Pełna poprawka: zabezpieczenia systemu Windows tych plików nie można otworzyć wiadomość w systemie Windows 10

Zabezpieczenia systemu Windows tych plików nie można otworzyć Komunikat może czasem pojawić się podczas próby otwarcia niektórych plików. Ta wiadomość ma na celu ochronę przed uruchomieniem złośliwych plików, ale może również pojawić się podczas próby uruchomienia zwykłych plików. Chociaż ta wiadomość może być denerwująca, istnieje sposób, aby sobie z nią poradzić.

Ten komunikat o błędzie uniemożliwi uruchomienie niektórych plików, a mówiąc o tym komunikacie o błędzie, oto kilka typowych problemów zgłaszanych przez użytkowników:

 • Twoje ustawienia zabezpieczeń internetowych uniemożliwiały otwarcie jednego lub więcej plików Windows 7 — Ten problem może występować w starszych wersjach systemu Windows i zwykle jest spowodowany ustawieniami zabezpieczeń. Po prostu dostosuj je, a problem powinien zostać rozwiązany.
 • Zabezpieczenia systemu Windows tych plików nie można otworzyć w systemie Windows 10, 8.1, 7, Internet Explorer — Czasami ten problem może pojawić się również w starszych wersjach systemu Windows i jest spowodowany Twoimi opcjami internetowymi. Po prostu przywróć je do wartości domyślnych i sprawdź, czy to rozwiąże problem.
 • Zabezpieczenia systemu Windows otwarcie tych plików mogą być szkodliwe dla komputera — W niektórych przypadkach ten problem może być spowodowany przez oprogramowanie antywirusowe. Aby to naprawić, po prostu wyłącz program antywirusowy i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

Windows Security tych plików nie można otworzyć wiadomość, jak to naprawić?

 1. Sprawdź swój program antywirusowy
 2. Upewnij się, że plik, który próbujesz uruchomić, nie jest zablokowany
 3. Zmień opcje internetowe
 4. Zresetuj ustawienia Internet Explorera do domyślnych
 5. Przenieś plik w inne miejsce
 6. Zmień nazwę pliku
 7. Utwórz nowe konto użytkownika
 8. Spróbuj uruchomić aplikację jako administrator

Rozwiązanie 1 — Sprawdź swój program antywirusowy

Zabezpieczenia systemu Windows otwarcie tych plików mogą być szkodliwe dla komputera

Według użytkowników, jeśli otrzymujesz Zabezpieczenia systemu Windows, nie można otworzyć tych plików, problem może dotyczyć oprogramowania antywirusowego. Niektóre narzędzia antywirusowe mogą czasami oznaczać zwykłe pliki jako potencjalnie niebezpieczne, powodując wyświetlenie tego komunikatu.

Aby rozwiązać ten problem, użytkownicy sugerują otwarcie ustawień antywirusa i wyłączenie niektórych funkcji antywirusa. Jeśli to nie zadziała, być może będziesz musiał całkowicie wyłączyć swój program antywirusowy. W niektórych przypadkach może być nawet konieczne usunięcie programu antywirusowego.

Kilku użytkowników zgłosiło, że Norton Security spowodował pojawienie się tego problemu na komputerze i aby go rozwiązać, musieli go odinstalować. Pamiętaj, że prawie każdy program antywirusowy innej firmy może powodować pojawienie się tego problemu, więc spróbuj usunąć program antywirusowy i sprawdź, czy to pomoże.

Jeśli usunięcie programu antywirusowego rozwiązuje problem, być może powinieneś rozważyć przejście na inne rozwiązanie antywirusowe. Jeśli szukasz niezawodnego programu antywirusowego, który nie będzie kolidował z twoim systemem, powinieneś rozważyć jego użycie Bitdefender. Ten program antywirusowy jest w rzeczywistości najlepszy na rynku z wieloma funkcjami bezpieczeństwa, które mogą chronić Twój komputer, połączenie i twoją tożsamość internetową.

