Pełna poprawka: błąd NDIS INTERNAL ERROR w systemie Windows 10

Błędy niebieskiego ekranu śmierci są jednym z najbardziej kłopotliwych błędów w systemie Windows 10. Tego rodzaju błędy powodują awarię systemu Windows i uruchamiają ponownie komputer, aby zapobiec uszkodzeniom, a ponieważ są one spowodowane przez oprogramowanie lub czasem wadliwy sprzęt, mogą być trudne do naprawienia. Ponieważ tego rodzaju błędy są tak poważne, dzisiaj pokażemy Ci, jak naprawić BŁĄD WEWNĘTRZNY NDIS BSoD.

Napraw błąd NDIS INTERNAL ERROR BSoD w systemie Windows 10

 1. Sprawdź, czy system Windows 10 i sterowniki są aktualne
 2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD
 3. Uruchom skanowanie SFC
 4. Uruchom DISM
 5. Sprawdź dysk twardy
 6. Odinstaluj problematyczne oprogramowanie
 7. Zaktualizuj oprogramowanie SSD
 8. Zresetuj system Windows 10
 9. Sprawdź swój sprzęt

Kroki, aby naprawić BŁĄD WEWNĘTRZNY NDIS

Rozwiązanie 1 — Sprawdź, czy system Windows 10 i sterowniki są aktualne

Tego rodzaju błędy są często spowodowane niezgodnością sprzętu lub oprogramowania, dlatego bardzo ważne jest, aby pobierać najnowsze aktualizacje systemu Windows. Korzystając z usługi Windows Update, możesz pobrać najnowsze ulepszenia zabezpieczeń, a także poprawki błędów, a ponieważ wiele z tych poprawek jest zaprojektowanych w celu rozwiązania problemu ze zgodnością sprzętu i oprogramowania, możliwe jest, że pobranie najnowszej aktualizacji systemu Windows może naprawić błąd NDIS INTERNAL ERROR .

Aktualizacje systemu Windows są kluczowe dla stabilności systemu i bezpieczeństwa, ale pobieranie najnowszych sterowników jest równie ważne. Czasami sterowniki mogą nie być w pełni zgodne z systemem Windows 10, co może powodować pojawienie się tego rodzaju błędów. Aby naprawić błędy BSoD, ważne jest, aby stale aktualizować sterowniki. Aktualizacja sterowników jest raczej prosta i wystarczy odwiedzić witrynę producenta sprzętu i pobrać najnowszy sterownik dla swojego urządzenia.

Alternatywnie zawsze możesz użyć Menedżera urządzeń, aby pobrać najnowsze sterowniki. Aby pobrać najnowsze sterowniki za pomocą Menedżera urządzeń, wykonaj następujące czynności:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć menu Power User i wybrać Menadżer urządzeń z listy.
  menadżer urządzeń
 2. Po otwarciu Menedżera urządzeń zlokalizuj urządzenie, które chcesz zaktualizować, kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz Zaktualizuj oprogramowanie sterownika.
  aktualizacja sterownika oprogramowania
 3. Teraz wybierz Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika. Windows 10 będzie teraz automatycznie wyszukiwał i pobierał najlepszy sterownik dla twojego urządzenia.
  przeglądaj moje oprogramowanie dla sterownika
 4. Powtórz poprzednie kroki dla wszystkich urządzeń, które chcesz zaktualizować.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 2 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 

Jeśli aktualizacja sterowników nie zakończyła się sukcesem, zwrócimy się o pomoc do narzędzi do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10. Pierwszym narzędziem, które wypróbujemy, jest narzędzie do rozwiązywania problemów z BSOD. Jak sama nazwa wskazuje, to narzędzie może pomóc w rozwiązywaniu różnych problemów BSOD, w tym błędu BŁĄD WEWNĘTRZNY NDIS.

Oto jak uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD w systemie Windows 10:

 1. Iść do Ustawienia
 2. Udaj się do Aktualizacja Bezpieczeństwo.
 3. Wybierz Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie.
 4. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

Rozwiązanie 3 — Uruchom skanowanie SFC

Kolejnym narzędziem, które tutaj wypróbujemy, jest skanowanie SFC. To narzędzie wiersza polecenia, które zasadniczo skanuje system w poszukiwaniu potencjalnych problemów. Obejmuje to błędy BSOD, takie jak BŁĄD WEWNĘTRZNY NDIS.

Oto jak uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10:

 1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz cmd i otwórz wiersz polecenia jako administrator.
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannow
 3. Poczekaj na zakończenie procesu (może to chwilę potrwać).
 4. Jeśli rozwiązanie zostanie znalezione, zostanie ono automatycznie zastosowane.
 5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 4 — Uruchom DISM

Trzecim narzędziem do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy, jest DISM. To narzędzie ponownie wdraża obraz systemu, rozwiązując potencjalne problemy po drodze. Może to być pomocne również w przypadku problemu NDIS_INTERNAL_ERROR.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz cmd i otwórz wiersz polecenia jako administrator.
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 5 — Sprawdź dysk twardy

Jeśli coś jest nie tak z twoim dyskiem twardym, problemy z BSOD są więcej niż możliwe. Dlatego sprawdzimy bieżący stan dysku twardego, uruchamiając polecenie chkdsk. Jak zapewne wiesz, to polecenie skanuje wszystkie partycje, rozwiązując potencjalne problemy (jeśli to możliwe).

Oto jak uruchomić polecenie chkdsk w systemie Windows 10:

 1. Wejdz do Zaawansowane uruchomienie (Uruchom ponownie komputer, przytrzymując klawisz Shift).
 2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane.
 3. Wybierz Wiersz polecenia z listy opcji.
 4. Gdy pojawi się wiersz polecenia, wprowadź następujące wiersze i naciśnij klawisz Enter po każdym wierszu, aby go uruchomić:
  • bootrec.exe / rebuildbcd
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Niektórzy użytkownicy sugerują również, że musisz uruchomić dodatkowe czkdsk także polecenia. Aby wykonać te polecenia, musisz znać litery dysków dla wszystkich partycji dysku twardego. W wierszu polecenia wpisz następujące dane (pamiętaj jednak, aby używać liter pasujących do partycji dysku twardego na komputerze):
  • chkdsk / r c:
  • dohkdsk / r d:

  To tylko nasz przykład, więc pamiętaj, że musisz wykonać polecenie chkdsk dla każdej posiadanej partycji dysku twardego.

 6. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Rozwiązanie 6 — Odinstaluj problematyczne oprogramowanie

Oprogramowanie jest często przyczyną błędu NDIS_INTERNAL_ERROR BSoD, a aby rozwiązać ten problem, musisz znaleźć oprogramowanie, które powoduje ten błąd. Często przyczyną błędów BSoD może być Twój program antywirusowy, więc odinstaluj go. Niestety, prawie każde oprogramowanie antywirusowe może powodować ten błąd, dlatego należy całkowicie usunąć wszelkie posiadane programy antywirusowe innych firm. Aby całkowicie usunąć program antywirusowy, należy użyć dedykowanych narzędzi deinstalacyjnych. Wiele firm antywirusowych oferuje te narzędzia do swoich programów, dlatego należy pobrać jedno z tych narzędzi do oprogramowania antywirusowego.

Po usunięciu oprogramowania antywirusowego sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli błąd NDIS_INTERNAL_ERROR BSoD nie pojawia się, oznacza to, że został on spowodowany przez oprogramowanie antywirusowe. Teraz możesz wymienić oprogramowanie antywirusowe na inne lub ponownie zainstalować to samo oprogramowanie, ale pamiętaj, aby pobrać najnowszą wersję, aby uniknąć tego samego problemu.

Chociaż antywirus może być częstym winowajcą, warto wspomnieć, że prawie każde oprogramowanie może powodować ten problem, więc jeśli zainstalowałeś lub zaktualizowałeś określone oprogramowanie lub sterownik, usuń je i sprawdź, czy to naprawi błąd.

Rozwiązanie 7 — Zaktualizuj oprogramowanie wewnętrzne SSD

Użytkownicy zgłaszali problemy z NDIS_INTERNAL_ERROR podczas korzystania z dysku SSD M4, a według użytkowników jest to stosunkowo częsty problem. Podobno na dyskach SSD M4 występują pewne problemy i po 5000 godzinach ten problem zaczyna się pojawiać, powodując ten błąd.

Aby rozwiązać ten problem, zaleca się aktualizację oprogramowania układowego na M4. Aktualizacja oprogramowania układowego na dysku SSD to zaawansowana procedura, a jeśli nie wykonasz go prawidłowo, możesz spowodować nieodwracalne uszkodzenie dysku SSD. Aby zobaczyć, jak zaktualizować oprogramowanie wewnętrzne dysku SSD, zapoznaj się z instrukcją obsługi lub witryną producenta, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

 • Rozwiązanie 8 — Zresetuj system Windows 10

  Jeśli NDIS_INTERNAL_ERROR BSoD jest spowodowany problematycznym oprogramowaniem, możesz to naprawić, wykonując reset systemu Windows 10. Zresetowanie systemu Windows 10 spowoduje usunięcie wszystkich plików i folderów z dysku C, więc należy wykonać kopię zapasową wszystkich niezbędnych plików. Po utworzeniu kopii zapasowej wykonaj następujące czynności, aby zresetować system Windows 10:

  1. Uruchom ponownie komputer kilka razy podczas uruchamiania. To powinno uruchomić tryb automatycznej naprawy.
  2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Zresetuj ten komputer.
  3. Wybierz Usuń wszystko> Tylko dysk, na którym jest zainstalowany system Windows> Po prostu usuń moje pliki.
  4. Poczekaj na zakończenie procesu.

  Jak wspomniano wcześniej, zresetowanie systemu Windows 10 spowoduje usunięcie wszystkich plików i folderów z dysku C i ponowną instalację systemu Windows 10, więc jeśli problem był spowodowany problemem oprogramowania, proces resetowania powinien go naprawić. Jeśli problem nadal występuje, przyczyną jest prawdopodobnie wadliwy sprzęt.

  Rozwiązanie 9 — Sprawdź sprzęt

  Jeśli reset nie naprawił problemu, oznacza to, że błąd NDIS_INTERNAL_ERROR jest spowodowany sprzętem. Usuń ostatnio zainstalowany sprzęt i sprawdź, czy komputer działa bez niego. Jeśli nie zainstalowano nowego sprzętu, przyczyną problemu jest prawdopodobnie wadliwy sprzęt.

  Błędy BSoD są najczęściej spowodowane przez pamięć RAM, więc upewnij się, że pamięć RAM działa poprawnie. Możesz to zrobić, usuwając wszystkie zainstalowane moduły RAM oprócz jednego i sprawdzając, czy komputer działa poprawnie. Rób to, dopóki nie znajdziesz wadliwego modułu. Ponadto możesz wypróbować narzędzia takie jak MemTest86 + i sprawdzić każdy moduł RAM pod kątem błędów.

  Jeśli pamięć RAM działa poprawnie, przyczyną może być płyta główna lub inny komponent sprzętowy.

  NDIS_INTERNAL_ERROR może powodować niedogodności, ale tak jak w przypadku większości innych błędów BSoD, ten błąd można naprawić, wymieniając wadliwy sprzęt lub aktualizując lub usuwając problematyczne oprogramowanie.

Link do głównej publikacji