Pełna poprawka: Być może wystąpił problem z urządzeniem audio

Czasami może pojawić się problem z komunikatem na urządzeniu audio, który może powodować różne problemy z dźwiękiem. Istnieje jednak sposób na poradzenie sobie z tą wiadomością na komputerze.

Może występować problem z komunikatem urządzenia audio, który może prowadzić do różnych problemów, a mówiąc o nich, oto kilka podobnych problemów zgłaszanych przez użytkowników:

 • Żadne urządzenie wyjściowe audio nie jest zainstalowane Windows 10 Dell — Ten problem może pojawić się na prawie każdym urządzeniu, a problem jest zwykle spowodowany przez sterowniki. Po prostu zaktualizuj je do najnowszej wersji i sprawdź, czy to pomoże.
 • Może występować problem z urządzeniem audio Windows 10, 8, 7, urządzeniem dźwiękowym — Windows 10 to nie jedyny system, na który mogą mieć wpływ te problemy. Nawet jeśli nie korzystasz z systemu Windows 10, powinieneś być w stanie korzystać z większości naszych rozwiązań.

Może występować problem z błędem urządzenia audio, jak go naprawić?

 1. Upewnij się, że sterownik audio jest aktualny
 2. Zainstaluj najnowsze aktualizacje
 3. Upewnij się, że prawidłowe urządzenie jest domyślnym urządzeniem odtwarzającym
 4. Zainstaluj ponownie sterownik audio
 5. Zmodyfikuj rejestr
 6. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów
 7. Wypróbuj inny format audio i wyłącz rozszerzenia audio
 8. Wykonaj uaktualnienie na miejscu

Rozwiązanie 1 — Upewnij się, że sterownik audio jest aktualny

Czasami może występować problem z komunikatem urządzenia audio z powodu sterowników. Twoje sterowniki mogą czasami być nieaktualne, co może prowadzić do tego i wielu innych problemów. Aby zapobiec pojawianiu się tego komunikatu, zalecamy zaktualizowanie sterowników do najnowszej wersji.

Aby to zrobić, wystarczy znaleźć model karty dźwiękowej i pobrać dla niej najnowsze sterowniki. Większość użytkowników ma zintegrowaną kartę dźwiękową, więc wystarczy odwiedzić witrynę producenta płyty głównej i pobrać sterownik audio.

Jest to stosunkowo proste, zwłaszcza jeśli znasz model swojej karty dźwiękowej i gdzie szukać sterownika. Jeśli ten proces wydaje ci się nieco skomplikowany, możesz również użyć narzędzi innych firm, takich jak TweakBit Driver Updater aby automatycznie zaktualizować sterowniki.

To narzędzie automatycznie znajdzie nieaktualne sterowniki i zaktualizuje je. Jeśli chcesz, aby Twój komputer działał płynnie, koniecznie wypróbuj narzędzie TweakBit. Zabezpiecza również system przed trwałym uszkodzeniem spowodowanym ręcznym pobraniem i zainstalowaniem niewłaściwych wersji sterowników.

 • Pobierz teraz Tweakbit Driver Updater

Oświadczenie: Niektóre funkcje tego narzędzia nie są bezpłatne

Po zaktualizowaniu sterowników sprawdź, czy problem nadal występuje.

 • Rozwiązanie 2 — Zainstaluj najnowsze aktualizacje

  Według użytkowników czasami ten problem może wystąpić z powodu usterki w systemie Windows. Problemy z systemem Windows mogą pojawiać się od czasu do czasu i mogą powodować Problem z wyświetlaniem komunikatu na urządzeniu audio. Aby rozwiązać problem, wystarczy zaktualizować system Windows i zainstalować najnowsze aktualizacje.