    — Pobierz teraz Bitdefender 2019

 • Rozwiązanie 2 — Upewnij się, że plik, który próbujesz uruchomić, nie jest zablokowany

  Czasami system Windows blokuje niektóre pliki, co może spowodować, że zabezpieczenia systemu Windows nie będą mogły zostać wyświetlone. Aby rozwiązać ten problem, musisz upewnić się, że plik, który próbujesz uruchomić, nie jest zablokowany. Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

  1. Znajdź plik, który wyświetla ten komunikat o błędzie, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Nieruchomości z menu.
   Twoje ustawienia zabezpieczeń internetowych uniemożliwiały otwarcie jednego lub więcej plików Windows 7
  2. Idź do Generał tab i poszukaj Odblokować przycisk. Kliknij przycisk i kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany.

  Po dokonaniu tych zmian powinieneś być w stanie uruchomić ten plik bez żadnych problemów. Pamiętaj, że przycisk Odblokuj może nie zawsze być dostępny, a jeśli go nie widzisz, oznacza to, że plik jest już odblokowany.

  Rozwiązanie 3 — Zmień opcje internetowe

  Według użytkowników czasami Twoje opcje internetowe mogą powodować, że zabezpieczenia systemu Windows nie mogą otworzyć tych plików, pojawia się komunikat. Możesz jednak rozwiązać ten problem, zmieniając kilka z tych ustawień. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + S. i wejdź opcje internetowe. Wybierz opcje internetowe z listy wyników.
   Zabezpieczenia systemu Windows otwarcie tych plików mogą być szkodliwe dla komputera
  2. Przejdź do Bezpieczeństwo wybierz kartę Internet i kliknij Poziom niestandardowy przycisk.
   Zabezpieczenia systemu Windows te pliki mogą't be opened Windows 7
  3. Zlokalizuj Uruchamianie aplikacji i niebezpiecznych plików i ustaw go na Skłonić. Teraz kliknij dobrze aby zapisać zmiany.
   Twoje ustawienia zabezpieczeń internetowych uniemożliwiały otwarcie jednego lub więcej plików Windows 7
  4. Powtórz poprzednie kroki dla Lokalny intranet, Zaufane strony, i Witryny z ograniczeniami.
  5. Po wykonaniu tej czynności wybierz Lokalny intranet i kliknij Witryny przycisk.
   Zabezpieczenia systemu Windows otwarcie tych plików mogą być szkodliwe dla komputera
  6. Teraz wyłącz wszystkie opcje i kliknij dobrze.
   Twoje ustawienia zabezpieczeń internetowych uniemożliwiały otwarcie jednego lub więcej plików Windows 7

  Po wprowadzeniu tych zmian sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli problem nie pojawi się, problem powinien zostać rozwiązany i wszystko powinno zacząć działać od nowa.

  Rozwiązanie 4 — Zresetuj ustawienia Internet Explorera do domyślnych

  Jak już wspomnieliśmy w poprzednim rozwiązaniu Zabezpieczenia systemu Windows tych plików nie można otworzyć, może pojawić się komunikat z powodu twoich ustawień. Jednak może być w stanie rozwiązać ten problem, po prostu resetując ustawienia internetowe do domyślnych. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. otwarty opcje internetowe okno, jak pokazaliśmy w poprzednim rozwiązaniu.
  2. Teraz przejdź do zaawansowane kartę i kliknij Resetowanie przycisk.
   Zabezpieczenia systemu Windows te pliki mogą't be opened Windows 10
  3. Czek Usuń ustawienia osobiste i kliknij Resetowanie przycisk.
   Zabezpieczenia systemu Windows otwarcie tych plików mogą być szkodliwe dla komputera

  Po wykonaniu tej czynności ustawienia programu Internet Explorer zostaną zresetowane do wartości domyślnych i problem powinien zostać rozwiązany.

  • Rozwiązanie 5 — Przenieś plik do innej lokalizacji

   Czasami Zabezpieczenia systemu Windows tych plików nie można otworzyć, może pojawić się komunikat, jeśli ścieżka do pliku, który próbujesz uruchomić, jest zbyt długa. System Windows ma tego rodzaju ograniczenia, a jeśli ten komunikat o błędzie jest nadal wyświetlany, być może możesz rozwiązać problem, przenosząc plik do innej lokalizacji.

   Skopiuj plik, który próbujesz uruchomić, do katalogu głównego, takiego jak C: lub D: i spróbuj uruchomić go stamtąd. Jeśli problem nie pojawia się, oznacza to, że ścieżka do pliku była zbyt długa, ale możesz rozwiązać problem, przenosząc plik w inne miejsce.

   Rozwiązanie 6 — Zmień nazwę pliku

   Jak już wspomniano, czasami ścieżka do pliku może być zbyt długa, co może spowodować, że zabezpieczenia systemu Windows nie będą mogły zostać wyświetlone. Z drugiej strony czasem możesz rozwiązać problem, zmieniając nazwę pliku, który próbujesz uruchomić.

   Wystarczy kliknąć plik prawym przyciskiem myszy i wybrać polecenie Zmień nazwę z menu. Teraz zmień nazwę pliku na setup.exe lub a.exe. Zasadniczo możesz użyć dowolnej nazwy, po prostu upewnij się, że jest krótsza niż oryginalna. Po zmianie nazwy pliku spróbuj uruchomić go ponownie i sprawdź, czy problem nadal występuje.

   Rozwiązanie 7 — Utwórz nowe konto użytkownika

   Jeśli nadal otrzymujesz Zabezpieczenia systemu Windows, nie można otworzyć tych plików, problem może być związany z Twoim kontem użytkownika. Czasami twoje konto użytkownika może zostać uszkodzone, co może prowadzić do tego i innych błędów.

   Naprawienie uszkodzonego konta może być żmudnym zadaniem, dlatego zawsze lepiej jest utworzyć nowe konto użytkownika. Ten proces jest raczej prosty i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

   1. Otworzyć Aplikacja ustawień naciskając Klawisz Windows + I. Teraz przejdź do Konta Sekcja.
   2. Wybierać Rodzina inni ludzie z menu po lewej stronie. W prawym okienku kliknij Dodaj kogoś innego do tego komputera.
   3. Teraz wybierz Nie mam danych logowania tej osoby.
   4. Wybierz Dodaj użytkownika bez konta Microsoft.
   5. Wprowadź żądaną nazwę nowego konta i kliknij Kolejny.

   Po utworzeniu nowego konta użytkownika przejdź do niego i sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli problem nie pojawia się na nowym koncie, przenieś swoje pliki osobiste ze starego konta na nowe.

   Rozwiązanie 8 — Spróbuj uruchomić aplikację jako administrator

   Jeśli otrzymujesz Zabezpieczenia systemu Windows, tych plików nie można często otwierać wiadomości, problemem może być brak uprawnień administracyjnych. Możesz jednak rozwiązać ten problem, próbując uruchomić aplikację jako administrator. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

   1. Znajdź aplikację, która wyświetla ten błąd.
   2. Kliknij aplikację prawym przyciskiem myszy i wybierz Uruchom jako administrator.
    Twoje ustawienia zabezpieczeń internetowych uniemożliwiały otwarcie jednego lub więcej plików Windows 7

   Jeśli ta metoda działa, musisz ją powtórzyć za każdym razem, gdy chcesz uruchomić tę aplikację. Możesz jednak uczynić ten proces nieco prostszym i zmusić aplikację do ciągłego działania z uprawnieniami administracyjnymi. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

   1. Kliknij problematyczną aplikację prawym przyciskiem myszy i wybierz Nieruchomości z menu.
   2. Idź do Zgodność tab i sprawdź Run ten program jako administrator. Teraz kliknij dobrze i Zastosować.
    Zabezpieczenia systemu Windows te pliki mogą't be opened Windows 8.1

   Po wprowadzeniu tych zmian wymusisz, aby aplikacja zawsze działała z uprawnieniami administracyjnymi, a problem powinien zostać rozwiązany.

   Zabezpieczenia systemu Windows tych plików nie można otworzyć wiadomość może uniemożliwić uruchomienie niektórych aplikacji, aw większości przypadków ten problem jest spowodowany ustawieniami antywirusowymi lub ustawieniami zabezpieczeń. Jednak powinieneś być w stanie łatwo rozwiązać ten problem, korzystając z jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji