Pełna poprawka: błąd rejestru w systemie Windows 10

Istnieje szeroki zakres błędów niebieskiego ekranu śmierci, które mogą mieć wpływ na komputer z systemem Windows 10. Błędy te zawsze uruchamiają ponownie komputer, aby zapobiec uszkodzeniom, a ponieważ błędy te są dość poważne, priorytetem jest ich usunięcie. Naprawienie tych błędów nie jest tak trudne, jak myślisz, a dzisiaj pokażemy Ci, jak naprawić REGISTRY_ERROR BSoD.

Jak naprawić błąd rejestru Błąd BSoD w systemie Windows 10?

 1. Zaktualizuj system Windows 10
 2. Zaktualizuj sterowniki
 3. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD
 4. Uruchom skanowanie SFC
 5. Uruchom DISM
 6. Sprawdź dysk twardy
 7. Odinstaluj problematyczne aplikacje
 8. Sprawdź, czy konserwacja systemu działa poprawnie
 9. Zainstaluj starszy sterownik karty graficznej
 10. Wykonaj przywracanie systemu / reset systemu Windows 10
 11. Sprawdź swój sprzęt

1. Zaktualizuj system Windows 10

Śledzenie najnowszych aktualizacji jest niezwykle ważne, jeśli chcesz, aby system Windows 10 był stabilny i wolny od błędów. Wiele błędów BSoD jest spowodowanych problemami ze zgodnością sprzętu i oprogramowania, dlatego ważne jest regularne przeprowadzanie aktualizacji systemu Windows. Pobierając najnowsze aktualizacje, będziesz mieć pewność, że Twój system jest bezpieczny i stabilny, a także zapobiegniesz pojawianiu się błędów REGISTRY_ERROR i innych błędów BSoD.

2. Zaktualizuj sterowniki

Każdy system operacyjny w dużej mierze opiera się na sterownikach, a ponieważ przestarzałe lub uszkodzone sterowniki mogą często powodować błędy BSoD, ważne jest, aby regularnie je aktualizować. Aktualizacja sterowników jest dość prosta. Aby to zrobić, wystarczy odwiedzić producenta sprzętu i pobrać najnowsze sterowniki. Aby naprawić błąd REGISTRY_ERROR BSoD, musisz zaktualizować jak najwięcej sterowników, co może czasem stać się długim i męczącym procesem.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updater

  okno startowe aktualizacji sterownika Błąd rejestruokno startowe aktualizacji sterownika Błąd rejestru

 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizacji rejestru Tweakbit Błąd rejestruproces skanowania aktualizacji rejestru Tweakbit Błąd rejestru
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Automatycznie aktualizuj pełny błąd rejestruAutomatycznie aktualizuj pełny błąd rejestru
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

3. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD

Jeśli aktualizacja systemu Windows i sterowników nie zakończyła się pomyślnie, wypróbujemy wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows 10. To narzędzie może być pomocne w rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju problemów, w tym błędu REGISTRY_ERROR.

Oto jak uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
 2. Wybierz Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie.
 3. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.REJESTRACJA BŁĄD Rozwiązywanie problemów z błędem systemu Windows 10
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

4. Uruchom skanowanie SFC

Następnym narzędziem do rozwiązywania problemów, w którym będziemy szukać pomocy, jest skanowanie SFC. To narzędzie wiersza poleceń skanuje system w poszukiwaniu różnych problemów i automatycznie je rozwiązuje. Więc może być pomocne w rozwiązywaniu problemów BSOD.

Oto jak uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Menu Start i otwórz Wiersz polecenia (Administrator).
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannowBŁĄD REJESTRACJI Błąd Windows 10 sfc skanowania
 3. Poczekaj na zakończenie procesu (może to chwilę potrwać).
 4. Jeśli rozwiązanie zostanie znalezione, zostanie ono automatycznie zastosowane.
 5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

5. Uruchom DISM

DISM to kolejne narzędzie do rozwiązywania problemów z wierszem poleceń, którego możemy użyć, jeśli poprzednie nie rozwiązały problemu. W rzeczywistości DISM może być najpotężniejszym narzędziem do rozwiązywania problemów, ponieważ świeżo wdraża obraz systemu.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealthREJESTRACJA BŁĄD Skanowanie w przypadku błędu Windows 10
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:\Sources\Install.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

6. Sprawdź dysk twardy

 1. Wejdz do Zaawansowane uruchomienie (Uruchom ponownie komputer, przytrzymując klawisz Shift).
 2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane.
 3. Wybierz Wiersz polecenia z listy opcji.
 4. Gdy pojawi się wiersz polecenia, wprowadź następujące wiersze i naciśnij klawisz Enter po każdym wierszu, aby go uruchomić:
  • bootrec.exe / rebuildbcd
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Niektórzy użytkownicy sugerują również, że musisz uruchomić dodatkowe czkdsk także polecenia. Aby wykonać te polecenia, musisz znać litery dysków dla wszystkich partycji dysku twardego. W wierszu polecenia wpisz następujące dane (pamiętaj jednak, aby używać liter pasujących do partycji dysku twardego na komputerze):
  • chkdsk / r c:BŁĄD REJESTRACJI Błąd Windows 10 wiersz polecenia chkdsk
  • dohkdsk / r d:

  To tylko nasz przykład, więc pamiętaj, że musisz wykonać polecenie chkdsk dla każdej posiadanej partycji dysku twardego.

 6. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

7. Odinstaluj problematyczne aplikacje

Użytkownicy zgłosili, że niektóre aplikacje, takie jak Deamon Tools, mogą powodować pojawienie się REGISTRY_ERROR. Aby naprawić ten błąd, musisz całkowicie usunąć wspomniane oprogramowanie. Należy pamiętać, że prawie każde oprogramowanie może powodować ten problem, dlatego należy usunąć wszelkie ostatnio zainstalowane oprogramowanie.

Warto również wspomnieć, że oprogramowanie antywirusowe może również powodować tego rodzaju błędy. Prawie każde oprogramowanie antywirusowe może powodować REGISTRY_ERROR, więc usuń całe oprogramowanie antywirusowe oprócz Windows Defender. Aby całkowicie usunąć określone oprogramowanie antywirusowe, musisz użyć dedykowanego narzędzia do usuwania. Wiele firm zajmujących się bezpieczeństwem hostuje te narzędzia na swojej stronie internetowej, dlatego należy pobrać to narzędzie i użyć go do usunięcia oprogramowania antywirusowego.

Jeśli problem zostanie rozwiązany przez usunięcie programu antywirusowego, możesz teraz pobrać najnowszą wersję używanego oprogramowania lub przełączyć się na inne oprogramowanie antywirusowe.

Wystąpił błąd niezarejestrowania klasy na komputerze? Oto szybka poprawka!

8. Sprawdź, czy konserwacja systemu działa poprawnie

Użytkownicy twierdzą, że REGISTRY_ERROR BSoD pojawia się po pozostawieniu komputera bezczynnego przez kilka minut. Oznacza to, że problem prawdopodobnie wynika z konserwacji systemu, więc sprawdźmy, czy konserwacja systemu działa poprawnie. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + S. i wprowadź konserwację. Wybierz Bezpieczeństwo i konserwacja z listy wyników.
  wyniki wyszukiwania konserwacji i bezpieczeństwa Błąd rejestru
 2. Rozwiń sekcję Konserwacja i kliknij Rozpocznij konserwację. Jeśli pojawi się błąd BSoD, oznacza to, że Konserwacja systemu nie działa, dlatego należy go wyłączyć.
  Rozpocznij konserwację Błąd rejestru

Wyłączenie konserwacji systemu jest względnie proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + R.. Wchodzić regedit i naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
  regedit uruchom okno Błąd rejestru
 2. Otworzy się Edytor rejestru. Przejdź do następującego klucza w lewym okienku:
  • HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Schedule \ Maintenance
 3. Jeśli MaintenanceDisabled DWORD nie jest dostępny w prawym okienku, utwórz go. Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce, wybierz Nowy> Wartość DWORD (32-bit) i wejdź MaintenanceDisabled jak nazwa
  Utrzymanie nowego rejestru błąd Błąd
 4. Kliknij dwukrotnie MaintenanceDisabled i ustaw Dane wartości na 1. Kliknij dobrze aby zapisać zmiany.
  konserwacja wyłączona Błąd rejestru

Pamiętaj, że jest to tylko obejście, ale komputer powinien być teraz stabilny i bez błędu REGISTRY_ERROR BSoD.

Edytor rejestru nie otworzy się? Napraw to za pomocą tego prostego przewodnika!

9. Zainstaluj starszy sterownik karty graficznej

Niewielu użytkowników zgłosiło problemy z najnowszym sterownikiem karty graficznej Nvidia i według nich najnowsze sterowniki były przyczyną REGISTRY_ERROR. Aby rozwiązać ten problem, musisz odinstalować sterownik karty graficznej i zainstalować starszą wersję. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć Menu użytkownika zaawansowanego. Wybierz Menadżer urządzeń z listy.
  menadżer urządzeń win + menu X Błąd rejestru
 2. Po otwarciu Menedżera urządzeń zlokalizuj kartę graficzną, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj.
  odinstaluj błąd rejestru sterownikaodinstaluj błąd rejestru sterownika
 3. Jeśli dostępne, sprawdź Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia i kliknij dobrze.
  potwierdź odinstalowanie sterownika Błąd rejestru BSOD
 4. Po odinstalowaniu sterownika uruchom ponownie Twój komputer.

Teraz wystarczy pobrać starszą wersję sterownika karty graficznej. Chociaż użytkownicy Nvidii zgłosili ten problem, to rozwiązanie może być również pomocne dla właścicieli AMD, więc jeśli masz kartę graficzną AMD, koniecznie wypróbuj to rozwiązanie.

Chcesz zaktualizować sterowniki? Oto najlepszy sposób, aby to zrobić!

10. Wykonaj Przywracanie systemu / reset systemu Windows 10

Jeśli przyczyną problemu jest problem z oprogramowaniem, powinieneś być w stanie go naprawić, wykonując Przywracanie systemu. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Uruchom ponownie komputer kilka razy podczas uruchamiania. Rozpocznie się proces automatycznej naprawy.
 2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Przywracanie systemu.
 3. Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło, a następnie wybierz punkt przywracania.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dokończyć Przywracanie systemu.

Jeśli Przywracanie systemu nie rozwiązało problemu, być może trzeba będzie zresetować system Windows 10. Resetowanie systemu Windows 10 spowoduje usunięcie wszystkich plików i folderów z dysku C, więc należy utworzyć kopię zapasową. Aby zresetować system Windows 10, wykonaj następujące czynności:

 1. Rozpocznij proces automatycznej naprawy, uruchamiając ponownie kilka razy komputer podczas rozruchu.
 2. Wybierz Rozwiązywanie problemów> Zresetuj ten komputer.
 3. Wybierz Usuń wszystko> Tylko dysk, na którym jest zainstalowany system Windows> Po prostu usuń moje pliki.
 4. Poczekaj na zakończenie procesu.

Zresetowanie systemu Windows 10 spowoduje usunięcie wszystkich plików i folderów oraz ponowną instalację systemu Windows 10, więc większość przyczyn REGISTRY_ERROR oprogramowania zostanie usunięta. Jeśli błąd nadal występuje, najprawdopodobniej jest to problem sprzętowy.

11. Sprawdź swój sprzęt

sprawdź błąd rejestru sprzętowego

Pamięć RAM jest często przyczyną wielu błędów BSoD, a jeśli masz REGISTRY_ERROR BSoD, sprawdź, czy pamięć RAM działa poprawnie z narzędziem takim jak MemTest86 +. Jeśli pamięć RAM działa poprawnie, sprawdź inne elementy, takie jak płyta główna, dysk twardy, karta graficzna itp.

Ponadto pamiętaj o usunięciu lub wymianie ostatnio zainstalowanego sprzętu. Czasami nowy sprzęt może nie być w pełni kompatybilny z komputerem, dlatego należy go usunąć i sprawdzić, czy komputer działa bez niego.

REGISTRY_ERROR BSoD może być problematyczny, ale w większości przypadków można naprawić ten błąd, znajdując oprogramowanie, które go powoduje lub wykonując reset systemu Windows 10.

Link do głównej publikacji