Pełna poprawka: filmy z YouTube’a nie odtwarzają Windows 10

Codziennie oglądamy filmy z YouTube, ale czasami filmy z YouTube nie są odtwarzane w systemie Windows 10. To może być duży problem, ale jest sposób na rozwiązanie tego problemu, a dziś pokażemy, jak to zrobić.

Istnieją różne problemy z YouTube, które możesz napotkać, a mówiąc o problemach, oto niektóre problemy zgłoszone przez użytkowników:

 • Filmy z YouTube na Windows 10 nie odtwarzają Chrome, nie działają Chrome — Jeśli ten problem występuje w przeglądarce Google Chrome, spróbuj wyłączyć funkcję przyspieszenia sprzętowego. Wielu użytkowników zgłosiło, że to działało dla nich, więc koniecznie wypróbuj to.
 • Filmy z YouTube’a nie będą odtwarzać Firefoksa, na laptopie, w żadnej przeglądarce Edge — Czasami ten problem może wystąpić w dowolnej przeglądarce z powodu twoich rozszerzeń. Niektóre rozszerzenia mogą zakłócać działanie przeglądarki, dlatego należy je znaleźć i wyłączyć.
 • Filmy w YouTube nie odtwarzają się, wystąpił błąd, czarny ekran Chrome, ale słychać dźwięk — Ten problem może pojawić się, jeśli sterowniki są nieaktualne. Aby rozwiązać problem, zaktualizuj sterowniki do najnowszej wersji i sprawdź, czy to rozwiąże problem.
 • Filmy z YouTube się nie ładują, zacznij — Czasami filmy z YouTube się w ogóle nie uruchamiają ani nie ładują. Może to być duży problem, ale mam nadzieję, że rozwiążesz go za pomocą jednego z naszych rozwiązań.

Filmy z YouTube’a nie odtwarzają Windows 10

 1. Zaktualizuj sterowniki
 2. Sprawdź swój program antywirusowy
 3. Wyłącz dodatki
 4. Wyłącz przyspieszenie sprzętowe
 5. Wyłącz urządzenie odtwarzające
 6. Zainstaluj ponownie przeglądarkę
 7. Ponownie zainstaluj sterowniki audio
 8. Zainstaluj pakiet Media Feature

Rozwiązanie 1 — Zaktualizuj sterowniki

Jeśli filmy z YouTube’a nie będą odtwarzane na twoim komputerze, przyczyną mogą być sterowniki karty graficznej. Kilku użytkowników zgłosiło, że przyczyną tego problemu były nieaktualne sterowniki, a aby go rozwiązać, wystarczy je zaktualizować.

Aby to zrobić, wystarczy znaleźć model swojej karty graficznej i znaleźć odpowiedni sterownik na stronie producenta. Po pobraniu sterownika zainstaluj go i sprawdź, czy problem nadal występuje.

Ręczne pobieranie sterowników może czasem być żmudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli nie wiesz, jak znaleźć i pobrać wymagane sterowniki. Zawsze możesz jednak korzystać z narzędzi innych firm, takich jak TweakBit Driver Updater aby pobrać najnowsze sterowniki. To narzędzie automatycznie znajdzie odpowiednie wersje sterowników, dzięki czemu zabezpieczysz się przed pobraniem i zainstalowaniem niewłaściwych.

 • Pobierz teraz Tweakbit Driver Updater

Ta aplikacja jest dość prosta w użyciu, a korzystając z niej powinieneś być w stanie zaktualizować wszystkie sterowniki za pomocą kilku kliknięć.

 • Rozwiązanie 2 — Sprawdź swój program antywirusowy

  Wygrane filmy z YouTube't on laptop

  W niektórych przypadkach ten problem może pojawić się z powodu Twojego programu antywirusowego. Dobry program antywirusowy jest ważny, ale czasami program antywirusowy może zakłócać działanie systemu i powodować różne problemy. Jeśli filmy z YouTube’a nie będą odtwarzane w systemie Windows 10, przyczyną mogą być ustawienia antywirusa.

  Kilku użytkowników zgłosiło problemy z programem antywirusowym ESET i ustawieniami SSL / TLS, ale po wyłączeniu tej funkcji problem został rozwiązany. Nawet jeśli nie korzystasz z programu antywirusowego ESET, spróbuj wyłączyć niektóre funkcje i sprawdź, czy to pomoże.

  Alternatywnie może być konieczne wyłączenie całego programu antywirusowego lub po prostu odinstalowanie go. Jeśli usunięcie antywirusa rozwiązuje problem, być może powinieneś rozważyć przejście na inne oprogramowanie antywirusowe. Na rynku dostępnych jest wiele świetnych narzędzi antywirusowych, ale jeśli chcesz uzyskać maksymalną ochronę, która nie będzie kolidować z systemem, zalecamy wypróbowanie Bitdefender.

  Bitdefender jest teraz najlepszym na świecie programem antywirusowym z mnóstwem funkcji bezpieczeństwa. Ochrona w czasie rzeczywistym, VPN, optymalizacja, skanowanie wielowarstwowe i wiele innych przekształci Twój komputer w prawdziwą fortecę.

  • Pobierz Bitdefender Antivirus 2019 w specjalnej cenie 35%

  Rozwiązanie 3 — Wyłącz dodatki

  Wielu użytkowników korzysta z różnych dodatków w celu zwiększenia funkcjonalności swojej przeglądarki. Czasami jednak te dodatki mogą powodować problemy, ale można je naprawić, wyłączając je. Aby dowiedzieć się, który dodatek powoduje problem, wykonaj następujące czynności:

  1. Kliknij Menu ikonę w prawym górnym rogu i wybierz Więcej narzędzi> Rozszerzenia.
   Wygrane filmy z YouTube't play on any browser
  2. Teraz powinieneś zobaczyć listę swoich rozszerzeń. Kliknij mały przełącznik obok nazwy rozszerzenia, aby go wyłączyć. Powtórz to dla wszystkich rozszerzeń na liście.
   Wygrane filmy z YouTube't load
  3. Po wyłączeniu wszystkich rozszerzeń uruchom ponownie Chrome i sprawdź, czy problem nadal występuje.

  Teraz sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli problem nie pojawia się, spróbuj włączać rozszerzenia jeden po drugim, aż uda Ci się odtworzyć problem. Po znalezieniu problematycznego rozszerzenia usuń je i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

  Pamiętaj, że to rozwiązanie może się nieco różnić w zależności od używanej przeglądarki, ale możesz mieć możliwość wyłączenia rozszerzeń, wykonując podobne czynności.

  Rozwiązanie 4 — Wyłącz przyspieszenie sprzętowe

  Jeśli filmy z YouTube’a nie będą odtwarzane w systemie Windows 10, przyczyną może być przyspieszenie sprzętowe. Jest to przydatna funkcja, która pozwala uzyskać lepszą wydajność przy użyciu procesora graficznego do renderowania. Niestety ta funkcja może również powodować różne problemy, ale można je rozwiązać, wyłączając tę ​​funkcję:

  1. Kliknij Menu przycisk w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia z menu.
   Wygrane filmy z YouTube't play Chrome black screen
  2. Po otwarciu karty Ustawienia przewiń do końca i kliknij zaawansowane.
   Wygrane filmy z YouTube't start
  3. Znajdź sekcję System i odznacz Użyj przyspieszenia sprzętu komputerowego, gdy jest to możliwe.
   Filmy z Windows 10 na YouTube nie odtwarzają Chrome

  Po wyłączeniu tej funkcji sprawdź, czy problem nadal występuje. Pamiętaj, że te instrukcje będą działać tylko w Chrome. W innych przeglądarkach dostępna jest również funkcja przyspieszania sprzętowego i powinieneś być w stanie ją wyłączyć za pomocą podobnych metod.

