Oto najlepsze aplikacje edukacyjne na PC

Windows Store oferuje wiele interesujących aplikacji edukacyjnych, których można używać do celów edukacyjnych. Jednak w Sklepie jest około 1000 aplikacji edukacyjnych, więc skąd wiesz, które aplikacje są najlepsze? Ten artykuł ma na celu odpowiedź na to pytanie.

Podzielimy te aplikacje na dwie kategorie: aplikacje edukacyjne dla dorosłych i aplikacje edukacyjne dla dzieci.

Najlepsze aplikacje edukacyjne dla dorosłych

Trener czytania

Ta niesamowita aplikacja może pomóc Ci poprawić prędkość czytania. Jeśli nie masz czasu na zapisanie się na formalne lekcje szybkiego czytania, to Reading Trainer to idealna aplikacja dla Ciebie.

Aplikacja zawiera wiele przydatnych ćwiczeń oczu, aby zwiększyć zasięg widzenia, a także wskazówki i sztuczki, aby poprawić zdolność koncentracji. Wypróbuj to, a zobaczysz, że podwoisz swoją prędkość czytania w ciągu kilku dni.

Funkcja statystyki pozwala zobaczyć i śledzić swoje postępy. Wyniki każdego ćwiczenia treningowego są przedstawione do przeglądu. Jeśli jesteś studentem lub pracujesz jako dyrektor wykonawczy, sekretarka lub specjalista ds. Sprzedaży, ta aplikacja z pewnością Ci pomoże.

Możesz pobrać Reading Trainer za 3,99 USD ze Sklepu Windows.

 • PRZETRZĄSAĆ

  TED przyciąga najbardziej fascynujących ludzi na świecie, którzy zrewolucjonizowali obszary, w których się aktywują, i rzucają im wyzwanie, aby zapobiec ich osiągnięciom i wizji w 16 minut.

  Możesz filtrować zadania według różnych kryteriów, takich jak najnowsze wersje, najpopularniejsze rozmowy, trendy teraz itp. Jednocześnie TED oferuje również szereg list odtwarzania, koncentrujących się na konkretnych domenach lub pomysłach.

  Chcesz zobaczyć, jak myślą radykarze edukacji, geniusze technologii, indywidualiści medyczni, guru biznesu i legendy muzyki? Następnie pobierz aplikację TED za darmo ze Sklepu Windows.

  • Khan academy

   Khan Academy to aplikacja, która oferuje szansę nauki prawie wszystkiego za darmo. Aplikacja obejmuje ogromną liczbę tematów, takich jak biologia, chemia, fizyka, ekonomia i finanse, historia i wiele innych.

   Możesz użyć tej aplikacji, aby poznać podstawy informatyki lub dowiedzieć się, jak lepiej zarządzać swoimi finansami osobistymi. Czas spędzony przy użyciu tego narzędzia to czas zainwestowany w osobistą edukację i rozwój.

   Możesz pobrać Khan Academy za darmo ze Sklepu Windows.

   • Duolingo

    Chcesz nauczyć się języka obcego, ale jakoś nigdy nie znalazłeś czasu i zasobów, aby zacząć? Jeśli odpowiedź brzmi tak, spróbuj Duolingo.

    Ta aplikacja pomaga uczyć się hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, portugalskiego, włoskiego, irlandzkiego, holenderskiego, duńskiego i angielskiego w interaktywny sposób.

    Duolingo jest bezpłatny, oferując edukację na poziomie uczelni bez ceny. Interfejs użytkownika jest fajny, stracisz serca za nieprawidłowe odpowiedzi i możesz śledzić swoje postępy dzięki błyszczącym osiągnięciom.

    Możesz pobrać Duolingo za darmo ze Sklepu Windows.

    • Zapamiętaj to!

     Jeśli musisz nauczyć się czegoś na pamięć, ta aplikacja może ci pomóc. Ułatwi to proces dzięki wskazówkom wizualnym, anagramom i innym technikom pamięci. Im więcej ćwiczysz, tym lepiej.

     Interfejs aplikacji jest bardzo prosty i intuicyjny. Użyj pola tekstowego, aby wprowadzić informacje, które chcesz zapamiętać. Następnie wybierz najlepszą metodę, która pomoże ci zapamiętać informacje.

     Aplikacja przeznaczona jest do różnych rodzajów strategii uczenia się. Jeśli jesteś uczniem wizualnym, możesz tworzyć luki w słowach; jeśli jesteś słuchaczem, możesz użyć funkcji odtwarzania dźwięku i czytać dalej, gdy aplikacja odczytuje tekst na głos.

     Możesz pobrać Zapamiętaj to! za darmo ze Sklepu Windows.

     Critical Thinking Insight

     Ta aplikacja zawiera serię testów umiejętności rozumowania i narzędzi oceny myślenia używanych przez specjalistów HR. Testy są podzielone na kilka kategorii:

     • My Learning Mind — 11-17 lat
     • Mój sposób myślenia
     • Moje umiejętności myślenia
     • Wyzwanie ilościowe
     • Mój potencjał przywódczy

     Po dostarczeniu wyników przez aplikację otrzymasz również konkretne sugestie coachingowe, które pomogą Ci poprawić swoje umiejętności.

     Możesz pobrać Critical Thinking Insight za darmo ze Sklepu.

     Najlepsze aplikacje edukacyjne dla dzieci

     Uczenie się dzieci w przedszkolu

     Ta aplikacja zawiera serię gier edukacyjnych i łamigłówek dla dzieci w wieku przedszkolnym i przedszkolnym. Rodzice i nauczyciele mogą korzystać z tej aplikacji, aby uczyć dzieci alfabetu, rymów, liczenia, kreślenia, kolorów, kształtów, nazw różnych wykresów warzyw, owoców i sportu w interaktywny sposób.

     Możesz pobrać Kindergarten Kids Learning za darmo ze Sklepu Windows.

     • Niekończące się aplikacje

      Jeśli chcesz nauczyć swoje dzieci czytania i liczenia, możesz użyć aplikacji Endless Alphabet, Endless Reader i Endless Numbers.

      Endless Alphabet pomaga dzieciom uczyć się ABC i budować słownictwo dzięki uroczej grupie potworów. Każde słowo zawiera interaktywną łamigłówkę z gadającymi literami i krótką animacją ilustrującą definicję.

      Endless Reader wprowadza „słowa wzroku”. Dzieci muszą rozpoznać te słowa na podstawie wzroku, aby osiągnąć biegłość w czytaniu. Jest to doskonała metoda uczenia się, ponieważ wiele słów ma niezwykłą pisownię, początkujący nie mogą jeszcze korzystać z wiedzy fonicznej.

      Niekończące się liczby wzywa dzieci do rozpoznawania liczb, sekwencji, ilości, wzorów numerycznych i dokonywania prostych dodatków. Urocze potwory Endless poprowadzą dzieci po drodze.

      Możesz pobrać Endless Alphabet, Endless Reader i Endless Numbers ze Sklepu Windows i wypróbować je za darmo.

      • Typing Fingers LT

       Pisanie na klawiaturze to przydatna aplikacja do nauki efektywnego systemu pisania dziesięcioma palcami. Narzędzie oferuje serię zabawnych gier na pisanie dla dzieci, które pozwalają wszystkim użytkownikom, w tym dorosłym, na poprawę umiejętności pisania na klawiaturze.

       Po ukończeniu wszystkich poziomów otrzymasz dyplom Typing Fingers. Poziomy są budowane stopniowo, dzięki czemu nauczysz się korzystać z klawiatury w przyjemny i łatwy sposób.

       Możesz pobrać Typing Fingers za darmo ze Sklepu Windows.

       • Tutaj zakończymy naszą listę najlepszych aplikacji edukacyjnych. Jeśli masz jakieś zalecenia dotyczące podobnych aplikacji, skorzystaj z poniższej sekcji komentarzy, aby nas o tym powiadomić.

Link do głównej publikacji