  System Windows zazwyczaj instaluje brakujące aktualizacje automatycznie, ale zawsze możesz samodzielnie sprawdzić dostępność aktualizacji. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Otworzyć Aplikacja ustawień. Możesz to zrobić szybko, naciskając Klawisz Windows + I. Teraz przejdź do aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
   Żadne urządzenie wyjściowe audio nie jest zainstalowane Windows 10 Dell
  2. Teraz kliknij Sprawdź aktualizacje przycisk.
   Może występować problem z urządzeniem audio Windows 7

  Jeśli jakieś aktualizacje są dostępne, zostaną one automatycznie pobrane w tle i zainstalowane po ponownym uruchomieniu komputera. Po ponownym uruchomieniu komputera sprawdź, czy problem nadal występuje.

  Rozwiązanie 3 — Upewnij się, że prawidłowe urządzenie jest domyślnym urządzeniem odtwarzającym

  Według użytkowników czasami ten problem może wystąpić, jeśli nie masz ustawionego prawidłowego urządzenia jako domyślnego urządzenia odtwarzającego. Może to czasem powodować Problem z komunikatem urządzenia audio i inne problemy, ale można to naprawić, wykonując następujące czynności:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikona regulacji głośności w prawym dolnym rogu i wybierz Dźwięki z menu.
   Może występować problem z urządzeniem audio Windows 8
  2. Teraz przejdź do Odtwarzanie nagranego dźwięku patka. Znajdź swoje urządzenia audio, takie jak głośniki lub słuchawki, kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz Ustaw jako urządzenie domyślne. Teraz kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany.
   Żadne urządzenie wyjściowe audio nie jest zainstalowane Windows 10 Dell

  Po wprowadzeniu tych zmian sprawdź, czy problem nadal występuje.

  Rozwiązanie 4 — Zainstaluj ponownie sterownik audio

  Czasami mogą występować problemy ze sterownikami audio, które mogą prowadzić do problemu Może występować problem z komunikatem na urządzeniu audio. Kilku użytkowników zgłosiło, że naprawili problem, instalując ponownie problematyczne sterowniki. W rzeczywistości jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć menu Win + X i wybierz Menadżer urządzeń z listy.
   Może występować problem z urządzeniem audio Windows 10
  2. Po otwarciu Menedżera urządzeń zlokalizuj urządzenie audio, kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj urządzenie z menu.
   Żadne urządzenie wyjściowe audio nie jest zainstalowane Windows 10 Dell
  3. Pojawi się okno dialogowe potwierdzenia. Czek Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia opcja, jeśli jest dostępna. Teraz kliknij Odinstaluj przycisk, aby potwierdzić.
   Może występować problem z urządzeniem dźwiękowym
  4. Po usunięciu sterownika kliknij Wyszukaj zmiany sprzętu Ikona. System Windows spróbuje teraz zainstalować domyślny sterownik.
   Żadne urządzenie wyjściowe audio nie jest zainstalowane Windows 10 Dell

  Po zainstalowaniu domyślnego sterownika sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli ta metoda rozwiązuje problem, możesz zachować domyślny sterownik lub spróbować zaktualizować go do najnowszej wersji i sprawdzić, czy to rozwiąże problem.

  • Rozwiązanie 5 — Zmodyfikuj rejestr

   Według użytkowników czasami niektóre wpisy rejestru mogą prowadzić do problemu Może występować problem z komunikatem urządzenia audio. Możesz jednak rozwiązać problem, usuwając niektóre wpisy z rejestru. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

   1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź regedit. naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
    Żadne urządzenie wyjściowe audio nie jest zainstalowane Windows 10 Dell
   2. Po otwarciu Edytora rejestru przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Class i zlokalizuj LowerFilter o wartości LVUSBSta.sys. Po zlokalizowaniu tego DWORD usuń LVUSBSta.sys jako dane wartości i sprawdź, czy problem został rozwiązany. Pamiętaj, że ten DWORD może być ukryty, więc najlepiej jest użyć funkcji wyszukiwania, aby go znaleźć.

   Użytkownicy również to zgłosili Górne filtry DWORD w HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Class \ {4D36E96C-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} \ może również powodować problem. Aby rozwiązać problem, po prostu edytuj Górne filtry i usuń stdriver64.sys z pola Dane wartości.

