Oto, jak wyłączyć reklamy uaktualnienia Office 365

Jeśli nie korzystasz z zainstalowanych lokalnie aplikacji pakietu Office 2016 i nękają Cię powiadomienia Microsoft o uaktualnieniu, możemy pomóc w tej sprawie.

Użytkownicy, którzy są obecnie subskrybentami Office 365 korzystającymi z pakietu Office 2013, zdecydowanie zauważyli wyskakujące okienko, które pojawia się od czasu do czasu na pasku powiadomień na pasku zadań, zapraszając ich do uaktualnienia do pakietu Office 2016. Trzy oferowane przez niego opcje to „Aktualizacja,”„Później,» i «Zobacz co nowego”.

Wybranie opcji „Później” (jeśli nie chcesz aktualizacji), nie spowoduje odrzucenia powiadomienia na stałe, a opcja „” Uaktualnienie ”przeniesie Cię do instalatora w celu uaktualnienia do pakietu Office 2016, który może, ale nie musi, być bezpłatny — w zależności od Twojego aktualny plan subskrypcji Office 365. Natomiast opcja „Dowiedz się więcej” przekieruje Cię na stronę internetową, która omawia nowe aspekty pakietu Office 2016.

Reklama może być uciążliwa z kilku powodów, z których jeden — jest nagware, a drugi, że jest przylegający i nie będzie łatwo odejść. Co więcej, jest iluzoryczny, aw niektórych przypadkach nawet po subskrybowaniu planu Office 365 Business Essentials nadal nie autoryzuje użytkowników do instalowanych lokalnie aplikacji Office 2016, zamiast tego zapewnia im dostęp do Exchange.

Jeśli chodzi o rozwiązanie irytującego dylematu wyskakujących okienek, potrzebny jest plik łatwej poprawki, uruchom go, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami opisanymi przez kreatora.

Gdy Microsoft został poproszony o przedstawienie wglądu w problem, odpowiedział:

Powiadomienie ma zapewnić istniejącym subskrybentom Office 365, którzy używają starszej wersji pakietu Office, łatwy sposób uaktualnienia do pakietu Office 2016. Zespół aktywnie pracuje nad identyfikacją odpowiedniej częstotliwości, a także ocenia sposoby uproszczenia dostosowania powiadomienia na podstawie opinie klientów. W międzyczasie klienci mogą wyłączyć powiadomienie, klikając najpierw tutaj. Następnie w oknie dialogowym Pobieranie pliku kliknij Uruchom lub Otwórz i postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora poprawek.

Ale nie martw się, ponieważ poprawka nie wpłynie na twoją subskrypcję, a użytkownicy, którzy korzystają ze starszych, lokalnie zainstalowanych wersji aplikacji biurowych Microsoft, mogą nadal z niej korzystać i nadal otrzymywać poprawki bezpieczeństwa od Microsoft za darmo.

Link do głównej publikacji