Pełna poprawka: błąd PROCESU INICJALIZACJI NIE POWIODŁO SIĘ w Windows 10

Błędy STOP, znane również jako błędy niebieskiego ekranu śmierci, są prawdopodobnie jednym z najbardziej problematycznych błędów w systemie Windows 10. Tego rodzaju błędy są często powodowane przez wadliwy sprzęt lub problem z oprogramowaniem, a ponieważ błędy te uruchamiają ponownie komputer za każdym razem, gdy się pojawią. może być dość kłopotliwe.

Dostępna jest szeroka gama tych błędów, a ponieważ tego typu błędy są tak problematyczne, dzisiaj pokażemy, jak naprawić błąd PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED BSoD.

Napraw błąd PROCESS1 INITIALIZATION FAILED

 1. Zaktualizuj system Windows 10 i sterowniki
 2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD
 3. Uruchom skanowanie SFC
 4. Uruchom DISM
 5. Usuń swój program antywirusowy
 6. Uruchom skanowanie chkdsk
 7. Usuń Bootcat.cache
 8. Wyłącz bezpieczny rozruch
 9. Sprawdź swój sprzęt

Kroki, aby naprawić błąd PROCESS1 INITIALIZATION

Rozwiązanie 1 — Zaktualizuj system Windows 10 i sterowniki

System Windows 10 jest coraz lepszy dzięki nowym ulepszeniom i funkcjom. Aby uzyskać najnowsze funkcje, ważne jest regularne uruchamianie usługi Windows Update i pobieranie wszystkich oczekujących aktualizacji. Oprócz nowych funkcji wprowadzono wiele ulepszeń bezpieczeństwa i różne poprawki błędów związanych zarówno ze sprzętem, jak i oprogramowaniem. Ponieważ błędy BSoD, takie jak PROCESS1 INITIALIZATION FAILED, mogą być spowodowane niezgodnością sprzętu lub oprogramowania, należy pobierać aktualizacje systemu Windows tak często, jak to możliwe, aby zapobiec tego typu problemom.

Pobieranie aktualizacji systemu Windows jest ważne dla bezpieczeństwa i stabilności systemu, ale równie ważne jest aktualizowanie sterowników. Nieaktualne lub niezgodne sterowniki nie będą mogły współpracować ze sprzętem, co może spowodować błąd BSoD. Aby uniknąć tego rodzaju problemów, zaleca się pobranie i zainstalowanie najnowszych sterowników sprzętu. Aby zaktualizować określony sterownik, wystarczy udać się na stronę producenta sprzętu i pobrać najnowsze sterowniki.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 2 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 

Jeśli aktualizacja sterowników nie zakończyła się pomyślnie, spróbujmy również uruchomić wbudowane rozwiązywanie problemów w systemie Windows 10. To narzędzie służy do usuwania wszelkiego rodzaju błędów systemowych. Próba rozwiązania błędu PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED to logiczny następny krok.

Oto jak uruchomić wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10:

 1. Idź do Aplikacja ustawień.
 2. Udaj się do Aktualizacje Bezpieczeństwo, i wybierz Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie.
 3. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
 4. Postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces rozwiązywania problemów.

Rozwiązanie 3 — Uruchom skanowanie SFC

Następnym narzędziem do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy tutaj, jest skanowanie SFC. Jest to narzędzie wiersza polecenia, które skanuje system w poszukiwaniu uszkodzonych plików i naprawia je. Jeśli więc uszkodzony plik systemowy jest przyczyną otrzymania ROCESS1_INITIALIZATION_FAILED, skanowanie SFC prawdopodobnie rozwiąże problem.

Oto jak uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Menu Start i otwórz Wiersz polecenia (Administrator).
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannow
 3. Poczekaj na zakończenie procesu (może to chwilę potrwać).
 4. Jeśli rozwiązanie zostanie znalezione, zostanie ono automatycznie zastosowane.
 5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 4 — Uruchom DISM

Trzecim narzędziem do rozwiązywania problemów, którego będziemy tutaj używać, jest DISM. To narzędzie ponownie wdraża obraz systemu, co zwykle prowadzi do rozwiązania różnych problemów. W ten sposób DISM może być również pomocny w przypadku błędu PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 5 — Usuń swój program antywirusowy

Oprogramowanie antywirusowe często może powodować PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED i wiele innych rodzajów błędów BSoD, więc aby rozwiązać ten problem, musisz odinstalować oprogramowanie antywirusowe. Warto wspomnieć, że ten program antywirusowy innej firmy może powodować ten błąd, więc odinstaluj każde oprogramowanie antywirusowe z komputera. Pamiętaj, że odinstalowanie oprogramowania antywirusowego może nie rozwiązać problemu, dlatego musisz użyć dedykowanego narzędzia do odinstalowywania. Wiele firm zajmujących się bezpieczeństwem oferuje te narzędzia do swojego oprogramowania, więc pobierz je dla swojego programu antywirusowego.

Jeśli usunięcie programu antywirusowego naprawia błąd Blue Screen of Death, możesz teraz pobrać i zainstalować najnowszą wersję oprogramowania antywirusowego, którego wcześniej używałeś. Możesz też pobrać i zainstalować jeden z najlepszych programów antywirusowych dla systemu Windows 10.

Rozwiązanie 6 — Uruchom skanowanie chkdsk

Błędy BSoD, takie jak PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED, mogą czasami być spowodowane uszkodzonymi plikami na dysku twardym, a aby rozwiązać ten problem, musisz uruchomić skanowanie chkdsk. Aby rozpocząć skanowanie programu chkdsk, wykonaj następujące czynności:

 1. Uruchom ponownie komputer kilka razy podczas uruchamiania, aby rozpocząć Automatyczną naprawę. Alternatywnie możesz po prostu nacisnąć i przytrzymać Przesunięcie i kliknij Uruchom ponownie przycisk.
  uruchom ponownie
 2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Wiersz polecenia.
 3. Po uruchomieniu wiersza polecenia wprowadź chkdsk / f / r C: i naciśnij Wchodzić uruchomić.
  chkdsk-cmd
 4. Poczekaj na zakończenie skanowania.

Pamiętaj, że może być konieczne przeskanowanie wszystkich partycji dysku twardego, więc powtórz skanowanie i zastąp C literą pasującą do określonej partycji.

 • Rozwiązanie 7 — Usuń Bootcat.cache

  Niekiedy plik Bootcat.cache może ulec uszkodzeniu, co spowoduje błąd PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED BSoD. Ten błąd może uniemożliwić uruchomienie systemu Windows 10, dlatego musisz usunąć problematyczny plik za pomocą wiersza polecenia. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Rozpocznij automatyczną naprawę, wybierz Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Wiersz polecenia. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, sprawdź poprzednie rozwiązanie.
  2. Po uruchomieniu wiersza polecenia wprowadź następujące wiersze i naciśnij Wchodzić po każdej linii, aby ją uruchomić:
   • DO:
   • cd windows / system32 / integralność kodu
   • del bootcat.cache
  3. Wchodzić wyjście i naciśnij Wchodzić aby zamknąć wiersz polecenia.

  Po usunięciu pliku Bootcat.cache system Windows 10 odtworzy go ponownie i błąd PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED powinien zostać naprawiony.

  Jeśli nie masz komfortu korzystania z wiersza polecenia, zawsze możesz użyć Linuksa z dysku flash USB, aby ręcznie zlokalizować i usunąć plik. Warto wspomnieć, że niektórym użytkownikom udało się rozwiązać ten problem, kopiując plik Bootcat.cache z innego identycznego systemu operacyjnego, więc również powinieneś spróbować.

  Rozwiązanie 8 — Wyłącz Bezpieczny rozruch

  Wielu użytkowników zgłosiło, że wyłączenie Bezpiecznego rozruchu naprawiło dla nich błędy PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED. Aby wyłączyć Bezpieczny rozruch, musisz wejść do BIOS-u i wyłączyć tę funkcję. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, jak to zrobić, sprawdź instrukcję płyty głównej.

  Rozwiązanie 9 — Sprawdź sprzęt

  PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED i wiele innych błędów BSoD jest często spowodowanych przez sprzęt, dlatego należy usunąć i wymienić ostatnio zainstalowany sprzęt, ponieważ może on nie być zgodny z komputerem. Jeśli nowy sprzęt nie powoduje problemu, sprawdź inne komponenty sprzętu.

  Częstą przyczyną błędów BSoD jest pamięć RAM. Aby przetestować pamięć RAM, możesz po prostu usunąć wszystkie moduły pamięci RAM oprócz jednej i wypróbować je jeden po drugim. Zaleca się również pobranie i uruchomienie MemTest86 + w celu dokładnego przetestowania pamięci RAM. Użytkownicy zgłosili również, że dysk twardy może być częstą przyczyną tego błędu, więc również go sprawdź. Jeśli żaden z tych elementów nie jest uszkodzony, sprawdź wszystkie pozostałe elementy.

  PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED Błąd BSoD może być problematyczny, ale użytkownicy zgłosili, że udało się rozwiązać ten problem, głównie zastępując lub usuwając uszkodzony plik Bootcat.cache lub wyłączając Bezpieczny rozruch. Jeśli te rozwiązania Ci nie odpowiadają, wypróbuj inne rozwiązania z tego artykułu.

Link do głównej publikacji