   Musimy ostrzec, że modyfikacja rejestru może być potencjalnie niebezpieczna, jeśli nie będziesz ostrożny, dlatego przed dokonaniem zmian należy utworzyć kopię zapasową.

   • Rozwiązanie 6 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów

    Czasami może wystąpić problem z komunikatem o urządzeniu audio z powodu usterki dźwięku na komputerze. Te problemy mogą pojawiać się od czasu do czasu, a jeśli napotkasz jeden z tych problemów, możesz je rozwiązać, po prostu uruchamiając wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów.

    System Windows jest wyposażony w różne narzędzia do rozwiązywania problemów, a jeśli masz problemy z dźwiękiem, możesz je rozwiązać za pomocą jednego z wielu dostępnych narzędzi do rozwiązywania problemów. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

    1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
    2. Wybierz Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie. W prawym okienku wybierz Odtwarzanie audio a następnie kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów przycisk.
     Może występować problem z urządzeniem audio Windows 10
    3. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

    Po zakończeniu rozwiązywania problemów sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli problem nadal występuje, spróbuj uruchomić inne podobne narzędzia do rozwiązywania problemów i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

    Rozwiązanie 7 — Wypróbuj inny format audio i wyłącz rozszerzenia audio

    Czasami ustawienia audio mogą powodować Problem z wyświetlaniem się komunikatu urządzenia audio. Aby rozwiązać ten problem, zaleca się zmianę formatu audio i wyłączenie ulepszeń audio.

    Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

    1. Otworzyć Dźwięk okno, jak pokazaliśmy ci Rozwiązanie 3.
    2. Idź do Odtwarzanie nagranego dźwięku i kliknij dwukrotnie domyślne urządzenie audio. W naszym przykładzie są to Głośniki.
    3. Idź do Ulepszenia i upewnij się, że wszystkie opcje są wyłączone. Jeśli chcesz, możesz nawet sprawdzić Wyłącz wszystkie rozszerzenia opcje, jeśli chcesz. Zapisz zmiany i sprawdź, czy to rozwiąże problem. Jeśli nie, przejdź do następnego kroku.
     Żadne urządzenie wyjściowe audio nie jest zainstalowane Windows 10 Dell
    4. Idź do zaawansowane i spróbuj zmienić Domyślny format wartość. Eksperymentuj z różnymi wartościami i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

    Kilku użytkowników zgłosiło, że ta metoda działała dla nich, dlatego zachęcamy do wypróbowania jej.

    Rozwiązanie 8 — Wykonaj uaktualnienie na miejscu

    Jeśli problem nadal występuje, jedynym sposobem na jego rozwiązanie może być uaktualnienie w miejscu. Jeśli nie jesteś zaznajomiony, ten proces jest podobny do czystej instalacji, ale w przeciwieństwie do czystej instalacji, uaktualnienie na miejscu nie usunie żadnych plików. Aby wykonać uaktualnienie w miejscu, wystarczy wykonać następujące czynności:

    1. Pobierz i uruchom Narzędzie do tworzenia multimediów.
    2. Po otwarciu narzędzia do tworzenia multimediów wybierz opcję Zaktualizuj teraz ten komputer opcję i kliknij Kolejny.
    3. Wybierz Pobierz i zainstaluj aktualizacje (zalecane) i kliknij Kolejny.
    4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aż pojawi się ekran Gotowy do instalacji. Teraz wybierz Zmień, co zachować.
    5. Pamiętaj, aby wybrać Zachowaj osobiste pliki i aplikacje i kliknij Kolejny przycisk.
    6. Teraz postępuj zgodnie z instrukcjami, aby ukończyć proces aktualizacji.

    Po zakończeniu będziesz mieć świeżą i zaktualizowaną wersję systemu Windows, ze wszystkimi aplikacjami i plikami dokładnie tam, gdzie je zostawiłeś, a problem audio powinien zostać rozwiązany.

    Być może problem z komunikatem o urządzeniu audio może być dość irytujący, ale jeśli napotkasz ten problem, wypróbuj niektóre z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji