Oto jak otwierać pliki RW2 w systemie Windows 10

Plik RW2 to nieprzetworzony format pliku obrazu, w szczególności plik RAW aparatu utworzony przez aparat cyfrowy Panasonic, taki jak LX3 lub LX5.

Ten typ pliku ma obraz rastrowy RAW, tak jak został przechwycony przez czujnik aparatu, i można go edytować, aby dostosować kolor, ekspozycję i inne właściwości, za pomocą edytora zdjęć lub zdjęć.

Plik RW2, podobnie jak inne nieprzetworzone formaty obrazu, przechowuje nieskompresowane dane obrazu z czujnika, a plik jest gotowy do drukowania i przeglądania.

Fotografowie mają przewagę, ponieważ mogą decydować o sposobie wykorzystania i / lub opracowywania zdjęć za pomocą specjalnego programu, ale dostęp do surowych danych daje im również elastyczność w decydowaniu o sposobie wykorzystania zdjęć i ich przetwarzania, lub całkowicie zmień obraz całkowicie.

Jak otwierać pliki RW2 w systemie Windows 10

  1. FileViewer Plus 2
  2. RawTherapee
  3. Przeglądarka zdjęć FastStone
  4. IrfanView
  5. XNView
  6. Co zrobić, gdy nie można otworzyć plików RW2 w systemie Windows 10

Aby otworzyć pliki RW2, potrzebujesz programu, który pomoże ci je otworzyć, niezależnie od tego, czy jest to darmowe oprogramowanie, czy program płatny. Poniżej znajdują się niektóre z niewielu dostępnych do użycia podczas otwierania plików RW2 w systemie Windows 10.

1. FileViewer Plus 3 (zalecane)

przeglądarka plików plus 2 - zalecane oprogramowanie

Pliki RAW są dobrze obsługiwane w tym programie i można otwierać zdjęcia z 600 różnych modeli aparatów. Zdjęcie Panasonic RAW RW2 znajduje się na liście ponad 300 różnych typów plików obsługiwanych przez File Viewer Plus. Jedna z funkcji tego oprogramowania umożliwia wyświetlanie danych EXIF ​​dla zdjęć cyfrowych i plików RAW z aparatu.

File Viewer Plus 2 to uniwersalna przeglądarka plików dla systemu Windows, która może otwierać i wyświetlać ponad 300 różnych typów plików. Nowa wersja zapewnia dodatkowe funkcje i koncentruje się na obsłudze przeglądania i konwertowania ponad 50 nowych formatów plików, w tym ponad 25 dodatkowych formatów obrazu, audio i wideo. Nowa funkcja konwersji partii działa z dużą prędkością i możesz zapisać ustawienia, aby użyć jej ponownie do różnych zadań.

Aplikacja ma prosty, inteligentny układ i jest tak prosta, jak przeciąganie i upuszczanie plików. Z radością polecamy ten program do otwierania plików RW2 i prawie wszystkich typów plików bez żadnych problemów.

W pełni funkcjonalny darmowy okres próbny jest dostępny do pobrania, więc możesz wypróbować go od razu lub możesz kupić w przystępnej cenie.

  • Pobierz teraz FileViewer Plus 3   

— POWIĄZANE: 9 najlepszych programów do optymalizacji obrazu na PC

2. RawTherapee

Jest to wieloplatformowy program do przetwarzania obrazów RAW lub zdjęć i jest wyposażony w narzędzia zapewniające wysoką jakość i efektywne opracowywanie obrazów.

Program jest darmowym oprogramowaniem typu open source napisanym w C ++ i używa poprawionej wersji dcraw do odczytu plików RAW. To narzędzie zapewnia zaawansowaną kontrolę nad procesem odkażania i opracowywania, z podzbiorem funkcji edycji obrazu, które koncentrują się na poprawie przepływu pracy poprzez obsługę dużej liczby obrazów.

Wykorzystuje nieniszczącą koncepcję edycji do postprodukcji zdjęć, a zmiany lub korekty są natychmiast odzwierciedlane w obrazie podglądu, chociaż w rzeczywistości nie są stosowane w otwartym obrazie, ponieważ dzieje się to podczas procesu eksportu.

To oprogramowanie obsługuje większość nieprzetworzonych formatów i formatów obrazów innych niż RAW, takich jak PNG, TIFF i JPEG, a także surowe obrazy DNG. Możesz modyfikować zdjęcia, używać histogramu kolorów, wprowadzać zmiany i przywracać zmiany w dowolnym momencie, a także korzystać z wielu funkcji otwierania i przetwarzania zdjęć.

Uzyskaj RawTherapee

— POWIĄZANE: Jak otwierać zaszyfrowane pliki w systemie Windows 10

3. Przeglądarka zdjęć FastStone

To narzędzie jest szybkie, stabilne i przyjazne dla użytkownika oraz zawiera zaawansowany edytor i konwerter. Jest to intuicyjne oprogramowanie, które ma tryb pełnoekranowy, przeglądarkę miniatur i inne opcje dostępne za pośrednictwem ukrytych pasków narzędzi, które wyświetlają się, gdy mysz dotyka ekranu komputera. Obsługuje główne formaty graficzne, takie jak BMP, JPEG, TIFF, PNG, WMF, TGA, NEF i DNG i wiele innych. Ma również wysokiej jakości lupę, adnotacje obrazu, wsparcie skanera, efekty cienia i wiele innych.

Pobierz przeglądarkę obrazów FastStone

4. IrfanView

Przeglądarka zdjęć systemu Windows 7 Irfanview

To bezpłatne oprogramowanie do otwierania plików RW2 w systemie Windows 10 nie tylko pozwala wyświetlać i otwierać obrazy, ale także zarządzać wieloma multimediami i edytować je. Jego edytor jest bogaty w funkcje, z szybkim konwerterem obrazów wsadowych oraz łatwą organizacją i tagowaniem zdjęć lub zdjęć.

Jest to doskonała przeglądarka obrazów, dzięki której możesz oglądać swoje zdjęcia poprzez pokaz slajdów lub przeglądać szybko, a także możesz je rozszerzać za pomocą wtyczek.

Mimo że jest przestarzały, jest łatwy do opanowania, a interfejs jest praktyczny, a jego niewielki rozmiar oznacza, że ​​jest niezwykle szybki w użyciu do przeglądania plików RW2.

Uzyskaj IrfanView

— ZWIĄZANE: Poprawka: aplikacja Zdjęcia nie otwiera się w systemie Windows 8.1, 10

5. XNView

XNView

To bezpłatne narzędzie działa zarówno jako organizator obrazów, jak i menedżer plików, którego można używać do przeglądania, konwertowania, organizowania lub edytowania obrazów rastrowych RW2, a także zarządzania plikami.

Funkcje obejmują zmianę nazwy partii, narzędzia do przechwytywania ekranu i są licencjonowane do użytku prywatnego, edukacyjnego i non-profit, w przeciwnym razie istnieje jedna licencja do użytku komercyjnego.

Jest nie tylko dostosowywalny, ale także wielojęzyczny, obsługuje ponad 500 formatów plików graficznych (w tym audio i wideo) i może zapisać 50 formatów plików graficznych.

Jest szybki, łatwy w użyciu i bezpłatny! Możesz stosować filtry i efekty, dostosowywać jasność lub kontrast oraz korzystać z szerokiej gamy funkcji edycji, aby modyfikować pliki RW2 i otwierać je do przeglądania.

Uzyskaj XNView

Za pomocą płatnych programów można również otwierać pliki RW2 w systemie Windows 10, w tym między innymi Adobe Photoshop Elements, FastRawViewer i Canvas X firmy ACD Systems Canvas.

Jeśli chcesz przekonwertować plik RW2 przed otwarciem go w systemie Windows 10, możesz użyć programów, takich jak konwerter Adobe DNG, który współpracuje z wieloma formatami plików obrazów RAW oprócz DNG. Możesz przekonwertować plik RW2 do DNG i otworzyć go również za pomocą tego programu.

Co zrobić, gdy nie można otworzyć plików RW2 w systemie Windows 10

Jednym z powodów, dla których możesz nie być w stanie otworzyć plików RW2 w systemie Windows 10 jest to, że rozszerzenie pliku jest źle czytane i otwiera się w niewłaściwym programie.

Chociaż rozszerzenia mogą wyglądać tak samo, niekoniecznie muszą się otwierać w tych samych programach, nie można ich także używać ani konwertować za pomocą podobnych programów lub oprogramowania. Upewnij się, że pobierasz i instalujesz odpowiedni program lub aplikację, aby otworzyć pliki RW2 w systemie Windows 10.

Czy istnieją inne niewymienione tutaj sposoby otwierania plików RW2 w systemie Windows 10? Podziel się z nami, jakich narzędzi lub metod używasz, pozostawiając komentarz w sekcji poniżej.

Link do głównej publikacji