Oto najlepszy program antywirusowy ze skanowaniem rozruchowym w celu usunięcia ukrytego złośliwego oprogramowania

Narzędzie antywirusowe jest koniecznością, ponieważ istnieje wiele zagrożeń, które mogą zainfekować komputer z systemem Windows. Chociaż wiele wirusów infekuje system Windows, niektóre złośliwe oprogramowanie może być trudne i może zainfekować sektor rozruchowy. Tego rodzaju złośliwe oprogramowanie może być trudne do usunięcia, a jedynym sposobem na jego usunięcie jest użycie programu antywirusowego ze skanem rozruchowym.

Oto najlepszy program antywirusowy ze skanowaniem rozruchowym do usuwania ukrytego złośliwego oprogramowania

Jeśli złośliwe oprogramowanie zainfekuje sektor rozruchowy, może nie być możliwe uruchomienie systemu Windows lub wystąpią problemy z uruchomieniem. Kilka narzędzi antywirusowych ma wbudowaną funkcję, która może zainicjować skanowanie przy ponownym uruchomieniu systemu. Jeśli podejrzewasz, że sektor rozruchowy jest zainfekowany, ale nadal możesz uruchomić system Windows, możesz rozpocząć skanowanie przy użyciu tych narzędzi.

W innych przypadkach uruchomienie systemu Windows może być niemożliwe. Może to być duży problem. Aby go naprawić, musisz pobrać ratunkową płytę CD lub DVD i użyć go do usunięcia złośliwego oprogramowania. Jak widać, radzenie sobie z tego rodzaju złośliwym oprogramowaniem może być trudne, dlatego opracowaliśmy listę narzędzi antywirusowych, które mogą skanować i naprawiać sektor rozruchowy.

1

Bitdefender (zalecany)

program antywirusowy ze skanowaniem rozruchowym Bitdefender

Jeśli szukasz antywirusa ze skanowaniem rozruchowym, Bitdefender może ci w tym pomóc. Bitdefender może chronić cię przed wirusami, robakami i trojanami. Aby zapewnić maksymalną ochronę, ta aplikacja ma zaawansowany skaner, który monitoruje zachowanie aplikacji, a w przypadku pojawienia się czegoś podejrzanego natychmiast otrzymasz powiadomienie.

Antywirus Bitdefender oferuje również wielowarstwową ochronę przed oprogramowaniem ransomware, dzięki czemu możesz łatwo chronić swoje pliki. Warto również wspomnieć, że dostępna jest ochrona przed atakami typu „phishing”, która rozpoznaje i zapobiega kradzieży danych przez złośliwe witryny.

Jeśli masz złośliwe oprogramowanie w sektorze rozruchowym, z przyjemnością usłyszysz, że Bitdefender ma tryb ratunkowy, którego możesz użyć do przeskanowania komputera przed uruchomieniem systemu Windows. Dzięki tej funkcji możesz usunąć ukryte wirusy lub rootkity znajdujące się w sektorze rozruchowym. Pamiętaj, że aby skorzystać z tej funkcji, musisz zalogować się do systemu Windows.

 • Jeśli w ogóle nie masz dostępu do systemu Windows, może być konieczne pobranie i użycie dysku ratunkowego Bitdefender w celu usunięcia złośliwego oprogramowania z sektora rozruchowego.

  Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje, Bitdefender Antivirus wykonuje intensywne skanowanie w chmurze bez wpływu na wydajność. Aplikacja posiada również dedykowaną i bezpieczną przeglądarkę do transakcji online. Jeśli martwisz się o swoje bezpieczeństwo, istnieje skaner narażenia na atak, który skanuje komputer w poszukiwaniu nieaktualnego oprogramowania lub brakujących aktualizacji zabezpieczeń.

  Bitdefender Antivirus ma również menedżera haseł, który bezpiecznie przechowuje wszystkie hasła i funkcję niszczenia plików, która pozwala na trwałe usunięcie plików.

  Jeśli potrzebujesz większego bezpieczeństwa, Bitdefender oferuje również wersję Bitdefender Internet Security. Ta wersja ma kilka unikalnych funkcji, takich jak ochrona kamery internetowej i funkcja Bezpiecznych plików, które mogą uniemożliwić innym aplikacjom modyfikowanie plików lub uzyskiwanie do nich dostępu. Ponadto ta wersja ma również wbudowaną zaporę i kontrolę rodzicielską.

  Jeśli potrzebujesz najwyższej ochrony, dostępny jest Bitdefender Total Security. Ta wersja ma takie same funkcje jak poprzednia wersja, ale ma również funkcje antykradzieżowe, dzięki czemu można łatwo odzyskać skradzione urządzenie.

  Ogólnie rzecz biorąc, Bitdefender oferuje doskonałą ochronę, a jeśli potrzebujesz antywirusa ze skanowaniem rozruchowym, Bitdefender jest właściwym wyborem dla Ciebie.

  Cechy:

  • Ochrona danych, ochrona przed oprogramowaniem ransomware, tryb ratunkowy
  • Zwalczanie phishingu, oszustwa
  • Bezpieczne przeglądanie
  • Skaner podatności
  • Menedżer haseł
  • Niszczarka plików

  Funkcje Bitdefender Internet Security

  • Bezpieczne pliki
  • Ochrona kamery internetowej
  • Zapora ogniowa
  • Kontrola rodzicielska

  Bitdefender Total Security:

  • Przeciw kradzieży

    Pobierz Bitdefender Antivirus w specjalnej 50% obniżonej cenie

  2)

  Panda Antivirus (sugerowany)

  program antywirusowy z programem antywirusowym do skanowania rozruchowego

  Kolejnym programem antywirusowym, który może chronić Cię przed ukrytym złośliwym oprogramowaniem, jest Panda Antivirus. Wersja podstawowa zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym dla urządzenia z systemem Windows lub Android. Ponadto dostępna jest ochrona Wi-Fi, a także ochrona przed oszustwami, kradzieżą tożsamości i phishingiem.

  Wersja Internet Security oferuje kontrolę rodzicielską, ochronę danych i funkcję tworzenia kopii zapasowych plików. Dodatkowo. ta wersja jest w pełni kompatybilna z MacOS.

  • Jeśli potrzebujesz najwyższej ochrony, Panda Global Protection ma unikalne funkcje, takie jak menedżer haseł, szyfrowanie plików i niszczenie plików.

   Panda oferuje również Panda Cloud Cleaner Rescue ISO, który można pobrać i uruchomić z niego komputer, aby usunąć różne złośliwe oprogramowanie, które mogą zainfekować sektor rozruchowy. Ogólnie rzecz biorąc, Panda Antivirus to solidny program antywirusowy, ale jeśli chcesz usunąć złośliwe oprogramowanie z sektora rozruchowego, musisz pobrać i użyć dysku ratunkowego Panda.

   Cechy:

   • Antywirus dla Windows i Androida
   • Android antykradzieżowy
   • Ochrona Wi-Fi
   • Usługa lokalizacji iPhone’a

   Funkcje Panda Internet Security:

   • Kontrola rodzicielska
   • Tarcza danych
   • Kopia zapasowa pliku
   • Antywirus dla komputerów Mac

   Funkcje Panda Global Protection:

   • Menedżer haseł
   • Szyfrowanie plików, niszczenie plików
   • Tuneup
   • Wsparcie Smartwatch

       — Kup teraz Panda Internet Security (zdobądź 50% na wszystkie plany)

   3)

   Avast Antivirus

   program antywirusowy ze skanowaniem rozruchowym avast

   Innym antywirusem ze skanowaniem rozruchowym jest Avast. Za pomocą tego narzędzia można łatwo zaplanować skanowanie rozruchu z systemu Windows. Pamiętaj, że musisz mieć możliwość uruchomienia systemu Windows i uruchomienia Avast, aby zaplanować skanowanie rozruchu.

   Oprócz skanowania podczas uruchamiania narzędzie to może również usuwać wszelkiego rodzaju wirusy i inne złośliwe oprogramowanie. Aby osiągnąć maksymalne bezpieczeństwo, narzędzie to analizuje również nieznane pliki w celu zapobiegania infekcji złośliwym oprogramowaniem. Dzięki Tarczy zachowań Avast będzie monitorował Twoje aplikacje i zgłaszał wszelkie podejrzane zachowania.

   Aplikacja przeskanuje Wi-Fi w poszukiwaniu luk w zabezpieczeniach i poinformuje Cię, jeśli przegapisz ważną aktualizację zabezpieczeń lub jeśli Twoje aplikacje są nieaktualne i podatne na atak. Kolejną świetną funkcją jest wbudowany menedżer haseł, który zabezpieczy wszystkie hasła w jednym miejscu.

   Aby uzyskać lepszą ochronę, dostępna jest wersja Avast Internet Security. Ta wersja oferuje ochronę przed oprogramowaniem ransomware, ale ma także funkcje wykrywania oszustw i ochrony przed spamem. Kolejną świetną funkcją tej wersji jest wbudowana zapora ogniowa, dzięki której możesz kontrolować ruch w sieci.

   • Warto również wspomnieć, że ta wersja ma osłonę DNS i tryb piaskownicy, który umożliwia uruchamianie potencjalnie niebezpiecznych aplikacji w bezpiecznym środowisku.

    Avast Premier ma kilka unikalnych funkcji, które ochronią twoją kamerę internetową przed hakerami i złośliwymi użytkownikami. Ta wersja zawiera także narzędzie do aktualizacji oprogramowania, które automatycznie aktualizuje aplikacje i przypomina, aby zainstalować najnowsze aktualizacje zabezpieczeń w celu ochrony komputera. Inną dostępną funkcją jest niszczarka plików, dzięki czemu możesz trwale usunąć swoje pliki.

    Avast Antivirus to solidny program antywirusowy ze skanowaniem rozruchowym, a opcja skanowania rozruchowego jest dostępna we wszystkich wersjach, w tym w wersji darmowej.

    Cechy:

    • Wolny
    • Skanowanie rozruchu, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem
    • Skaner podatności na zagrożenia Wi-Fi
    • Tarcza zachowania
    • Menedżer haseł

    Funkcje Avast Internet Security:

    • Wykrywanie oszustw
    • Piaskownica
    • Zapora ogniowa
    • Ochrona przed spamem
    • Ochrona przed ransomware

    Funkcje Avast Premier:

    • Ochrona przed szpiegowaniem kamery internetowej
    • Niszczarka plików
    • Automatyczne aktualizowanie aplikacji

    Pobierz Avast Antivirus

    4

    Windows Defender

    program antywirusowy z programem Windows Defender skanowania podczas rozruchu

    Jeśli chcesz antywirusa ze skanowaniem rozruchowym, możesz spróbować użyć Windows Defender. System Windows 10 jest domyślnie wyposażony w program Windows Defender, a jeśli nie masz zainstalowanego programu antywirusowego innej firmy, system Windows 10 automatycznie aktywuje program Windows Defender.

    Program Windows Defender nie wymaga żadnej konfiguracji i zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym przed złośliwym oprogramowaniem, programami szpiegującymi i wirusami. Aplikacja korzysta z ochrony dostarczonej w chmurze, dzięki czemu otrzymasz najnowsze definicje zabezpieczeń, gdy tylko nowe zagrożenie zostanie wykryte.

    Aplikacja oferuje również ochronę przed oprogramowaniem ransomware i chroni komputer przed złośliwymi użytkownikami, którzy chcą przejąć kontrolę nad komputerem i plikami. Program Windows Defender ma również wbudowaną zaporę i kontrolę rodzicielską, dzięki czemu można łatwo blokować szkodliwe strony internetowe.

    Ta aplikacja działa najlepiej z Microsoft Edge, a dzięki funkcji Smart Scan Twój komputer będzie chroniony przed złośliwymi stronami internetowymi i pobranymi plikami. Na koniec funkcji Znajdź moje urządzenie można użyć do śledzenia lub zdalnego blokowania lub czyszczenia urządzenia z systemem Windows.

    • Warto wspomnieć, że Windows Defender ma również funkcję skanowania w trybie offline, która skanuje sekcję rozruchową w poszukiwaniu ukrytego złośliwego oprogramowania. Windows Defender to solidne oprogramowanie zabezpieczające, które zapewnia przyzwoitą ochronę, więc jeśli nie chcesz instalować programu antywirusowego innej firmy, wypróbuj go.

     Cechy:

     • Jest fabrycznie zainstalowany z systemem Windows
     • Nie wymaga żadnej konfiguracji
     • Kontrola rodzicielska
     • Śledzenie urządzeń
     • Ochrona w czasie rzeczywistym
     • Skaner rozruchowy

     5

     Kaspersky Rescue Disk

     program antywirusowy ze skanowaniem rozruchowym kaspersky

     Wiele firm antywirusowych oferuje dyski ratunkowe, których można użyć do przeskanowania komputera i usunięcia z niego złośliwego oprogramowania. Czasami, jeśli twój sektor rozruchowy jest zainfekowany, uruchomienie systemu Windows może być niemożliwe. Może to stanowić problem, dlatego do usunięcia złośliwego oprogramowania należy użyć dysku ratunkowego.

     Jak już wspomniano, wiele firm antywirusowych oferuje dyski ratunkowe, ale jedną z nich jest Kaspersky. Aby użyć dysku ratunkowego, musisz pobrać go na działającym komputerze i nagrać ISO na CD lub utworzyć bootowalny dysk flash USB.

     Po uruchomieniu komputera z nośnika startowego musisz wybrać tryb graficzny lub tekstowy. Teraz wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby wykonać skanowanie i usunąć złośliwe oprogramowanie. Pamiętaj, że to narzędzie wymaga nieco konfiguracji i konfiguracji, zanim będziesz mógł z niego korzystać.

     Kaspersky Rescue Disk to solidne rozwiązanie, jeśli masz złośliwe oprogramowanie, które uniemożliwia uruchomienie systemu Windows, więc wypróbuj je.

     Cechy:

     • Wolny
     • Dedykowany skaner rozruchowy
     • Interfejs graficzny i tekstowy

     Pobierz Kaspersky Rescue Disk

     Złośliwe oprogramowanie w sektorze rozruchowym może stanowić duży problem, ale powinno być możliwe usunięcie go za pomocą jednej z aplikacji z naszej listy. Jeśli nadal możesz uruchomić system Windows, skorzystaj z niego Bitdefender usunąć złośliwe oprogramowanie z sektora rozruchowego. Z drugiej strony, jeśli nie możesz uruchomić systemu Windows, pobierz Kaspersky Rescue Disk lub Rescue Disk z dowolnej innej firmy antywirusowej i użyj go do przeskanowania komputera.

Link do głównej publikacji