3 rozwiązania, aby naprawić Device Error Code 43 na PC

Nie ma nic gorszego niż błąd pojawiający się na podstawowym urządzeniu USB typu plug-and-play. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​dzieje się tak nawet w przypadku myszy lub klawiatur, zewnętrznych dysków twardych i mnóstwa innych urządzeń. Urządzenie nie zostało rozpoznane lub nagle pojawia się komunikat „System Windows zatrzymał to urządzenie, ponieważ zgłosiło problemy”.

Co najmniej ból głowy. Niesławny kod błędu 43 to prawie na pewno problem ze sterownikami, dlatego jego rozwiązanie jest dość proste. Sprawdź to poniżej.

Jak naprawić kod błędu urządzenia 43 w systemie Windows 10 / 8.1 / 7

 1. Odłącz i podłącz urządzenie
 2. Zainstaluj ponownie sterowniki
 3. Zainstaluj oficjalne sterowniki

Rozwiązanie 1 — Odłącz i podłącz urządzenie

Jak zapewne wiesz, „Windows zatrzymał to urządzenie, ponieważ zgłosiło problemy”, zawiera kod błędu 43. Przyczyną takiego zdarzenia są głównie wadliwe sterowniki. Jednak na początek odłącz urządzenie i podłącz je ponownie. Jeśli to nie pomoże, zalecamy ponowne uruchomienie komputera i poszukiwanie zmian.

Przetestuj urządzenie lub przejdź do Menedżera urządzeń i poszukaj Stan urządzenia w obszarze Właściwości. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy menu Start i otworzyć Menedżera urządzeń. Kliknij urządzenie prawym przyciskiem myszy i otwórz Właściwości. Tam powinieneś sprawdzić, czy kod błędu 43 jest nadal dostępny, czy problem zniknął.

Jeśli to nie zadziała, oczywiście musimy przejść do sterowników, ponieważ są one prawdopodobną przyczyną nieprawidłowego działania urządzenia.

Rozwiązanie 2 — Zainstaluj ponownie sterowniki (wyłącz sieć)

Jeśli masz problem z kodem błędu 43 w przypadku karty graficznej lub karty sieciowej, zalecamy natychmiastowe przejście do rozwiązania 3. Z drugiej strony, jeśli patrzymy na źle działające urządzenie USB, możesz wypróbować to najpierw.

Funkcja Windows Update zapewnia użytkownikom sterowniki automatycznie, gdy tylko system uruchomi się po raz pierwszy. Jednak nie zawsze są to najlepiej dopasowane sterowniki, mimo że są to pozornie najnowsze wersje.

Możesz odinstalować sterownik i wyłączyć sieć. Uniemożliwi to Windows Update zainstalowanie niefunkcjonalnej wersji, a sterownik zostanie zainstalowany z lokalnego źródła.

 • Działa to dla mnie wielokrotnie, szczególnie w systemie Windows 7. Oto, co musisz zrobić:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz Menadżer urządzeń (lub wyszukaj Menedżera urządzeń na pasku wyszukiwania).
  2. Kliknij dotknięte urządzenie prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj urządzenie.menedżer urządzeń odinstaluj odwrócone kolory urządzenia
  3. Wyjąć wtyczkę urządzenie, wyłącz sieć tymczasowo i uruchom ponownie twój komputer.
  4. Podłącz urządzenie i poczekaj, aż system zainstaluje sterownik.

  Rozwiązanie 3 — Zainstaluj oficjalne sterowniki

  Wreszcie, jeśli nadal masz problem z kodem błędu 43, zalecamy przejście do oficjalnej witryny pomocy technicznej i pobranie oficjalnych sterowników przypisanych cyfrowo do urządzenia. Ma to ogromne znaczenie dla użytkowników, którzy nie mogą uruchomić kart graficznych. Po uzyskaniu oficjalnego sterownika zainstaluj go i uruchom ponownie komputer.

  Błąd powinien zostać rozwiązany, a urządzenie gotowe do użycia. Powiedziawszy to, możemy to zakończyć. Nie zapomnij podzielić się z nami swoimi przemyśleniami. Czekamy na alternatywne rozwiązania lub pytania i możesz je opublikować w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji