Pełna poprawka: błąd EVENT TRACING FATAL ERROR w systemie Windows 10

Błędy niebieskiego ekranu śmierci mogą być spowodowane zarówno przez sprzęt, jak i oprogramowanie, dlatego ważne jest, aby jak najszybciej naprawić te błędy. Błędy takie jak EVENT_TRACING_FATAL_ERROR mogą powodować wiele problemów, więc dzisiaj pokażemy, jak naprawić ten błąd w systemie Windows 10.

Jak naprawić błąd EVENT TRACING FATAL ERROR BSoD

 1. Pobierz najnowsze aktualizacje systemu Windows 10 i zainstaluj najnowsze sterowniki
 2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 
 3. Uruchom skanowanie SFC
 4. Uruchom DISM
 5. Sprawdź dysk twardy
 6. Wyłącz sprawdzanie integralności bezpiecznego rozruchu i sterownika
 7. Ustaw angielski jako domyślny język
 8. Odinstaluj problematyczne oprogramowanie
 9. Zresetuj system Windows 10
 10. Sprawdź, czy nie ma wadliwego sprzętu

Naprawiono — EVENT TRACING FATAL ERROR Błąd Windows 10

Rozwiązanie 1 — Pobierz najnowsze aktualizacje systemu Windows 10 i zainstaluj najnowsze sterowniki

Jak już wspomnieliśmy, tego rodzaju błędy mogą być spowodowane problemami ze sprzętem lub oprogramowaniem. Aby zapobiec pojawianiu się tych błędów, zdecydowanie zalecamy pobranie najnowszych aktualizacji systemu Windows 10. Nowe aktualizacje są często wydawane i chociaż niektóre z nich oferują nowe funkcje i ulepszenia bezpieczeństwa, wiele z nich wprowadza różne poprawki błędów związanych zarówno ze sprzętem, jak i oprogramowaniem. Aby pobrać najnowsze aktualizacje i zapewnić bezpieczeństwo i stabilność komputera, należy użyć usługi Windows Update.

Oprócz pobierania aktualizacji równie ważne jest aktualizowanie sterowników. Sterowniki umożliwiają systemowi operacyjnemu rozpoznawanie i używanie określonego sprzętu, a jeśli sterowniki są przestarzałe lub po prostu nie są w pełni kompatybilne z systemem operacyjnym, nie będzie można korzystać ze sprzętu i najprawdopodobniej wystąpi błąd EVENT_TRACING_FATAL_ERROR BSoD. Aby uniknąć awarii i błędów niebieskiego ekranu śmierci, ważne jest, aby pobrać najnowsze sterowniki na swój komputer. Pobieranie sterowników jest dość proste i możesz pobrać wszystkie najnowsze sterowniki bezpośrednio ze strony internetowej producenta sprzętu. Musimy wspomnieć, że być może będziesz musiał zaktualizować wszystkie sterowniki, zanim znajdziesz ten, który powoduje ten problem.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 2 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 

Następną rzeczą, którą wypróbujemy, jest wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10. Tego narzędzia można użyć do rozwiązywania różnych problemów systemowych, w tym problemów BSOD. Prawdopodobnie usunie błąd EVENT_TRACING_FATAL_ERROR.

Oto jak uruchomić wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10.

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień
 2. Iść do Aktualizacja Bezpieczeństwo > Rozwiązywanie problemów.
 3. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

Rozwiązanie 3 — Uruchom skanowanie SFC

Innym narzędziem do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy tutaj, jest skanowanie SFC. Kontroler plików systemowych to narzędzie wiersza polecenia, które zasadniczo skanuje system w poszukiwaniu potencjalnych problemów. Jeśli uszkodzony plik systemowy stanowi problem, to narzędzie automatycznie go naprawi, a problem zostanie rozwiązany.

Oto jak uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10:

 1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz cmd i otwórz Wiersz polecenia jako administrator.
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannow
 3. Poczekaj, aż proces się zakończy (jest dłuższy).
 4. Jeśli narzędzie znajdzie uszkodzony plik systemowy, automatycznie go naprawi.
 5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 4 — Uruchom DISM

Trzecim narzędziem do rozwiązywania problemów, którego będziemy tutaj używać, jest DISM. To narzędzie ponownie wdraża obraz systemu, co zwykle prowadzi do rozwiązania różnych problemów. W ten sposób DISM może być również pomocny w przypadku błędu EVENT_TRACING_FATAL_ERROR.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 5 — Sprawdź dysk twardy

EVENT_TRACING_FATAL_ERROR BSoD może być spowodowany przez twardy dysk, dlatego zalecamy wykonanie skanowania chkdsk. Aby wykonać skanowanie chkdsk, wykonaj następujące czynności:

 1. Wejdz do Zaawansowane uruchomienie (Uruchom ponownie komputer, przytrzymując klawisz Shift).
 2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane.
 3. Wybierz Wiersz polecenia z listy opcji.
 4. Gdy pojawi się wiersz polecenia, wprowadź następujące wiersze i naciśnij klawisz Enter po każdym wierszu, aby go uruchomić:
  • bootrec.exe / rebuildbcd
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Niektórzy użytkownicy sugerują również, że musisz uruchomić dodatkowe czkdsk także polecenia. Aby wykonać te polecenia, musisz znać litery dysków dla wszystkich partycji dysku twardego. W wierszu polecenia wpisz następujące dane (pamiętaj jednak, aby używać liter pasujących do partycji dysku twardego na komputerze):
  • chkdsk / r c:
  • dohkdsk / r d:

  To tylko nasz przykład, więc pamiętaj, że musisz wykonać polecenie chkdsk dla każdej posiadanej partycji dysku twardego.

 6. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Rozwiązanie 6 — Wyłącz bezpieczne sprawdzanie integralności rozruchu i sterownika

Jeśli otrzymujesz błąd EVENT_TRACING_FATAL_ERROR BSoD, możesz to naprawić, wyłączając Bezpieczny rozruch. Aby wyłączyć tę funkcję, musisz wejść do BIOS-u, przejść do sekcji Boot i znaleźć i wyłączyć Secure Boot. Ponieważ istnieje tak wiele różnych wersji systemu BIOS, zdecydowanie zalecamy sprawdzenie instrukcji obsługi płyty głównej, aby uzyskać szczegółowe instrukcje dotyczące wprowadzania systemu BIOS i wyłączania Bezpiecznego rozruchu.

Po wyłączeniu Bezpiecznego rozruchu należy wyłączyć sprawdzanie integralności. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X na klawiaturze, aby otworzyć Menu zaawansowanego użytkownika i wybierz Wiersz polecenia (administrator) z listy.
  event-tracing-fatal-error-command-prompt-admin
 2. Po otwarciu wiersza polecenia wprowadź bcdedit.exe / set nointegritychecks on i naciśnij klawisz Enter, aby go uruchomić.
  event-tracing-fatal-error-no-integirty-check

Po wykonaniu tej czynności sprawdzanie podpisów sterowników powinno zostać wyłączone i mam nadzieję, że błąd BSoD zostanie naprawiony.

 • Rozwiązanie 7 — Ustaw angielski jako domyślny język

  Niewielu użytkowników zgłosiło, że EVENT_TRACING_FATAL_ERROR BSoD został naprawiony po ustawieniu domyślnego języka na angielski. Jeśli angielski nie jest ustawiony jako domyślny, możesz to zmienić, wykonując następujące czynności:

  1. Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Czas Język> Region Język.
  2. Kliknij Dodaj język i wybierz Angielskie Stany Zjednoczone).
   event-tracing-fatal-error-add-a-language
  3. Wybierz Angielskie Stany Zjednoczone) i kliknij Ustaw jako domyślne przycisk.

  Następnym razem, gdy zalogujesz się do systemu Windows 10, angielski zostanie ustawiony jako domyślny język i mam nadzieję, że błąd BSoD zostanie naprawiony.

  Rozwiązanie 8 — Odinstaluj problematyczne oprogramowanie

  Błędy niebieskiego ekranu śmierci są często spowodowane niekompatybilnym oprogramowaniem, a aby naprawić ten błąd, musisz znaleźć i usunąć problematyczne oprogramowanie. Tego rodzaju błędy są często powodowane przez program antywirusowy lub zaporę, dlatego zalecamy tymczasowe usunięcie wszystkich programów antywirusowych innych firm. Aby całkowicie usunąć niektóre programy antywirusowe z komputera, zalecamy użycie dedykowanego narzędzia do usuwania, które usunie wszystkie pliki i wpisy rejestru związane z danym programem antywirusowym.

  Pamiętaj, że system Windows 10 jest wyposażony w domyślny program antywirusowy Windows Defender, więc nawet jeśli usuniesz program antywirusowy, komputer nie będzie całkowicie bezbronny. Jeśli usunięcie oprogramowania antywirusowego naprawia błąd, zalecamy ponowne zainstalowanie go lub przejście na inne rozwiązanie antywirusowe.

  Rozwiązanie 9 — Zresetuj system Windows 10

  Jeśli ten błąd jest spowodowany przez oprogramowanie, możesz go łatwo naprawić, wykonując reset systemu Windows 10. Musimy wspomnieć, że reset systemu Windows 10 usunie wszystkie pliki z dysku C, dlatego zalecamy utworzenie kopii zapasowej. Oprócz tworzenia kopii zapasowej konieczne może być utworzenie rozruchowego dysku flash USB z systemem Windows 10 w celu zakończenia procesu resetowania. Aby zresetować system Windows 10, wykonaj następujące kroki:

  1. Ponownie uruchom komputer kilka razy, aby rozpocząć automatyczną naprawę.
  2. Wybierz Rozwiązywanie problemów> Zresetuj ten komputer> Usuń wszystko. Przygotuj się na włożenie nośnika instalacyjnego systemu Windows 10, jeśli zostaniesz o to poproszony.
  3. Wybierać Tylko dysk, na którym jest zainstalowany system Windows> Po prostu usuń moje pliki i kliknij Resetowanie przycisk.
  4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć resetowanie.

  Rozwiązanie 10 — Sprawdź, czy nie ma wadliwego sprzętu

  Jeśli problem nadal występuje, nawet po zresetowaniu systemu Windows 10, oznacza to, że jest on spowodowany przez sprzęt. Aby naprawić ten błąd, ważne jest, aby usunąć ostatnio zainstalowany sprzęt, ponieważ może on nie być w pełni kompatybilny z komputerem. Jeśli nowy sprzęt nie stanowi problemu, zalecamy przeprowadzenie szczegółowej kontroli komputera i wymianę wadliwego sprzętu.

  EVENT_TRACING_FATAL_ERROR Błąd BSoD może powodować pewne problemy na komputerze, ale mamy nadzieję, że udało Ci się naprawić ten błąd, korzystając z jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji