive. Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy OneDrive ikonę na pasku systemowym i wybierz Ustawienia z menu.
 2. Teraz przejdź do ZAlicznik sekcji i kliknij Odłącz ten komputer opcje Teraz wybierz Odłącz to konto.

Po wykonaniu tej czynności OneDrive zostanie wyłączony, a problem powinien zostać całkowicie rozwiązany.

Rozwiązanie 10 — Wykonaj przywracanie systemu

Jeśli ten problem zaczął się ostatnio pojawiać, być może uda się go rozwiązać, wykonując Przywracanie systemu. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + S. i wpisz przywracanie systemu. Wybierz Utworzyć punkt przywracania.
  Folder Dropbox nie wyświetla ikon synchronizacji
 2. Po otwarciu okna Właściwości systemu kliknij przycisk Przywracanie systemu przycisk.
  Brakuje ikony Dropbox Windows 10
 3. Pojawi się teraz okno Przywracania systemu. Kliknij Kolejny kontynuować.
  Brakuje ikony Dropbox Windows 10
 4. Jeśli to możliwe, sprawdź Pokaż więcej punktów przywracania opcja. Wybierz żądany punkt przywracania i kliknij Kolejny.
  Brak zielonego znaku wyboru Dropbox
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces przywracania.

Po przywróceniu systemu sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli nie, możliwe, że przyczyną problemu był ostatnio zainstalowany program.

Jak zawsze, jeśli znalazłeś inne obejścia, pomóż społeczności i podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji