Pełna poprawka: kod błędu 16 odmowy dostępu w Windows 10, 8.1, 7

Czasami możesz napotkać kod błędu Odmowa dostępu 16 w przeglądarce. Ta wiadomość uniemożliwi dostęp do niektórych witryn, aw tym artykule pokażemy, jak to naprawić na komputerze z systemem Windows 10.

Według użytkowników kod błędu 16 odmowy dostępu może uniemożliwić dostęp do niektórych stron internetowych, a mówiąc o tym błędzie, oto kilka powiązanych problemów zgłoszonych przez użytkowników:

 • Odmowa dostępu Incapsula kod błędu 16 — Ten błąd zwykle występuje, jeśli Twój dostawca usług internetowych blokuje Inacpsula. Możesz jednak rozwiązać ten problem, po prostu używając dobrej sieci VPN.
 • Witryna z kodem błędu 16, Chrome — Wielu użytkowników zgłosiło ten problem podczas próby uzyskania dostępu do niektórych stron internetowych, a problemem był ich program antywirusowy. Po prostu wyłącz program antywirusowy i sprawdź, czy problem nadal występuje.
 • Kod błędu 16 to żądanie zostało zablokowane przez reguły bezpieczeństwa Chrome — Czasami ten problem może wystąpić z powodu ustawień przeglądarki. W takim przypadku spróbuj zresetować przeglądarkę do domyślnej lub przełączyć na inną.

Odmowa dostępu kod błędu 16, jak to naprawić?

 1. Sprawdź swój program antywirusowy
 2. Spróbuj uzyskać dostęp do witryny z innych urządzeń
 3. Spróbuj użyć VPN
 4. Zainstaluj najnowsze aktualizacje
 5. Spróbuj użyć trybu awaryjnego
 6. Wykonaj czysty rozruch
 7. Skontaktuj się z usługodawcą internetowym

Rozwiązanie 1 — Sprawdź swój program antywirusowy

Odmowa dostępu Incapsula kod błędu 16

Według użytkowników kod błędu 16 odmowy dostępu może czasem pojawić się z powodu Twojego programu antywirusowego. Dobry program antywirusowy jest ważny, jeśli chcesz chronić swój komputer przed złośliwym oprogramowaniem, ale czasami program antywirusowy może powodować pojawienie się tego błędu.

W takim przypadku zalecamy sprawdzenie ustawień antywirusowych i wyłączenie niektórych funkcji. W niektórych przypadkach może być nawet konieczne całkowite wyłączenie programu antywirusowego. Czasami problem może nadal występować, nawet jeśli wyłączysz program antywirusowy. Jeśli tak, następnym krokiem będzie odinstalowanie programu antywirusowego.

Wielu użytkowników zgłosiło ten problem z Avast i AVG, ale problem może wystąpić w przypadku innych aplikacji antywirusowych. Po usunięciu programu antywirusowego sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli usunięcie antywirusa rozwiązuje problem, może to być idealny moment na rozważenie przejścia na inny program antywirusowy.

Bitdefender zapewnia doskonałą ochronę i nie będzie w żaden sposób kolidować z systemem, więc powinien być idealnym zamiennikiem. Teraz wymusiłeś silnik skanowania w swoim arsenale i wiele innowacji w zakresie bezpieczeństwa w wersji 2019.

    — Pobierz teraz Bitdefender 2019

 • Rozwiązanie 2 — Spróbuj uzyskać dostęp do strony internetowej z innych urządzeń

  Jeśli podczas próby uzyskania dostępu do określonej witryny internetowej z komputera nadal pojawia się kod błędu 16 odmowy dostępu, problem może dotyczyć konfiguracji. Czasami komputer może być nieprawidłowo skonfigurowany lub aplikacja może zakłócać połączenie internetowe.

  Aby sprawdzić, czy problem dotyczy komputera, spróbuj użyć innego urządzenia w sieci, aby uzyskać dostęp do witryny. Jeśli problem nie pojawia się na innym urządzeniu, jest prawie pewne, że przyczyną problemu jest konfiguracja komputera lub aplikacja innej firmy.

  To nie jest najlepsze rozwiązanie, ale powinno zapewnić dobry start w zakresie rozwiązywania problemów.

  Rozwiązanie 3 — Spróbuj użyć VPN

  Witryna z kodem błędu 16

  Czasami możesz napotkać kod błędu 16 Odmowa dostępu, jeśli Twój dostawca usług internetowych blokuje witrynę, którą próbujesz odwiedzić. Może to być irytujący problem, a jeśli tak się stanie, najlepszym rozwiązaniem będzie użycie VPN.

  Korzystając z VPN, zasadniczo ukryjesz swój adres IP przed dostawcą usług internetowych i będziesz mieć dostęp do dowolnej witryny. Dotyczy to również treści blokowanych geograficznie. Oprócz dostępu do dowolnej witryny zablokowanej przez Twojego dostawcę usług internetowych, ukryjesz swoją tożsamość online i zyskasz dodatkową warstwę prywatności.

  Dobra sieć VPN jest ważna, a jeśli chcesz chronić swoją prywatność w Internecie, zalecamy spróbowanie CyberGhost VPN. Wielu użytkowników zgłosiło, że problem ten został rozwiązany po skorzystaniu z VPN, więc koniecznie spróbuj. Ukryje twoje IP, da ci dostęp do wielu stron i ochroni twoje dane osobowe przed szybkimi atakami internetowymi.

  • Pobierz teraz Cyber ​​Ghost VPN (obecnie 73% zniżki)

  Rozwiązanie 4 — Zainstaluj najnowsze aktualizacje

  Czasami może pojawić się kod błędu Odmowa dostępu 16 z powodu pewnych problemów w systemie Windows 10. Windows 10 to solidny system operacyjny, ale usterki i błędy mogą pojawiać się od czasu do czasu, a najlepszym sposobem radzenia sobie z nimi jest aktualizowanie systemu .

  Windows 10 zazwyczaj pobiera brakujące aktualizacje automatycznie, ale czasem mogą wystąpić problemy i uniemożliwić pobieranie aktualizacji. Zawsze możesz jednak ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji, wykonując następujące czynności:

  1. Otworzyć Aplikacja ustawień. Najszybszym sposobem na to jest użycie Klawisz Windows + I.
  2. Po otwarciu aplikacji Ustawienia przejdź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
   Kod błędu 16 to żądanie zostało zablokowane przez reguły bezpieczeństwa Chrome
  3. Kliknij Sprawdź aktualizacje przycisk w prawym okienku.
   Odmowa dostępu Incapsula kod błędu 16

  System Windows sprawdzi teraz aktualizacje i pobierze je w tle. Po pobraniu aktualizacji wystarczy ponownie uruchomić komputer, aby je zainstalować. Po zaktualizowaniu systemu sprawdź, czy problem nadal występuje.

  • Rozwiązanie 5 — Spróbuj użyć innej przeglądarki internetowej

   Czasami kod błędu 16 odmowy dostępu może być związany z przeglądarką i jej ustawieniami. Aby sprawdzić, czy problem dotyczy przeglądarki, zalecamy dostęp do witryny za pomocą innej przeglądarki. Microsoft Edge może być dobrym wyborem, ale jeśli problem dotyczy twojego systemu, raczej prawdopodobne jest, że problem pojawi się również w Edge.

   Dlatego może być lepiej użyć przeglądarki innej firmy, takiej jak Firefox lub Opera, w celu rozwiązania tego problemu. Jeśli problem nie pojawia się w tych przeglądarkach, prawdopodobne jest, że konfiguracja przeglądarki powoduje ten błąd, więc możesz dostosować ustawienia lub zresetować przeglądarkę.

   Rozwiązanie 6 — Spróbuj użyć trybu awaryjnego

   Jeśli nadal masz błąd Odmowa dostępu kod błędu 16 na komputerze, możliwe, że problem dotyczy jednego lub więcej ustawień na komputerze. W takim przypadku możesz rozwiązać problem po prostu w trybie awaryjnym.

   Jeśli nie wiesz, Tryb awaryjny to specjalny segment systemu Windows, który działa z ustawieniami domyślnymi, więc idealnie nadaje się do rozwiązywania różnych problemów. Aby uzyskać dostęp do trybu awaryjnego, wystarczy wykonać następujące czynności:

   1. Otworzyć Aplikacja ustawień i udaj się do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
   2. Wybierać Poprawa w lewym okienku iw prawym okienku kliknij Zrestartuj teraz przycisk.
    Witryna z kodem błędu 16
   3. Teraz wybierz Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Ustawienia uruchamiania. Po wykonaniu tej czynności kliknij Uruchom ponownie przycisk.
   4. Po ponownym uruchomieniu komputera powinna zostać wyświetlona lista opcji. Wybierz żądaną wersję trybu awaryjnego, naciskając odpowiedni klawisz klawiatury.

   Po przejściu do trybu awaryjnego sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli problem nie pojawia się w trybie awaryjnym, możliwe, że jest on związany z ustawieniami komputera, więc możesz rozpocząć jego rozwiązywanie.

   Rozwiązanie 7 — Wykonaj czysty rozruch

   Czasami kod błędu odmowy dostępu 16 może pojawić się z powodu aplikacji innych firm na komputerze. Wiele aplikacji i usług zwykle uruchamia się automatycznie w systemie Windows, przez co problem pojawia się natychmiast po uruchomieniu systemu Windows.

   Aby rozwiązać ten problem, zaleca się wyłączenie wszystkich aplikacji startowych w procesie o nazwie czysty rozruch. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

   1. naciśnij Klawisz Windows + R.. Po otwarciu okna dialogowego Uruchom wprowadź msconfig i kliknij dobrze lub naciśnij Wchodzić.
    Kod błędu 16 to żądanie zostało zablokowane przez reguły bezpieczeństwa Chrome
   2. Pojawi się okno konfiguracji systemu. Udaj się do Usługi tab i sprawdź Ukryj wszystkie usługi Microsoft opcja. Teraz kliknij Wyłącz wszystkie przycisk.
    Odmowa dostępu Incapsula kod błędu 16
   3. Przejdź do Uruchomienie kartę i kliknij Otwórz Menedżera zadań.
    Kod błędu 16 Chrome
   4. Po uruchomieniu Menedżera zadań powinna zostać wyświetlona lista wszystkich aplikacji startowych. Kliknij prawym przyciskiem myszy pierwszy wpis na liście i wybierz Wyłączyć z menu. Powtarzaj ten krok, aż wyłączysz wszystkie aplikacje startowe.
    Kod błędu 16 to żądanie zostało zablokowane przez reguły bezpieczeństwa Chrome
   5. Po wyłączeniu wszystkich aplikacji startowych przejdź z powrotem do Konfiguracja systemu okno. Kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany i ponownie uruchomić komputer.
    Odmowa dostępu Incapsula kod błędu 16

   Po ponownym uruchomieniu komputera sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli problem już się nie pojawia, jest pewne, że przyczyną problemu była jedna z wyłączonych aplikacji. Aby rozwiązać problem, musisz włączyć wszystkie wyłączone aplikacje pojedynczo lub w grupach, aż problem pojawi się ponownie.

   Gdy znajdziesz problematyczną aplikację, zalecamy usunięcie jej z komputera. Najlepszym sposobem na to jest użycie oprogramowania dezinstalacyjnego, takiego jak Revo Uninstaller.

   Czasami usunięte aplikacje mogą pozostawić niektóre pliki i wpisy rejestru, nawet jeśli je usuniesz, a aby całkowicie usunąć żądaną aplikację, zalecamy korzystanie z oprogramowania dezinstalacyjnego.

   Rozwiązanie 8 — Skontaktuj się z usługodawcą internetowym

   Jeśli komunikat o błędzie „Odmowa dostępu 16” nadal występuje, możliwe, że problem stanowi Twój dostawca usług internetowych. Niektórzy usługodawcy internetowi blokują niektóre witryny internetowe, a jeśli wypróbowałeś wszystkie poprzednie rozwiązania, być może powinieneś skontaktować się z usługodawcą internetowym i zapytać, czy mogą rozwiązać ten problem.

   Kod błędu odmowy dostępu 16 może uniemożliwić dostęp do ulubionych stron internetowych, a jeśli napotkasz ten problem, wypróbuj niektóre z naszych rozwiązań. W większości przypadków problem można rozwiązać po prostu za pomocą dobrej sieci VPN.

Link do głównej publikacji