Oto rozwiązanie problemów z logowaniem na czarnym ekranie w systemie Windows 10

Jeśli zainstalowano najnowszą aktualizację systemu Windows 10, być może zauważyłeś problem polegający na opóźnieniu logowania o 5–10 minut, podczas którego pojawia się czarny ekran, dopóki nie odzyskasz kontroli nad systemem. Na razie wygląda na to, że problem dotyczy tylko kilku urządzeń HP. Problem nie został jeszcze oficjalnie rozwiązany.

Jak mogę rozwiązać problemy z logowaniem na czarnym ekranie w systemie Windows 10?

Szczegóły dotyczące problemu opóźnienia

Po tym, jak Microsoft potwierdził problem, firma dostarczyła wiele szczegółów i obejście przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników. Wygląda na to, że Microsoft obwinia HP, mówiąc, że niektóre obrazy fabryczne OEM tworzą podczas tworzenia obrazu „nieprawidłowe klucze rejestru”, które powodują konflikty z usługą gotowości aplikacji z systemu Windows. Wszystko to spowoduje opóźnienie od 5 do 10 minut, gdy pojawi się czarny ekran, dopóki użytkownik nie odzyska kontroli nad urządzeniem. Problem jest wywoływany przy każdym ponownym uruchomieniu systemu.

Microsoft udostępnia obejście dla zaawansowanych użytkowników

Firma obecnie pracuje nad stałą naprawą tego problemu. Jest już dostępne obejście tego problemu, ale aby móc go uruchomić, powinieneś bardzo dobrze znać rejestr systemu Windows. W przeciwnym razie firma nie zaleca stosowania tej poprawki. Oto on:

 1. Kliknij pole wyszukiwania na pasku zadań, a następnie wpisz REGEDIT. Możesz teraz kliknąć OK.
 2. Przejdź do Edytora rejestru i zlokalizuj klucz rejestru: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Appx \ AppxAllUserStore \ Applications
 3. Teraz wybierz klucz rejestru podrzędnego o nazwie klucza rejestru rozpoczynającej się od jednej z następujących czynności:
  • Microsoft.NET.Native.Framework.
  • Microsoft.NET.Native.Runtime.
  • Microsoft.VCLibs.
 4. Wybierz Edytuj z menu Rejestr, a następnie Usunąć.
 5. W razie potrzeby powtórz kroki 3 i 4.

Jest to obecnie jedyne dostępne obejście, ale firma najprawdopodobniej wkrótce opublikuje oficjalną poprawkę.

Link do głównej publikacji