  • Rozwiązanie 5 — Wyłącz urządzenie odtwarzające

   Według użytkowników czasami filmy YouTube nie są odtwarzane z powodu usterki urządzenia odtwarzającego. Te usterki mogą występować z różnych powodów, ale można je naprawić, wyłączając urządzenie odtwarzające. Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

   1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę głośności w swoim pasek zadań i wybierz Dźwięki z menu.
    Wygrane filmy z YouTube't play but can hear sound
   2. Przejdź do Odtwarzanie nagranego dźwięku i zlokalizuj domyślne urządzenia audio. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Wyłączyć z menu.
    Wygrane filmy z YouTube't play Firefox, on laptop
   3. Poczekaj kilka chwil, ponownie kliknij domyślne urządzenie audio prawym przyciskiem myszy i wybierz Włączyć z menu.

   Po wykonaniu tej czynności sprawdź, czy problem nadal występuje. Kilku użytkowników zgłosiło, że wyłączenie domyślnego urządzenia odtwarzającego rozwiązało dla nich problem, więc koniecznie spróbuj.

   Rozwiązanie 6 — Zainstaluj ponownie przeglądarkę

   Jeśli filmy z YouTube’a nie będą odtwarzane na twoim komputerze, możliwe, że przyczyną problemu była Twoja przeglądarka. Czasami w przeglądarce mogą występować pewne usterki, a jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest ponowna instalacja.

   Istnieje kilka metod ponownego zainstalowania przeglądarki, a najlepszym sposobem na to jest użycie oprogramowania do odinstalowywania, takiego jak Revo Uninstaller. Jeśli nie jesteś zaznajomiony, oprogramowanie odinstalowujące usunie wybraną aplikację z komputera, ale usunie również wszystkie pliki i wpisy rejestru z nią związane.

   • Pobierz wersję Revo Unistaller Pro

   W rezultacie będzie tak, jakby aplikacja nigdy nie była instalowana na komputerze. Po usunięciu przeglądarki pobierz najnowszą wersję i zainstaluj ją. Po wykonaniu tej czynności sprawdź, czy problem nadal występuje.

   Rozwiązanie 7 — Zainstaluj ponownie sterowniki audio

   Według użytkowników ten problem może czasem pojawić się z powodu sterowników audio. Twoje sterowniki mogą czasem ulec uszkodzeniu, co spowoduje pojawienie się tego i wielu innych problemów. Kilku użytkowników twierdzi, że naprawili problem, instalując ponownie sterowniki audio.

   Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

   1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć menu Win + X. Teraz wybierz Menadżer urządzeń z listy wyników.
    Filmy z Windows 10 na YouTube nie odtwarzają Chrome
   2. Znajdź sterownik audio, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj urządzenie.
    Wygrane filmy z YouTube't play an error occurred
   3. Gdy pojawi się okno dialogowe potwierdzenia, sprawdź Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia, Jeśli możliwe. Teraz kliknij Odinstaluj.
    Wygrane filmy z YouTube't load
   4. Po odinstalowaniu sterownika kliknij Wyszukaj zmiany sprzętu ikona, a nowy sterownik powinien zostać automatycznie zainstalowany.
    Filmy z Windows 10 na YouTube nie działają w Chrome

   Po zainstalowaniu domyślnego sterownika sprawdź, czy problem nadal występuje. Kilku użytkowników zgłosiło, że ta metoda działała dla nich, więc koniecznie wypróbuj ją.

   Rozwiązanie 8 — Zainstaluj pakiet Media Feature

   Czasami ten problem może się pojawić, jeśli nie masz zainstalowanych niezbędnych komponentów multimedialnych. W rzeczywistości kilku użytkowników zgłosiło, że filmy w YouTube nie będą odtwarzane z powodu brakujących elementów multimedialnych.

   Europejskie i koreańskie wersje systemu Windows 10 nie mają dostępnego pakietu Media Feature Pack, co może prowadzić do różnych problemów z multimediami. Jednak zawsze możesz pobrać niezbędne pliki ręcznie. W tym celu wystarczy pobrać pakiet Media Feature Pack ze strony internetowej Microsoft i zainstalować go.

   Po zainstalowaniu pakietu Media Feature sprawdź, czy problem nadal występuje.

   Jeśli filmy z YouTube nie są odtwarzane na komputerze, przyczyną mogą być sterowniki lub przyspieszenie sprzętowe. Jeśli to nie rozwiąże problemu, wypróbuj inne rozwiązanie z tego artykułu.

Link do głównej publikacji